№ 14 (21586) cубота 28 лютого 2015 року

Переглядів: 1448

«Газпром» стріляє по Україні

Якщо на початку п’єси на сцені висить рушниця, то в кінці п’єси вона повинна вистрелити. Неточна цитата з листа Чехова в проекції на сучасні події в Україні означає, що нічого випадкового в політичних сценаріях нема. Кожна деталь вистави кремлівських режисерів працює на кінцевий результат, а розмови про спонтанні рішення щодо анексії Криму або вторгнення на Донбас — акції прикриття злочинів і тільки.

Отруйний газ

Але мова в даному випадку піде не про танки, не про міномети і не про гаубиці. Рушниця, що висіла на сцені у першому акті п’єси «Взяття України», називається «Газпром». Борис Єльцин і Володимир Путін час від часу знімали цю рушницю зі стіни, прицілювалися в напрямку Києва і грали «великим вентилем», як спусковим гачком. Під прицілом «Газпрому» Україні доводилося йти не лише на економічні, а й на політичні компроміси. Грубо кажучи, пливти у фарватері російської політики.

Переглядів: 1413

Іван Липа – уособлення ідеї соборності України

Одеса відзначила 150-річчя Івана Левковича Липи — видатного українського письменника, лікаря, громадського і політичного діяча, одного із «китів» ідеї української державності та соборності на півдні України.

У день його народження, 24 лютого, в Золотій залі Одеського літературного музею відбулася урочиста академія, присвячена цій даті. Основні факти життя й діяльності Івана Липи пов’язані з різними містами України: Керч, Херсон, Полтава, Одеса, Харків, Київ, Львів, що робить його постаттю соборною — уособленням провідної ідеї, якій він самовіддано служив упродовж життя. Цей подвижник української справи, крім глибокого творчого самовираження, активної участі у процесі українського націо- і державотворення, подарував Україні прекрасного сина — яскравого поета та геополітика Юрія Липу. Ці два імені нерозривні в історії української державності і культури.

Переглядів: 354

Станіслав Стриженюк

тест

Переглядів: 715

Любомир ГУЗАР: «Ми переможемо, коли будемо єдині»

У церковно-народній пісні співаємо так: «В єдності сила народу: Боже, нам єдність подай». Співаємо ці слова від щирого серця. Однак в автора цього матеріалу виникають сумніви, чи ті, хто співає, мають чітке уявлення, що таке єдність народу.

Не претендуючи на вичерпне пояснення цих слів, хочу все ж таки заохотити віруючих і невіруючих співвітчизників задуматися над їх змістом. Це важливо з двох причин: віруючі українці мають розуміти, про що моляться, а всі громадяни країни повинні знати, що робити, аби здійснити єдність нашого народу.

Переглядів: 784

Ядерний шантаж Гітлера2

Від сампочатку агресії проти України кремлівська мафія почала обробляти світ загрозою ядерного удару з РФ по мирних державах Вільного світу.

Знаючи практику залякувань злочинного світу, якою користується кремлівський Гітлер2, до цих погроз треба ставитися стримано. Тримаючи порох сухим (тобто, будучи готовим до ядерних несподіванок), Захід заразом мав би із макіявеллівським усміхом спри-ймати всі забіги Кремля, спрямовані на залякування світу. На жаль, цього не сталося. Західні обивателі, і між них лідери-обивателі, сприйняли злодійську практику Гітлера2 за чисту монету.

Переглядів: 618

Долучиться і міськрада

Представник ініціативної групи «Одесі — 600» Сергій Гуцалюк повідомив, що в ході судового процесу Одеська міська рада визнала постанову Верховної Ради щодо призначення святкування 600-ліття першої письмової згадки про наше місто.

«Під час судового процесу представники Одеської міської ради нарешті визнали, що будуть виконувати постанову Верховної Ради про вшанування 600-річного ювілею міста. Ініціативна група «Одесі — 600» взяла на себе зобов’язання щодо складання детальної програми святкування ювілею, для того щоб суд завершився конкретним планом дій з втілення постанови Верховної Ради», — підкреслив історик, голова Чорноморського гайдамацького з’єднання та член ініціативної групи «Одесі — 600» Сергій Гуцалюк.

Переглядів: 783

Боляче, але необхідно. Інакше не вижити

Зміни майже завжди бувають болісними. Сьогодні, коли курс долара зашкалює, коли ціни зростають, енергетична реформа, що почалася з подорожчання житлово-комунальних послуг, видається невчасною.

Насправді, реформу в Україні треба було провести ще кілька років тому, вважають експерти. Розпочинати її сьогодні уже, фактично, запізно, але без реформи Україна не зможе надалі розвиватися як енергетично незалежна держава. Тарифна реформа — це єдиний можливий шлях оздоровлення економіки, забезпечення енергетичної незалежності.

Переглядів: 683

Потенційних емігрантів поменшало

Четверо з п’яти «білих комірців задумуються про переїзд за кордон, однак кількість тих, хто рішуче збирається залишити країну, суттєво скоротилася. Про це свідчать дані проведеного у січні 2015-го міжнародним кадровим порталом HeadHunter Україна опитування (до якого був зал учений 1771 респондент).

Нестабільна економічна і політична ситуація примушує багатьох українців задумуватися про переїзд за кордон. За даними опитування hh.ua, 83% офісних співробітників спадає на думку бажання емігрувати. Проте кількість тих, у кого є серйозні наміри виїхати за кордон, помітно скоротилася і тепер складає 29% — рік тому таких було 44%. А ось відсоток тих, хто хоче жити і працювати в Україні, навпаки, збільшився: тих, хто не планує виїжджати з країни, побільшало вчетверо — 17% порівняно з 4% в 2014-у.

Переглядів: 643

Американські інвестиції в Іллічівський термінал

Новим акціонером приватного підприємства «Контейнерний термінал Іллічівськ» (КТІ) став американський фонд прямих інвестицій Siguler Guff & Company, в управлінні якого перебувають активи вартістю понад 10 мільярдів доларів США на трьох континентах. Частка опосередкованої участі нового інвестора в КТІ становить 50%.

Керівництво нью-йоркської компанії має намір використовувати свій глобальний досвід для розвитку виробничого потенціалу КТІ і збільшення контейнерних потужностей Іллічівського морського порту.

Переглядів: 691

Не годуйте кремлівських ботів!

Ізраїльський блогер Олексій Железнов недавно розповів на скайп-брифінгу в Одеському кризовому медіа-центрі про схеми роботи «кремлівських ботів», які за плату пишуть брехливі коментарі на різних інтернет-ресурсах і ведуть фейкові блоги.

Сам Олексій почав свою активну діяльність як блогер, п’ять-шість років тому — його сторінка була наповнена фотоподорожами по Ізраїлю. Політика в блозі з’явилася з подіями на Майдані, а разом з політичними коментарями при-йшли і кремлеботи, які намагалися показати, що в Росії усі громадяни, від доярки до офіс-менеджера, підтримують Путіна.

Переглядів: 768

Чи не пора реформуватися і Верховній Раді?

Жах не в тому, що щось зміниться, — жах у тому, що все може залишитися так само…
Ліна Костенко.

Якось виникла дискусія про те, хто в країні головніший — президент чи парламент, оскільки і той й інший обираються всенародно і незалежно один від одного. Питання зовсім не риторичне. Держава має жити за законами, а закони приймає парламент, але президент може заветувати ті чи інші схвалені парламентом закони, водночас парламент може подолати вето президента; президент може намагатися «переламати через коліно» парламент, тоді як парламент, погрожуючи імпічментом, може змусити президента шанувати закони.

То хто ж насправді головніший? Конституція проголошує джерелом влади народ, який і обирає собі владу: президента, персоніфікованого в одній особі, та парламент, «персоніфікований» в особах 450 народних депутатів, що складають Верховну Раду України, сама назва якої свідчить про її статус як вищого, найвищого, «верховного» органу влади. Саме про Верховну Раду подальша розмова.

Переглядів: 866

Одеса в золотих променях історії

Продовження. Початок у номерах за 21 та 26 лютого.

Розділ ІІІ. Війна 1787—1791 років.
Штурм Хаджибея (Одеси) 14 (27) вересня 1789 р. Чорноморські козаки

Віроломна анексія Російською імперією у 1783 році території Кримського ханства вже у серпні 1787-у спровокувала чергову російсько-турецьку війну. На боці Росії в ній воювали колишні запорожці, з яких намісник півдня України Григорій Олександрович Потьомкін (1739—1791) почав створювати нове козацьке військо «верных запорожцев» на противагу «неверным» — задунайським запорожцям. Зазначимо, що самоіденти-фікація тоді відбувалася за релігійно-конфесійною належністю. Таким чином, після вищезгаданого загарбання Криму Г. Потьомкін готувався до неминучої війни з турками. Від 1788-го військо отримало назву «Чорноморського», оскільки цариця Катерина ІІ, не люблячи «поганих» назв й охоплена манією перейменування всього на імперський кшталт, заборонила вживати слова «запорозьке» або «Січ» («Что верные Запорожцы верно служат, сие похвально, — писала цариця Г. Потьомкіну 22 лютого 1788 року, — но имя Запорожцев со временем старайся заменить иным, ибо Сеча, уничтоженная манифестом не оставила по себе ушам приятное прозвание; в людях же незнающих чтоб не возбудила мечты, будто за нужно нашлось восстановлять Сечу или название».

Переглядів: 995

Похвала березовому соку

Тільки-но відтане земля, у стовбурах беріз починається рух соку. З давніх часів люди знали про його корисні властивості, прагнули напитися вдосталь свіжим і заготувати про запас.

Березовий сік багатий на необхідні для організму цукор, органічні кислоти, ферменти, солі кальцію, магнію, заліза, мікроелементи. Він руйнує сечові камені, ефективний при лікуванні виразки шлунку і дванадцятипалої кишки, печінки, жовчного міхура, нирок, недокрів’я, головного болю, цинги, бронхіту, туберкульозу легенів, кашлю, а також при ревматизмі, радикуліті, подагрі, артриті. Березовий сік має кровотворну дію, сприяє швидкому очищенню орга-нізму від шкідливих речовин. Корисний він і при шкірних болячках, запальних процесах різного похо-дження, включаючи онкологічні захворювання.

Переглядів: 683

Вірити в одужання

Під час планового брифінгу в Одеському кризовому медіа-центрі цього разу йшлося про надзвичайно болюче — лікування раку у дітей. Спікером була завідуюча дитячим онкогематологічним відділенням Одеської обласної дитячої клінічної лікарні, головний позаштатний онкогематолог управління охорони здоров’я облдержадміністрації Наталія Молодець (на знімку), яка говорила про проблеми дитячої онкогематології і про те, як колектив відділення, розрахованого на 30 ліжко-місць, справляється з такою непростою роботою.

Щорічно в Україні реєструється понад тисячу випадків ураження дітей онкогематологічними захворюваннями. Нині на Одещині маємо 318 таких хворих, і щороку діа-гноз підтверджують 50—80 дітям.

Переглядів: 653

Дач не буде

Прокуратура попередила незаконне вилучення землі вартістю 3 млн грн на узбережжі Чорного моря.

Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов Білгород-Дністровської міжрайонної прокуратури та скасував дев’ять рішень Затоцької селищної ради про надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж ділянки.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net