Переглядів: 663

Миті, що роблять щасливішими

Музична вітальня громадської організації «ІТ-бабусі» запросила пенсіонерів на незвичайний фортепіанний концерт до Золотої зали Одеського літературного музею. Незвичайний тому, що серед виконавців були студенти Музичної академії ім. А.В. Нежданової, які переїхали до Одеси із зони АТО, а в залі сиділи не лише місцеві літні люди, а й пенсіонери-переселенці з Луганської та Донецької областей.

У концерті звучала українська фортепіанна музика Миколи Лисенка, Ігоря Шамо, Мирослава Скорика, а також представників одеської фортепіанної школи — Костянтина Данькевича, Юрія Знатокова, Олександра Красотова, Юлії Гомельської та Олега Польового.

Програму підготували студенти та аспіранти класу заслуженого діяча мистецтв України, професора кафедри спеціального фортепіано ОНМА Тетяни Шевченко. Тетяна Іванівна володіє дивовижним педагогічним талантом. Лише за  останні роки 15 її учнів стали лауреатами міжнародних конкурсів, з-поміж її випускників — знамениті музиканти, відомі в усьому світі. Звісно ж, вона й сама чудовий виконавець. Слухачі, які прийшли на концерт, отримали справжнє естетичне задоволення від гри професора Тетяни Шевченко та її вихованців.

Своєрідною родзинкою цієї зустрічі стало те, що один з українських композиторів, музика якого виконувалася, — Олег Польовий був присутній у залі.

— Сьогодні, у важкі часи, дуже хочеться донести до людей розуміння, що у нас в Україні існує своя велика музична культура, свої чудові композитори, і ми цілком заслужено можемо пишатися тією музикою, яку вони створили для нас, — сказала Тетяна Шевченко

Справді, музика, що звучала у виконанні Юлії Распопіної, Куан Дзе Хуей, Алевтини Решетової, Григорія Манька, Діани Попаль, Ган Сяосюе, Юлії Руснак та їх викладача Тетяни Шевченко проникала глибоко в серця присутніх у залі людей, які нагороджували артистів щирими оплесками.

— Ми — також біженці, — жартує одеська пенсіонерка Тамара Криницька. — Ми втікаємо із чотирьох стін наших помешкань, щоб побути серед людей, отримати насолоду від прекрасного мистецтва, бо неможливо сьогодні сидіти, втупивши очі в телевізор, і страждати від безсилля. Тому ми щиро вдячні артистам та організаторам за чудові миті української музики, які для нас відкрилися сьогодні.

— Ми проводимо такі концерти для того, щоб літні люди, яким довелося пережити жахи війни, відтанули й отримали приємні враження. Адже музика — універсальна мова людства, яка

об’єднує нас, робить трішки добрішими  і щасливішими, — зауважує організатор концерту, голова прав-ління громадської організації ВСАД «ІТ-бабусі» Ольга Філіппова. — Подібні заходи плануємо проводити й надалі.

Людмила ДОБРОВОЛЬСЬКА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net