Переглядів: 595

«Перегріті» будівлі

Запровадження тотального щоденного обліку енергоресурсів у бюджетних і житлових будівлях дозволить містам України скоротити енергоспоживання на 60%.

Як зазначає керівник проекту «Угода мерів — Схід» Святослав Павлюк, тільки облік дає можливість побачити, що один дитячий садочок споживає вдвічі більше, ніж інший, і знайти адекватні шляхи вирішення цієї проблеми. За його словами, реальна економія, яку можна отримати у «перегрітих» об’єктах, таких як дитячі садочки, лікарні, школи, соціальні установи, сягає 70—80%.

Сьогодні міста можуть запросити у бюджетний заклад енергосервісну компанію, яка зробить аудит, запропонує проект утеплення і в межах існуючого бюджету виконає роботи, пояснює Свято-слав Павлюк. При цьому з бюджету виділятимуться ті ж гроші, просто частина з них — на енергію, решта — на оплату позики. «Щоправда, ставки по кредиту зараз надто великі, — зазначає експерт. — На рівні бюджетних законів потрібно дозволити економію переносити на утеплення». Для великих міст, на його думку, виходом можуть стати кредити, взяті у міжнародних структурах.

Завдяки масштабній термомодернізації повинен суттєво зменшити споживання теплової енергії й житловий фонд країни, наголошує експерт. Згідно з даними, до центральної системи теплопостачання в Україні нині приєднано близько 110 тисяч житлових будинків. Прогодувати житловий фонд, який щорічно споживає 260 кВт теплової енергії на квадратний метр, практично неможливо, зауважує Святослав Павлюк. У ЄС показник тепловитрат втричі менший і наразі становить 90—120 кВт на квадратний метр на рік. При цьому до 2030-го Євросоюз поставив за мету скоротити споживання до 40 кВт на метр, нагадує експерт.

За його словами, на даний момент Україна має лише окремі центри здорового глузду, які можуть слугувати прикладом. Серед них — міста районного рівня Жовква, Долина, Миргород, які намагаються суттєво скоротити споживання газу. Приклад для великих міст — Черкаси, в 104 багатоповерхівках яких за рахунок встановлення індивідуальних теплових пунктів споживання тепла знизилося на 15—40%. Як результат, жителі обласного центру зекономили близько 6 мільйонів гривень за один лише опалювальний сезон.

Натомість приклад Золочева (Львівська область) Святослав Павлюк вважає не надто вдалим. У місті не утеплили будинки, не зменшили споживання енергоресурсу як такого, замінивши газ дровами, а така економія, вважає експерт, закінчиться після вирубки навколишнішніх лісових масивів.

На думку Святослова Павлюка, сьогодні кожне місто повинно мати енергоменеджера. Наразі в Україні лише чотири міста — Долина, Луцьк, Миргород і Вознесенськ — усвідомили незамінність фахівця, який залучає на розвиток комунальної інфраструктури кошти, що за розміром іноді перевищують міський бюджет, пише сайт ecotown.com.ua.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net