Переглядів: 739

Ігор ПАЛИЦЯ: «В Одесі не буде ні автономій, ні штучних порто-франко»

18 березня голова Одеської обласної державної адміністрації Ігор Палиця був викликаний як свідок до Генеральної прокуратури України в зв’язку з поновленням слідчих дій за його зверненням.

Нагадаємо 26 серпня 2014 року голова Одеської ОДА повідомив генерального прокурора про вчинення народним депутатом Сергієм Ківаловим кримінального правопорушення, передбаченого ст. 110 Кримінального кодексу («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»).

Ще під час Революції Гідності та до розстрілів мирних протестувальників на київському Євромайдані, ще до окупації Криму й початку активної фази антитерористичної операції на сході України у тижневику «2000» (№ 6 від 7–13 лютого 2014-го) було опубліковано статтю цього парламентаря під заголовком «Настав час готувати Конституцію для Одещини». Стаття була оприлюднена на офіційному інтернет-сайті тижневика, а також широко розтиражована загальнонаціональними та місцевими ЗМІ й інтернет-ме-діаресурсами.

У вказаній статті Ківалов, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, президент Національного університету «Одеська юридична академія», голова Комітету з питань верховенства права та правосуддя ВР (на час публікації), після досить вільного трактування історичних фактів закликає громадян вчиняти дії з метою зміни меж території або державного кордону України. Тоді Сергій Ківалов заявляв про «конституційну автономію з центром в Одесі», «свій парламент, свій уряд», «право на самостійні міжнародні відносини», «право самим визначати... мовну, освітню політику, політику осілості на Одещині», «право цензури щодо шкідливої і підривної ідеології», «власну поліцію і загони самозахисту» тощо.

Ігор Палиця просив Генпрокуратуру провести перевірку дій Сергія Ківалова на предмет наявності в них ознак публічних закликів до зміни конституційного ладу та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

Усі фактичні докази також буди долучені до звернення в Генеральну прокуратуру. На жаль, з серпня минулого року у відповідь приходили лише відписки.

І лише зараз, коли Генеральну прокуратуру очолив Віктор Шокін, поновилося слідство, яке було припинене колишнім генпрокурором Віталієм Яремою.

Поновлення справи дає надію на адекватну правову оцінку діям нардепа Ківалова, котрий планував таку ж реальність в Одесі, яка прийшла в Донецьк і Луганськ.

Голова Одеської ОДА Ігор Палиця заявляє, що не допустить ніяких формувань та автономій на Одещині, які суперечать Конституції України та чинному законодавству. Будь-які спроби дестабілізувати ситуацію або вишукати політичні зиски ціною перекроювання української території чи експериментування над жителями Одещини будуть жорстко припинені в рамках закону.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net