Альтернативна енергія дешевшає
Електроенергія, отримана з альтернативних джерел, у США дешевшає. Використовувати електрику від вітрогенераторів і сонячних батарей стає дедалі вигіднішим. На деяких американських ринках вона дешевша за добуту класичним шляхом — від спалювання вугілля та природного газу.
Низка компаній США вже підписала договори довгострокової дії, в яких обумовлюється закупівля альтернативної енергії за «бюджетними» цінами. Вартість такої енергії падає у прискореному темпі. Переважно у тих регіонах і штатах, де найбільш вітряно й сонячно. Поки що доступність цін обумовлюється державними субсидіями, які з часом будуть знижуватися. Однак, за прогнозами фахівців, енергія з відновлюваних природних джерел за цей час встигне потіснити звичайну.
Інвестиційна компанія «Лазард», яка з 2008 року аналізує вартість енергоносіїв, провела дослідження оптових цін на енергетичному ринку. Так-от, зараз сонячна електрика обходиться у 5,5 цента за кіловат-годину, а отримана від вітрогенератора — в 1,4 цента. Це з урахуванням субсидій. Без них — 7,2 та 3,7 цента відповідно. При цьому енергія, одержана шляхом спалювання природного газу, коштує 6,1 цента за кіловат-годину, а від спалювання вугілля — на п’ять центів дорожче. Керуючий директор компанії «Лазард» Джонатан Світ зазначає, що за п’ять років вартість використання нових технологій стала дешевшою.
Ця тема актуальна і в багатьох інших країнах світу. Влітку 2014 року Німеччина зуміла встановити рекорд: понад 50 відсотків добового енергоспоживання там отримали за рахунок фотоелементів. У Данії 25 відсотків електропостачання забезпечується завдяки вітрякам.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206