№ 26 (21598) четвер 9 квітня 2015 року

Переглядів: 1448

Бессарабський фантом

У рамках кримінального провадження за ст. 110 Кримінального кодексу України управління СБУ в Одеській області здійснює заходи з метою встановлення та притягнення до відповідальності осіб, причетних до розпалювання сепаратистських настроїв у регіоні, зокрема ініціаторів створення фантомної «Народної ради Бессарабії».

СБУ звертається до мешканців Одещини з проханням повідомляти про наміри сепаратистської діяльності окремих осіб, спроби розповсюджувати матеріали із закликами до зміни меж території або державного кордону України, зателефонувавши за номером (048) 725-33-23 (цілодобово).

Переглядів: 690

Негода для «сотки» не перешкода!

Навіть украй складні погодні умови 4 квітня не змогли згасити ентузіазму 1850 велосипедистів і 500 бігунів, які вийшли на старт традиційної «сотки» поясом оборони Одеси.

Хоча сильний вітер, дощ, а часом і сніг не дозволили продемон-струвати рекордний час проходження дистанції, все ж не обійшлося без сенсацій. Уперше переможцем «сотки» стала жінка. Час одеситки Юлії Тарасової — 11 годин і 9 хвилин. Киянин Ігор Гоцуляк прибіг другим, відставши від Юлії на кілька хвилин. Ну а переможцем велогонки став Андрій Шекера (його час — 2 години 59 хвилин). Нагадаємо, ініціатива переходу «Сто кілометрів Поясом слави» належить газеті «Вечерняя Одесса», яка зорганізувала цей туристично-спортивний захід понад 40 років тому, приурочивши його до дня визволення міста.

Переглядів: 785

Визвольний внесок 416-ї

10 квітня ми урочисто відзначаємо знаменну дату — День визволення нашого улюбленого міста від німецько-фашистських загарбників. 71 рік тому, цього дня, війська 3-го Українського фронту за підтримки сил Чорноморського флоту, після запеклих боїв, звільнили Одесу, що пережила 907 днів окупації.

Про подвиги воїнів-визволителів у Великій Вітчизняній війні написано дуже багато книг, знято документальних фільмів, створено музеї слави. На честь героїв-воїнів названі міста, вулиці, парки і сквери, встановлені пам’ятники, організовуються різні заходи в пам’ять про полеглих. Іноді здається, що гасло «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» сповна втілене у життя. Але не дарма кажуть, що війна не закінчилася доти, поки з почестями не поховані останки останнього солдата.

Переглядів: 710

Найбільший набуток – порозуміння

У понеділок Михайло Шмушкович дав прес-конференцію на якій розповів про підсумки перших 100 днів роботи на посаді голови обласної ради.

Найвагомішим здобутком за цей час Михайло Володимирович назвав збереження порозуміння серед депутатів, незалежно від фракційної чи партійної прихильності. Саме депутати обласної ради, на переконання голови, зробили все можливе, щоб у регіоні панував мир, хоча ситуація й була на межі.

Переглядів: 785

Спроможні громади і безпартійні префекти

Законність актів місцевого самоврядування кожної об’єднаної громади на Одещині перевірятимуть чотири префекти — уповноважені особи держави на місцях.

Підписання на початку березня президентом закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» стало важливим кроком на шляху децентралізації влади в Україні. За прогнозами експертів «Реанімаційного пакету реформ», які брали безпосередню участь у розробці документа, реалізація його положень дасть змогу сформувати спроможні, самодостатні територіальні громади. Передбачається, що саме такі громади самостійно розпоряджатимуться матеріальними, фінансовими ресурсами, територією та об’єктами соціальної інфраструктури.

Переглядів: 632

Чорні плани на 10 квітня

Служба безпеки України у результаті спеціальної операції викрила терористичне угруповання, яке готувало провокації та диверсії в Одесі під час святкування Дня визволення міста від фашистських загарбників. Зловмисники злочинно планували начинити саморобні вибухові пристрої цвяхами, нарізаним залізним дротом, гайками, паперовими стрічками із наклеєними металевими осколками, щоб збільшити кількість постраждалих.

Упродовж доби співробітники СБУ затримали в Одесі десять диверсантів, провели двадцять обшуків, під час яких вилучено докази того, що діяльність злочинної групи координувалася представниками російських спецслужб.

Переглядів: 639

Козацьким маршем

У рамках національно-патріотичного фестивалю «Пам’ять. Сила. Відвага» 10—12 квітня пройдуть козацькі марші.

Організатори фестивалю — об’єднання військово-патріотичних організацій та спортивних федерацій «Відвага — координаційна рада», зауважують: «У квітні 1693 року загін козаків під проводом Семена Палія розбив під Одесою великий татарський загін. У квітні 1944-го козацько-кавалерійський корпус генерала Плієва брав участь у звільненні Одеси. Тисячі нащадків козацького роду поклали свої життя за визволення світу від фашизму.

Переглядів: 649

Пригости бійця паскою!

Волонтери Одеси оголосили конкурси: «Пригости бійця паскою» і «Найкрасивіші писанки».

Приносьте в найближчі дні готові пасочки та крашанки для хлопців, які захищають нас на передовій. Одеситки, ми — найкращі господині! Давайте порадуємо бійців, нагадаємо їм про дім і про світле свято Воскресіння Христового! Хто не вміє сам пекти, можна скористатися допомогою мами, бабусі чи сусідки.

Переглядів: 771

Допомагаючи іншим – допомагаєш собі

/_f/2015/026.jpg Людям, які частенько скаржаться на здоров’я, лають владу, піддаються весняним чи осіннім депресіям, обов’язково потрібно відвідати Вінницю. І не лише для того, щоб подивитися на знаменитий фонтан. Саме у Вінниці живе Рая Панасюк, голова громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія», перебування поруч з якою моментально зцілює всі болячки, тому що вона випромінює щастя. Інвалід з дитинства першої групи, кістки якої через хворобу ламалися багато разів, людина, позбавлена багатьох радощів, людина, що понад 30 років свого життя пересувається на візку, по-справжньому насолоджується життям.

Ми познайомилися з Раїсою під час проекту для журналістів «Схід і Захід разом — простір діалогу», що втілюється за підтримки польсько-канадської Програми підтримки демократії і реалізується польським фондом «Освіта для демо-кратії», «Товариством Лева» (Львів), ВМГО «Наше Поділля», Лабораторією соціальних комунікацій (Одеса) та «Вінницьким прес-клубом».

Фізичні можливості Раїси обмежені, але її усмішка, сяючи, мов сонце, долає усілякі бар’єри, запалюючи усіх навколо своїми ідеями.

Переглядів: 658

Голоса разума

Мы живем в смутные времена. Много людей одурманены мнимым величием и имперским опиумом. Многие становятся жертвами прямолинейной пропаганды и агрессивной риторики.

Но есть и трезвые умы, есть чистые души. Очень часто это люди творческие, думающие, анализирующие, знающие историю, понимающие ее ошибки и капканы. Под поволокой пропагандистского дыма они стараются увидеть сущность вещей. Сущность всего того, что происходит в Украине и в России.

Переглядів: 731

Червоний Журавель у яскраво-тривожному небі

У Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К.Д. Ушинського на факультеті української філології вже з десять років плідно працює студія «Свою літературу треба знати в обличчя», де студенти-філологи мають змогу зустрічатися й спілкуватися з провідними письменниками рідного краю, цілої України. Останнім часом тут були гості з Києва, Луцька, Львова, Дніпропетровська, Кривого Рогу…

Цього разу з творчим візитом до слухачів студії завітав відомий український поет, наш земляк Станіслав Конак. Він розповів про життя Національної спілки письменників України, членом якої є вже понад два десятки років, презентував свою нову книгу «Червоний Журавель», видану одеським «Астропринтом», відповів на запитання студентів.

Переглядів: 620

Творчий феномен Наталі Миголатьєвої

У цьому році відзначає свій піввіковий ювілей художньо-графічний факультет ПНПУ ім. К.Д. Ушинського, який є першим подібного профілю навчальним закладом в Україні. 7 квітня — 90 років від дня народження одного з його засновників і першого декана В.А. Гегамяна (1925 — 2000). Цим знаковим датам присвячена персональна виставка художника і викладача художньо-графічного факультету, члена НСХУ Наталії Миголатьєвої. Її відкриття відбулося у день наро-дження Гегамяна у виставковій залі правління Одеської обласної організації НСХУ (вул. Грецька, 20).

Без перебільшення, сьогодні ми відкриваємо яскравого і талановитого живописця, який прямує у мистецтві власним шляхом і чия творчість не типова для мистецької Одеси, що переважно балансує між пленерною, південною школою та авангардом. Наталя Миголатьєва розвиває напрямок колористично-інтенсивного умовного фігуративу. Дивно, що стосовно майстра, який пов’язаний з Одесою не одне десятиліття і як педагог виховала не один десяток художників, доводиться вести мову як про невідомий творчий феномен. Виставка відбулася після тривалої непублічності мисткині, що лише посилює інтерес до цієї події, адже за останній період було створено багато нових робіт, а сама творча манера живописця помітно еволюціонувала.

Переглядів: 661

Миті, що роблять щасливішими

Музична вітальня громадської організації «ІТ-бабусі» запросила пенсіонерів на незвичайний фортепіанний концерт до Золотої зали Одеського літературного музею. Незвичайний тому, що серед виконавців були студенти Музичної академії ім. А.В. Нежданової, які переїхали до Одеси із зони АТО, а в залі сиділи не лише місцеві літні люди, а й пенсіонери-переселенці з Луганської та Донецької областей.

У концерті звучала українська фортепіанна музика Миколи Лисенка, Ігоря Шамо, Мирослава Скорика, а також представників одеської фортепіанної школи — Костянтина Данькевича, Юрія Знатокова, Олександра Красотова, Юлії Гомельської та Олега Польового.

Переглядів: 710

Фольклорні скарби «Калини»

21 квітня в Одеській філармонії відбудеться концерт знаменитого українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина».

Колектив, створений у 1981 році, ставив за мету популяризацію традиційних обрядів, збереження музичної, вокальної та хореографічної спадщини української народної культури.

Переглядів: 664

125 років одеській фотографії

3 квітня 1890 року в Одесі відбулася перша виставка фотографії. Ідея належала Одеському відділенню Імператорського Російського технічного товариства. Виставка експонувалася в нинішньому Художньому музеї і займала кілька кімнат з новинками техніки та фотографічними зображеннями відомих майстрів з різних міст і країн.

Рівно через 125 років, 3 квітня 2015-го, в Музеї сучасного мистецтва Одеси відкрилася перша виставка-дослідження одеської фотографії — головна експозиція фестивалю «Одеса. Фотодні».

Переглядів: 749

Про ДАІ, МРЕВи та 150 для водія

Кардинальна реформа міліцейського відомства, задекларована керівництвом МВС, передбачає ліквідацію ДАІ та МРЕВ, високі зарплати, соціальний захист та повну незалежність нових поліцейських від політиків. Як результат, обіцяють «батьки» реформи, — відсутність корупції у цій сфері.

Уже з середини червня в Києві замість ДАІ має розпочати роботу патрульна служба. Її завдання, як і раніше, — контролювати ситуацію на вулицях, але при цьому — допомагати населенню. Перший заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе прокоментувала це так:

«Починаючи з того, що хтось загубився і йому потрібно показати дорогу, — то це теж послуга поліцейського. Комусь потрібна перша медична допомога? То і це функція поліцейського». І додала: таку масштабну реформу свого часу запровадили в Грузії, де вона повністю себе виправдала. Слідом за столицею патрульна служба має з’явитися і в містах-мільйонниках.

Переглядів: 624

«Червоний півень» зачастив у кафе...

6 квітня в Одесі сталися дві серйозні пожежі. Перша — у кафе-барі «Шарманка», розташованому на Французькому бульварі поряд з Науково-дослідним інститутом очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова.

«На момент прибуття рятувальників відкритим полум’ям горіло кафе та чотири ретро-автомобілі, які виконували функцію екстер’єру розважального закладу. На зад-ньому подвір’ї кафе лежала велика кількість дерев’яних піддонів, які сприяли поширенню вогню. Рятувальникам вдалося зупинити його розповсюдження та ліквідувати пожежу», — розповів старший помічник чергової зміни оперативно-координаційного центру з питань оперативного реагування ГУ ДСНС України в Одеській області Олексій Дурягін. Ризикуючи життям, рятувальники винесли із палаючого приміщення два балони з вуглекислотою та пропан-бутаном.

Переглядів: 6456

Стрілянина у лікарні

Попри постійне патрулювання вулиць міліцейськими машинами з маячками, злочинність в Одесі аж ніяк не зменшується, а навпаки. Ще й набирає дедалі нахабніших форм.

У ніч на 8 квітня озброєні молодики влаштували стрілянину у центрі міста. Троє поранених звернулися по допомогу до міської лікарні №1 («Єврейської»). У момент, коли їх оглядали в приймальному відділенні (а було це о 1.20 ночі), до медустанови уві-рвалися невідомі й відкрили вогонь. Один чоловік загинув. (За попередньою інформацією, убитий — майстер спорту міжнародного класу з тайського боксу). Нападники з місця злочину втекли на «BMW» темного кольору. В місті оголосили оперативний план «Перехоплення».

Переглядів: 584

І звітували, і застерігали

З метою покращення профілактичної роботи, формування в громадян правової культури, вивчення громадської думки про роботу органів внутрішніх справ в Одеському інституті фінансів відбулася зустріч-звіт представників Малиновського райвідділу міліції — дільничного інспектора Олександра Морозова, представників кримінально-виконавчої інспекції Сергія Фісюкова та Наталії Шаповал — з викладачами цього освітнього закладу.

Під час зустрічі обговорювалися питання співпраці органів внутрішніх справ з викладачами і студентами, їхньої взаємодії у боротьбі зі злочинністю та профі-лактиці правопорушень тощо.

Переглядів: 585

За межами Стандартної моделі

У неділю, 5 квітня, після дворічної вимушеної паузи знову введений в дію великий адронний колайдер. Тож світ в очікуванні нових відкриттів, нових розгадок того, як утворився Всесвіт.

Як зазначається в офіційному твітері CERN (Європейська організація з ядерних досліджень), великий адронний колайдер два роки тому зупинили для проведення модернізації. Ремонт був вимушеним. «Ми провели величезну роботу. Дуже багато чого довелося змінити і виправити», — каже директор CERN з прискорювачів та технологій Фредерік Бордрі.

Переглядів: 584

Перенаселення не загрожує

Зростання населення Землі у відносно недалекому майбутньому може повністю припинитися і навіть змінитися спадом. Причини — низька народжуваність і старіння працездатної категорії громадян.

На думку американського політолога Джорджа Фрідмана, населення більшості європейських країн скоротиться вже через 10 — 15 років. Утім, не лише європейських. Експерт  вважає, що народжуваність знижуватиметься практично у всіх суспільствах —  від найбідніших до найбагатших. Для підтримки стабільності населення народжуваність повинна залишатися на рівні 2,1 дитини на одну жінку, однак у більшості європейських країн, за винятком Ірландії, вона значно нижча. А до кінця століття цей показник впаде нижче за критичну позначку навіть у найбідніших країнах, наприклад, у Бангладеш і Болівії. Ключовий чинник такого падіння — збільшення чисельності міського населення  (народжуваність традиційно вища у селах).

Переглядів: 604

Самотність вкорочує віку

Вам може подобатися самотність, але нове дослідження, проведене американськими вченими з Університету Бригама Янга, показало, що соціальна ізоляція є загрозою для довголіття.

Фахівці відзначають, що ефект впливу самотності на тривалість життя можна порівняти з ожирінням, і система охорони здоров’я повинна дуже уважно поставитися до цієї проблеми, щоб люди переглянули свої позиції щодо соціальних відносин,  сприймаючи їх  серйозніше.

Переглядів: 580

Ritmo розкаже про плід

Ізраїльська компанія створила «розумний пояс», що відслідковує серцебиття, сон і рухи дитини на стадії внутрішньоутробного розвитку.

Це легкий ремінь із сенсорами на стрічках, які охоплюють живіт. Передбачається випустити кілька версій пояса. Ritmo містить 13 сенсорів, у тому числі акустичний, що знімає електрокардіограму і зчитує рухи плоду, а також перейми. Зібрана інформація відсилається на спеціальний сервер для обробки. Далі результати потрапляють на смартфон користувача. Версія розрахована на те, що вагітні зможуть користуватися нею вдома. Виробник планує випустити і «просунуту» версію — Pregsense, яка матиме більше сенсорів підвищеної чутливості. Цей варіант призначений для лікарів і допомагатиме в діагностиці відхилень вагітності на ранній стадії розвитку плоду.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net