Переглядів: 877

Життєлюбне поєднання: живопис, поезія, пісня

У нашому Арцизі вже понад 20 років існує жіночий клуб «Маленький каприз». Його члени — жінки «мудрого» віку, в основному — з числа інтелігенції. Своє січневе (зимове) засідання ми провели в читальному залі районної бібліотеки, де була розгорнута персональна виставка художників Олександра і Тамари Ткачів.

Я багато років знаю цю сім’ю, вони — ровесники моїх дітей-педагогів. Часто бачила їхні картини на міських виставках під час свят на площах і в клубах. Але отак, у приміщенні, де всі роботи разом і тільки однієї сім’ї, — вражає! Я була в захопленні, і не тільки я. На вулиці стояла зима, а тут — буяння розмаїтих кольорів, пахне весною, особливо — триптих «Арцизький бузок». Мені хотілося підійти ближче, щоб відчути його аромат, та боялася сполохати синичку, а он і сорока сидить і, здається, зараз застрекоче. Зачаровувала натуральність. Я впізнавала знайомі куточки міста та його околиць, наш знаменитий курган «Перевернута чаша». Багато неба і світла…

Я не мистецтвознавець, але дуже й дуже люблю природу нашої України. Й от, дивлячись на ці зображення, відчувала, як від них — квітів, натюрмортів, людей — виходило тепло, доброта, благодать, ніби від ікон у храмі.

Сильне, дивовижне враження від побаченого підтвердилося, коли Олександр Сергійович взяв у руки гітару. Приємний голос заворожував, як і полотна. Ми почули про його знайомство з Тамарою, дружбу, навчання в Одесі, спільні інтереси. В кожному слові відчувалася нота кохання до дружини, якій він присвятив і свою останню збірку віршів «Взглядов сад». Бард, член поетичного клубу «Вдохновение», педагог-художник з першого слова полонив і повів стежками сімейного й трудового життя родини Ткачів. До речі, обидві дочки теж стали художниками. Тамара Марківна повідала про своє захоплення килимарством, яке їй передалося від матері, бо ж яка українська жінка не вміла прясти, ткати, вишивати! З якою шаною і любов’ю обоє розповідали про Тамарину маму. Більше, звичайно, говорив, ні — співав Олександр. Він ще школярем складав вірші, а потім озвучував їх з допомогою гітари. Зізнався, що однаково кохає і Тамару, і її, гітару, бо вони обидві жіночого роду.

Цих талановитих людей можна слухати, не помічаючи часу і не відриваючи очей від їхніх полотен. Так, це не ординарні люди, які роками живуть поряд, але в якийсь момент ти відкриваєш для себе їхнє багатогранне життя. Бачиш і чуєш цей Божий талант, зміцнений і розвинутий копіткою працею.

Ця зустріч збагатила в мені моє «Я». Живе спілкування з прекрасним талантом — живопис, поезія і пісня — надихає на добропорядність. Під кінець наші «капризулі» ставили багато питань, дякували за те, що зарядилися теплом і добром, довго не хотіли відпускати. Непомітно збігла майже тригодинна зустріч. Я теж побажала родині здоров’я, натхнення у вихованні юних талантів, успіхів у формуванні в дитячих душах потягу до світу мистецтва.

А ще всі попросили нашу «маму капризульок» Олену Іванівну Шварцман частіше організовувати зустрічі з цікавими людьми нашого Бессарабського краю.

Алла ПАВЛОВА,
ветеран бібліотечної справи,
член клубу «Маленький каприз».
м. Арциз.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net