Переглядів: 675

Козацька поміч

Доброчинність — явище, знайоме в Україні здавна. Доброчинці сприяли розвитку освіти, будували власним коштом храми, опікувалися найздібнішими земляками, посилаючи їх на навчання. Свого часу добродійництво, або, як казали римляни, меценатство, набуло особливого поширення серед багатих і не дуже українців. І в наш час ця благородна справа відновлюється та сприяє розвитку наших сіл, міст, зростанню добробуту громадян, вихованню дітей.

В історії Ананьївщини були і, на щастя, залишилися люди, яких називають меценатами-благодійниками. З-поміж них сьогодні хочеться виділити членів Анань-ївської козацької паланки Чорноморського козацького війська ВГО «Українське козацтво». На слова вдячності заслуговують козаки, приватні підприємці Олександр Гаврилов, Ігор Констатнтинов, Віталій Ботіка, отаман козацької паланки Сергій Продан, радник отамана Олександр Плотянський із синами Романом та Андрієм, Олег Ромашин та інші. Ці мужні чоловіки шанобливо ставляться до минувшини нашого краю, своїми справами сприяють упорядкуванню міста та сіл ра-йону, постійно опікуються людьми похилого віку та дітьми.

Уже традиційним стало відвідування ними мешканців Байтальського будинку престарілих. Серед наданої допомоги — десятки пар теплого одягу, будівельні матеріали для ремонту приміщення, продукти харчування.

Найбільше, за словами козаків, вони переймаються тим, щоб маленьке поко-ління ананьївців виросло щасливим, здоровим, щоб любило свій рідний край. Саме тому значну увагу у своїй благодійницькій діяльності приділяють допомозі саме дітям. Зокрема, для повноцінного та здорового розвитку малечі виділили кошти на придбання будівельних матеріалів, а саме 30 квадратних метрів кахлів, десятків банок фарб, дощок, для ремонту ігрових кімнат та внутрішнього туалету в дошкільному закладі «Золотий ключик» Ананьєва.

Козаки переймаються й тим, щоб діти росли та виховувалися з любов’ю до прекрасного. На їхні пожертви було облаштовано клумби на подвір’ї міської школи-гімназії № 1. На гроші, виділені Олександром Гавриловим, Ігорем Констатнтиновим та Віталієм Ботікою, придбано пальне та необхідні матеріали. Олександр Плотянський за сприяння місцевого підприємця Анатолія Максименка завіз усе необхідне на місце, а молоді козаки Андрій і Роман Плотянські та Олег Ромашин усе пофарбували. Необхідні зварювальні роботи виконав отаман козацької паланки Сергій Продан.

Не могли козаки залишиться осторонь подій, які відбуваються сьогодні на Сході України. Так, серед воїнів, які беруть участь в АТО, є й козак Ананьївської паланки Петро Газя, а Сергій Міхальчан довгий час на полігоні «Широкий Лан» ремонтував танки та іншу військову техніку.

Сьогодні, в часи Інтернету та різноманітних гаджетів, саме книга — великий скарб для нашого серця та розуму. Мережа, за великим рахунком, — це теж сторінки, так би мовити, сучасної книги, але вони мають електронний вигляд. Але від книги паперової йде тепло, якась невидима енергія, яка заряджає людину на добро та успіх. Саме з цією метою ананьївські козаки неодноразово передавали бібліотекам-філіям району видання з власних домашніх бібліотек та зібрані жителями Ананьївщини.

Козаки завжди були і є з-поміж перших під час проведення заходів з благоустрою населених пунктів. Своїми силами вони впорядкували територію при в’їзді у місто, постійно прибирають ділянку біля найстарішої верби, облаштовують козацьку могилу та багато іншого.

Жителі Ананьєва та району з вдячністю відгукуються про добрі справи козаків та схвально оцінюють таку доброчинність.

Світлана БАЙКАЛОВА.
Ананьївський район.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net