Поки риба нереститься, хай рибалкам добре спиться
З метою посилення державного контролю за станом охорони, використання і відтворення рибних та інших водних живих ресурсів у весняно-літній нерестовий період з 15 квітня розпочато операцію «Нерест».
У період нересту на всій території України заборонено будь-яке рибальство та добування водних живих ресурсів. Як виняток, дозволено любительське рибальство з берега однією вудкою з одним гачком та спінінгом з одною блешнею на визначених ділянках рибогосподарських водних об’єктів Одещини.
Нагадуємо, за порушення правил рибальства під час нересту передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Порушення правил рибальства (ст. 85 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення) тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян — від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від 10 до 13 неоподатковуваних мінімумів.
Грубе порушення правил рибальства (із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову (ст. 85 ч. 4 КУпАП), тягне за собою накладення штрафу на громадян — від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб — від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною влас-ністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу (ст. 88-1 КУпАП) тягне за собою накладення штрафу від 3 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої (за рішенням суду).
За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом та проведення вибухових робіт з порушенням правил охорони рибних запасів передбачена і кримінальна відповідальність (ст. 249, 250 Кримінального кодексу).
Зауважимо також, що природоохоронним законодавством передбачене обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів.
Державна екологічна інспекція в Одеській області.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206