Переглядів: 768

Патологічна меншовартість?

17 квітня відбулася чергова сесія Березівської районної ради. На порядок денний було винесено 19 питань, 17 з яких запропоновано президією, 2 — депутатами. Щодо останніх, то це «Про звернення депутатів Березівської райради до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо проведення в Україні децентралізації влади» (запропоноване В.П. Желіховським) та «Про звернення депутатів Березівської райради на підтримку рішення Верховної Ради про визнання Росії агресором» (автором цих рядків — А.В. Ладиненком).

У зв’язку з хворобою В.П. Желіховського і неможливістю взяти участь у роботі сесії запропоноване ним питання, на його прохання, було зняте з порядку денного.

Питання, запропоновані президією, депутати, в основному, за-твердили в режимі без обговорення. Оскільки, мовляв, їх уже роз-глянули на погоджувальній раді (хоч, слід зауважити, на ній були присутні лише 12 із 40 обранців). Таке ж нехтування своїми депутатськими обов’язками проявилося і в їхній явці на сесію, на яку прибули лише 24 обранці районної громади.

Втім, під час обговорення проекту звернення щодо підтримки рішення Верховної Ради про ви-знання Росії агресором, яке не залишило байдужим нікого з присутніх депутатів, стало зрозумілим, чому 16 колег проігнорували сесію. Більшість з цих порушників статусу депутатів місцевих рад та регламенту роботи райради, очевидно, злякалися публічного висловлення своєї думки щодо доленосного питання нашої держави, з якого вони, ймовірно, мають не зовсім проукраїнську позицію. З присутніх же на сесії лише 13 підтримали запропонований мною проект звернення. Дев’ятеро утрималися. Двоє проголосували проти.

Варто зазначити, що жоден з депутатів у своїх виступах не заперечив визнання Росії як держави-агресора щодо України. Але необхідної кількості голосів з числа присутніх (21 голос — «за») для при-йняття рішення забракло. Виникає питання: чому?

У своєму коментарії до запропонованого проекту звернення я намагався роз’яснити колегам значущість прийняття такого документа радою — представницьким органом громади Березівського району — як акта публічного вираження нашої позиції щодо захисту суверенності держави. Аргументував, що, схвалюючи таке звернення, депутати стають на захист незалежності нашої держави у війні з Росією. Тільки ця війна лежить у площині боротьби за розум, патріотизм, єдність, згуртованість українського народу проти агресора.

Для того, що вирішити глобальні, надважкі проблеми, нам, тобто всім українцям (маються на увазі всі громадяни нашої держави, а не лише українці за національною

ознакою) потрібно об’єднатися, максимально мобілізуватися, забути про наші політичні, економічні, ідеологічні та інші різнобарвні переконання, й зробити все від нас залежне, щоб зберегти суверенну, соборну, унітарну, демократичну, соціальну, правову державу — Україну! Це можливе у тому випадку, коли це гасло стане для нас загальнонаціональною ідеєю. Концентровано це звучить так: Україна — понад усе!

На превеликий жаль, наше сус-пільство ще не сповна усвідомлює серйозність загрози існуванню держави Україна. У тому числі й депутати, які є дзеркальним його відображенням. Тут варто зауважити, що й Одеська обласна рада, на відміну від рад сусідніх областей, теж поки що не наважилася бодай внести до порядку денного питання підтримки рішення Верховної Ради про ви-знання Росії агресором. Й основною проблемою є те, що частина громадян, особливо на півдні та сході, за висловом Ліни Костенко (лекція «Гуманітарна аура нації або дефект головного дзеркала»), переживають кризу самоідентифікації, через національну дезорієнтацію. Нечуваний тиск русифікації призвів до патологічних мутацій. Від чого надзвичайно постраждав менталітет українців. «Українці — це нація, — підкреслює Ліна Костенко,— що її віками витісняли з життя шляхом фізичного знищення, духовної експропріації, генетичних мутацій, цілеспрямованого перемішування народів на її території, внаслідок чого відбулася амнезія історичної пам’яті і якісні втрати самого національного генотипу».

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net