Переглядів: 728

П’ятеро вже за ґратами

Служба безпеки України у взаємодії з іншими правоохоронними органами у рамках контртерористичних заходів знешкодила в Одесі дві розгалужені злочинні групи, причетні до терактів біля офісів політичних сил, волонтерських рухів, важливих об’єктів життєдіяльності міста.

Наразі затримано п’ятьох громадян, які обґрунтовано підозрюються в організації та вчиненні терактів, виготовленні саморобних вибухових пристроїв. Тривають заходи із затримання решти членів злочинних груп.

Отож у рамках розслідування серії вибухів, вчинених з метою дестабілізації ситуації в місті, затримано місцевого мешканця, 1985 року наро-дження, який дезертирував із лав української армії і може мати причетність щонайменше до трьох вибухів в Одесі. У нього вилучено потужний арсенал зброї: пістолети, карабін СКС, більше двадцяти гранат Ф-1 та РГД-5, 16 ручних протитанкових гранатометів РПГ-22, понад 6 тисяч набоїв до автоматичної та стрілецької зброї, 34 запали.

Використані зловмисниками у низці терактів пристрої з вибухівкою ідентичні. Встановлено також особу, яка виготовляла їх для терористів. Мешканця Миколаївської області, 1993 року народження, разом із спільником було затримано 12 березня в Іллічівську під час спецоперації. У затриманого вилучено підготовлену ним для чергового злочину вибухівку потужністю у 3,5 кг тротилу. За даними слідства, цей саморобний вибуховий пристрій планувалося використати для підриву ще одного волонтерського центру в Одесі.

Такий же вибуховий пристрій виявлено наступного дня у їхнього поплічника, 1986 року народження. Експертиза вже підтвердила, що вибу-хівка у пристрої ідентична тій, що була використана зловмисниками 27 грудня 2014-го, коли загинув працівник комунальних служб, та 3 лютого цього року при підриві одеського офісу однієї з політичних сил.

Під час інтенсивних оперативних заходів співробітники СБУ, діючи на упередження, затримали із значним арсеналом зброї члена радикальної організації, яка входить до сфери впливу так званого «православного казачества». У «послужному списку» одесита — найманство у збройних конфліктах на території інших держав. Затриманий входить до угруповання, яке, з-поміж іншого, вчиняло підриви фінансових установ міста для розхитування ситуації в Одесі. У помешканні зловмисника вилучено боєприпаси, холодну зброю, проросійські агітаційні матеріали.

Окрім того, «законсервовану» схованку з боєприпасами та елементами саморобних вибухових пристроїв виявлено в орендованому гаражі активного учасника одеського «Антимайдану». Цей громадянин був завербований терористами «ДНР» і став бойовиком одного з незаконних воєнізованих формувань на Донеччині.

Прес-центр Служби безпеки України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net