Переглядів: 717

Мінімум бізнесу – максимум душі

У конференц-залі Українського дому Одеси відбулася прес-конференція, присвячена XVІ всеукраїнській виставці-форуму «Українська книга на Одещині», що відкривається сьогодні, 14 травня, й триватиме три дні.

Нагадаємо, цей форум проводиться на виконання закону «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», обласної комплексної програми «Культура Одещини — 2014-2016 роки» та розпорядження одеського міського голови «Про оголошення 2015 року в м. Одесі роком культури і духовності». Його організаторами виступають Міністерство культури, Укра-їнська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Одеська обласна державна адміністрація та Одеська національна наукова бібліотека ім. М. Горького за підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

Відкрила прес-конференцію Ольга Бельницька, заступник генерального директора ОННБ ім. М. Горького з бібліотечної роботи, заслужений працівник культури України, заступник голови оргкомітету ХVІ всеукра-їнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині»:

— Книга відігравала велику роль у становленні духовності та культури. Ця функція завжди покладалася на бібліотеки. Сьогодні, як би не розвивалися сучасні інформаційні технології, робота з книгою, живе спілкування і людини дорослої, і науковця, і дитини, яка тільки робить перші кроки в пізнанні світу, все ж будуть пов’язані з книгою та читанням. У цьому році я хочу запросити всіх відвідувачів нашої виставки на промо-акцію, яка присвячена зустрічі з Сергієм Гриневецьким. Це наш великий меценат, друг нашої бібліотеки. За його фінансової підтримки побачило світ дуже багато різнопланових видань, які стали справжньою окрасою бібліотечних фондів. Цього разу ми презентуватимемо кілька нових книг і художніх альбомів, які будуть представлені на конкурсі «Краща книга нашого форуму». Стало вже доброю традицією авторське читання директором Книжкової палати України Миколою Сенченком. Вперше проводитимемо всеукраїнську акцію «Бібліотека українського воїна». Акція була започаткована Міністерством культури. Всі бібліотеки працюють в рамках цієї акції. Ми збираємо книжки, які будуть передані воїнам Одеського гарнізону. Під час відкриття форуму передамо тисячу, а може, й більше видань нашим захисникам. Це книжки про історію України, духовність, культуру тощо. Сподіваємося, ця робота триватиме і ми передаватимемо книжки систематично, впродовж усього року.

Плануємо також провести майстер-клас «Вишиваємо Україну». Він пройде у рамках мистецького ярмарку, який ми цьогоріч започаткували. В Одесі є директор обласної дитячої бібліотеки Тетяна Палій — велика майстриня-вишивальниця. Її роботи експонувалися в нашому Художньому музеї, посідали високі місця у різноманітних конкурсах. На її майстер-клас уже записалися більше двадцяти охочих перейняти секрети майстерності та побачити наживо, як твориться прекрасне.

Родзинкою нинішнього форуму будуть «Поетичні вечорниці», на які також усіх запрошуємо. Плануємо відродити ті вечорниці, якими колись пишалася Україна. Запросили кількох поетів. Серед них буде і президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, який нещодавно випустив свою нову збірку. Приїдуть поети з різних міст України. Відвідувачі, багато з яких самі пробують писати вірші, зможуть повчитися у наших відомих майстрів слова. На вечорницях буде і частування. Вечорниці є вечорниці, прийдіть і все побачите. Заплановано кілька автограф-сесій. У гостях будуть знані літератори, науковці, літературознавці. Тож зможете з ними познайомитися та отримати книжку з авторським написом до своєї домашньої книгозбірні.

Надія Яшан, заступник начальника управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації, член оргкомітету виставки-форуму:

— Перш за все хочу подякувати працівникам бібліотеки Горького за те, що вони роблять таку важливу справу. Це вже шістнадцятий раз і це велика кропітка праця. Я, будучи членом оргкомітету, бачу, що дуже багато роботи зроблено, але вона триває, тому до самого відкриття, думаю, будуть ще зміни, доповнення і виставка вдасться кращою, ніж була попередня. Щораз вона стає багатшою, цікавішою, це дуже добре, особливо для нас, нашого регіону.

На жаль, у нас в Одесі обмаль магазинів української книги, таких, як, скажімо, книгарня пані Галини Дольник, під одним дахом з якою ми зараз ведемо розмову. Виставка-форум дасть можливість одеситам придбати книжки як для своїх дітей, гарні й цікаві, так і для себе самих. Вважаю, що цей проект успішний і надалі його популярність зростатиме. Ми від облад-міністрації радо підтримуємо цю ініціативу, беремо у ній активну участь і хочемо запросити вас усіх на відкриття форуму. Гарних вам емоцій від спілкування з поетами та прозаїками, бо що може бути кращим у ці весняні гарні дні в Одесі?

Світлана Сердюк, завідувач науково-методичним відділом ОННБ ім. М. Горького, член оргкомітету виставки-форуму:

— Зроблю невеличкий екскурс в історію. У 2000 році економічна ситуація в країні була несприятливою, що не могло не позначитися негативно і на стані бібліотек, і на бібліотечній справі. Не було фінансування, ми дуже погано комплектувалися, не поповнювалися фонди. Саме тоді й зініціювали проведення першої виставки-форуму «Українська книга на Одещині». За підтримки облдержадміністрації вирішили, щоб книжковий десант кожного разу відвідував один із районів Одещини. За цей час ми вже побували в Арцизі, Котовську, Іллічівську, Ширяєвому, Комінтернівському, багатьох інших містечках та селищах.

Там, у районах, проведено багато різних заходів: творчі зустрічі, дискусійні клуби, презентації... Українські видавництва привозили літературу та безкоштовно передавали її в міські, районні бібліотеки, в будинки для сиріт. Наша «Горьківка» також ніколи не залишалася осторонь: ми передавали літературу в райони, а це — понад п’ятдесят тисяч книжок.

(Завтра, 15 травня, зустріч з «Українською книгою на Одещині» чекає Білгород-Дністровський. — Прим. «ЧН»).

Щоразу, коли ми проводимо цю культурно-просвітницьку акцію, пригадую слова Олександра Афоніна, президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів. Він сказав: «Українська книга на Одещині — це мінімум бізнесу — максимум душі». І так є насправді. Шістнадцять років поспіль ми вкладаємо у цю справу свої душі, досвід, знання. Ми усвідомлюємо, що лише людина вихована, освічена, моральна, духовна зможе творити майбутнє нашої країни. Запрошуємо на нашу виставку-форум 14 — 16 травня.

Володимир ГЕНИК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net