Переглядів: 774

Харчові «послання» до мозку

Амінокислоти вступають у конкуренцію, щоб доставити своє «послання» мозку, який, у свою чергу, приймає пропозицію або відхиляє її.

Коли ви з’їдаєте кілька шматочків звичайного чорного хліба, у мозок надходить амінокислота триптофан, що підвищує рівень серотоніну — речовини, яка протидіє депресії, підвищує тонус, сприяє поліпшенню настрою.

Шоколад викликає відчуття комфорту, покращує настрій, бо підвищує вміст у мозку фенилетиламіну, який,  вважають багато вчених, стимулює відчуття,  схожі до тих, що виникають у стані закоханості. А ще тут можлива і психологічна дія, оскільки шоколад асоціюється з подарунками, святом.

Куряче м’ясо сприяє зменшенню стресу. Цей продукт з низьким вмістом жирів і високим — білків «надсилає» у мозок амінокислоту тирозин, яка впливає на підвищення уваги, прискорення реакції, покращує енергообмін у мозку.  Щоб досягти результату, не обов’язково з’їдати всю курку — досить кількох невеликих шматочків.

Вживання яловичини (телятини) спричиняє приплив енергії. Дієти, які передбачають повну відмову від червоного м’яса, можуть принести більше шкоди, ніж користі. Нестача в організмі заліза призводить до швидкої стомлюваності й погіршення настрою. Особливо небезпечні подібні експерименти у період вагітності. Нещодавні дослідження американських вчених підтвердили, що навіть невеликий шматочок м’яса (третина біфштекса середньої величини) підвищує вміст заліза в організмі на 200% і тим самим сприяє збагаченню крові киснем.

Вода найкраще знімає стрес, зменшує відчуття втоми. Обезводнення організму в легкій формі — явище цілком звичайне, але його прямим наслідком стає втома. Швидкість циркуляції крові зменшується, і мозок уповільнює свою діяльність. Дорослим слід випивати на добу 2,5 літра рідини.

На думку сучасних медиків та дієтологів, існує безпосередня залежність між появою стресів і рівнем вмісту магнію в організмі. Висновок один: хочете уникнути стресів — їжте банани! Організму необхідно близько 300 міліграмів магнію на день — підтримку цього рівня забезпечать два банани. Крім того, магній знижує збудливість і сприяє хорошому сну. Банани можна замінити горіхами, бобами, салатом.

Апельсини і грейпфрути зменшують дратівливість, викликають приплив енергії. Вони — багатюще джерело вітаміну С, який сприяє концентрації уваги і прискоренню реакції. Навіть один апельсин або грейпфрут може позбавити від поганого настрою, додати сил.

Гіркий перець — найкращий спосіб для зняття стресів, заспокоєння нервів. Дія гострого перцю відбувається таким чином: у відповідь на подразнення нервових закінчень у роті мозок виробляє ендорфіни — природні болезаспокійливі. Тобто, чим більше ви їсте перцю, тим спокійніше ставитеся до зовнішніх подразників.

А ось кава знадобиться для зібраності й чіткості думок. Вранішня чашка кави сприяє пробудженню від сну. Кофеїн, що міститься в ній, допомагає краще мислити й ухвалювати рішення протягом трьох годин після «кавопиття». Але майте на увазі, що двох чашок кави на день цілком достатньо. Перебір може спричинити  дратівливість.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net