Автобусна катавасія
Про кризу в системі міського транспорту Одеси йшлося на прес-конференції в кризовому медіа-центрі. Власним дослідженням щодо нестиковок між заявами міської влади та реаліями громадського транспорту ділився незалежний експерт, журналіст Олександр Вельможко.
З гривні п’ятдесят, до двох, трьох, а потім і п’яти... Чергове здорожчання проїзду в міському громадському транспорті знову вдарить по кишенях містян, але проблем з перевезенням так і не вирішить, впевнений Олександр Вельможко. За його словами, те, що зараз відбувається в системі транспортних перевезень нашого міста, інакше як кризою не назвеш. Лише за рік і кілька місяців з півтори тисячі реально працюючих маршруток залишилося лише 800. «До кінця 2013-го в Одесі щодня на маршрути виходило близько 1500 автобусів, переважно маловмісних. Вже восени 2014-го, як відзвітували чиновники-транспортники, плановий показник виходу маршруток скоротився до 1200. На даний момент планова кількість виходу маршруток в Одесі складає 1042 одиниці. З них близько 200—260 маршруток уже не виходять», — заявив експерт.
Зменшення кількості автобусів на маршрутах має офіційне пояснення: через технічні неполадки і зависокі ціни на їх усунення. «Насамперед, це коли автобуси вже не піддаються ремонту. Така ситуація складалася ще восени. У жовтні—листопаді з’явилася неофіційна інформація про те, що якщо, наприклад, ремонт автобуса коштуватиме більше 200—300 доларів, його ніхто не ремонтуватиме, відкладаючи цю справу до кращих часів», — розповів Олександр. Окрема історія із маршрутними автобусами, які зазнали серйозних пошкоджень у ДТП. Зневірившись у можливості їх ремонту, за інформацією експерта, деякі власники транспорту просто пускають «буси» на запчастини, виручивши таким способом більше грошей, ніж за їх продаж у цілому вигляді.
Внаслідок зменшення кількості маршруток ті, що виходять на лінію, — переповнені, на зупинках — черги, в салонах — штовханина і простір для «роботи» кишенькових злодіїв. І з цим нічого не поробиш. Хоча останнім часом і з’явилася інформація про бажання міської влади поповнити автобусний парк двома сотнями великовмісних «бусів» з Німеччини. Але з цього приводу в Олександра Вельможка свої міркування. На його думку, це може призвести до нових проблем у системі транспортного сполучення в Одесі: в разі появи на вулицях німецьких автобусів нинішні перевізники опиняться перед ризиком витіснення з маршрутів, сотні людей — втрати роботи, адже 200 великовмісних автобусів здатні перевозити стільки ж пасажирів, як 500—600 маршруток. Для пасажирів це може загрожувати збільшенням часу на поїздку містом, оскільки великі автобуси, вочевидь, рухатимуться повільніше, а рейси здійснюватимуться рідше.
Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Замість PS. Якщо великі автобуси справді повернуться на вулиці Одеси, але не для того, щоб витіснити з ринку нинішніх перевізників, а стануть альтернативою маршруткам, зокрема й у сенсі тарифів за проїзд, то городяни тільки виграють, отримавши додатковий вибір способу пересування містом.
І.Д.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206