Переглядів: 723

Привид бродить по Європі, привид путінізму...

Щороку Росія витрачає на інформаційну війну, яка ведеться на Заході проти України, до чотирьох мільярдів доларів, зазначив під час «круглого столу» з цієї проблематики голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Василь Філіпчук.

Росія веде структуровану інформаційну війну проти України. 300 мільйонів доларів вкладається щороку в «Russia Today», а на цей рік навіть передбачено збільшення на 41%. Лише на роботу із соціальними мережами офіційно витрачається майже 700 тисяч доларів. Загалом, за різними підрахунками, на інформаційну війну спрямовується до 4 мільярдів доларів щороку, вважає очільник МЦПД.

Звичайно, такі витрати не йдуть у жодне порівняння з фінансовими ресурсами, які Україна може спрямувати на відсіч російській інформаційній агресії. На жаль, наша держава, по суті, нічого не протиставила агресивним діям Росії у міжнародному інформаційному просторі. Тому цим питанням сьогодні стурбовані недержавні організації, аналітичні центри, громадські ініціативи і просто окремі небайдужі люди.

Учасники заходу обговорили нинішній стан інформування європейської аудиторії про події, що відбуваються в Україні. Йшлося також про роль у цьому процесі української влади, зокрема новоствореного Міністерства інформаційної політики.

Під час «круглого столу» був представлений проект МЦПД «Європейські університети: лекції, які розкажуть світу про Україну», що реалізується за підтримки міжнародного фонду «Відродження». В рамках проекту вже прочитано 14 публічних лекцій, проведено 4 міжнародні наукові конференції в різних країнах Європи. Їх мета — розповісти правду про протистояння України російській агресії, про історичні передумови конфлікту та його вплив на майбутню архітектуру світової безпеки.

Лекції у провідних університетах Німеччини, Іспанії, Італії та Угорщини читали авторитетні представники української політичної думки, зокрема директор-засновник Школи політичної аналітики при Києво-Могилянській академії Олексій Гарань, професор, доктор історичних наук, керівник відділу сучасної історії та політики Інституту історії України Георгій Касьянов, голова правління МЦПД Василь Філіпчук, директор Інституту глобальних трансформацій Олексій Семеній, науковий співробітник Київського інституту соціальної та політичної психології Ірина Брунова-Калісецька, інші відомі вчені, політологи, соціологи.

— Все, що ми можемо зробити, — це, насамперед, бути чесними і покладатися на те, що вже стільки разів дозволяло Україні виходити переможцем впродовж останніх років з подібних асиметричних викликів, — це наша громадянська позиція та здатність йти напряму до тих, хто готовий і хоче нас слухати, — наголосив Василь Філіпчук, навівши як приклад успішну реалізацію проекту МЦПД «Європейські університети: лекції, які розкажуть світу про Україну».

Олександр Сурмава, філософ, редактор сайта «Безрідний космополіт», під час брифінгу на тему «Європа і російсько-український конфлікт» зазначив: «Любов до Путіна виникає тому, що Путін став символом антиглобалістського, антиімперіалістичного світу. Вороги, імперіалісти для цих людей — це ті, хто пропонує більше працювати і платити податки. Водночас Путін готовий підкинути щось з панського плеча. Так, незважаючи на кризу, Росія надала допомогу Кіпру в кілька мільярдів євро. Офшорний Кіпр уже майже став суб’єктом РФ. Це було зроблено з тією метою, щоб продемонструвати: Росії є що протиставити ЄС та його санкціям».

Щоб успішно розв’язувати поставлені проблеми, щоб припинити агресію в Україні, необхідна підтримка громадської думки у країнах Європи. Абсолютні цінності — це інтернаціоналізм, чи космополітизм, громадянське суспільство і демократія. Навколо цих цінностей і треба будувати боротьбу, переконаний експерт.

Ольга ФІІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net