Втрачаючи традиції, втрачаємо себе
«Весільний обрядовий одяг і рушники» — так називається виставка, що відкрилася 18 березня в музеї «Степова Україна» (відділ Одеського історико-краєзнавчого музею, Ланжеронівська, 24а) за підтримки Одеського обласного центру української культури.
В експозиції представлена колекція, зібрана в результаті багаторічних зусиль наукового співробітника, провідного методиста музею традиційного народного мистецтва Одеського обласного центру української культури Оксани Шевчук. Вона також є автором ідеї та незмінним керівником всеукраїнського семінару-практикуму «Зрима пісня», який проходить з 2004 року і присвячений питанням символіки і семантики в українській образотворчій культурі.
Оксана Шевчук неодноразово була керівником науково-дослідних етнографічних експедицій в Одеській області і входила до складу обласних комісій, створених для вивчення стану народних ремесел та збору експонатів. Вона опублікувала низку наукових праць з питань відро-дження народної культури і забутих ремесел. У своїй останній науковій роботі — книжці «Від бабусиної скрині до шафи-купе» — науковець аналізує особливості тради-ційного та сучасного народного одягу, символіку вишивки, написів і декору на ній. З цієї книги можна дізнатися і про енергетичний вплив одягу на людину.
На виставці представлені одяг і рушники, які використовувалися в один з найважливіших моментів життя українського етносу, — створення нової сім’ї, що стає продовженням роду і нації. Колекціонер впевнена, що, втрачаючи наші традиції, ми втрачаємо себе. І з цим важко не погодитися. Тому відвідавши виставку, яка триватиме до 19 червня, ми зможемо задуматися про необхідність збереження і відновлення народних традицій, що є основою національної самосвідомості та самоідентифікації себе серед інших народів Землі.
Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206