Переглядів: 1140

Найтяжчий злочин проти людства

27 січня, у день звільнення в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі, в Прохоровському сквері Одеси відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника жертвам Голокосту та в’язнів гетто.

За рішенням Генасамблеї ООН від 1 листопада 2005-го цю дату — 27 січня — світ вшановує як Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, тобто геноциду євреїв у часи фашизму.

Під час румунсько-німецької окупації на території Одеської області загинули приблизно 240 тисяч євреїв. Загалом у Європі нацисти знищили 6 мільйонів євреїв, з яких півтора мільйона — діти...

У жалобній церемонії взяли участь керівники міста та області, представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Одесі, громадських і ветеранських організацій, учні шкіл і коледжів, рота почесної варти Одеської військової академії.

Того ж дня у Великому залі Одеської філармонії була вперше виконана «Голокост-кантата: пісні з концтаборів» — масштабна, із 13 частин, хорова композиція.

«Голокост-кантата: пісні з концтаборів» — комплекс музичних, поетичних та історичних артефактів часів Другої світової війни, який вражає своєю трагічною правдою. Він є результатом творчої роботи та драматичного натхнення кількох композиторів і літераторів — в’язнів нацистських таборів смерті Майданека, Бжезінки (Аушвіц-2/Біркенау), Глівіце, Аушвіца (Освенцім), Гусена і Бухенвальда. Серед них найви-значніша постать — композитор і поет Йозеф Кропиньський, який за майже п’ять років ув’язнення в Аушвіці і потім у Бухенвальді створив понад сто музичних і літературних творів. Його перу належать чотири із семи музичних частин «Голокост-кантати». Автор аранжування Дональд МакКаллуг визначив художнє і гуманістичне послання кантати як «надію трансформувати у свідомості глядачів статистику в образи людей, які були закатовані і знищені, сприяти тому, щоб більше ніколи цей жах не міг повторитися».

«Голокост-кантату» виконали лауреат міжнародних конкурсів камерний хор «AVE MUSICA» (художній керівник і диригент Сергій Савенко), лауреати міжнародних конкурсів Анастасія Блоха (сопрано), Ілля Марків (баритон) та лауреат всеукраїнського конкурсу Маргарита Мягкова (мецо-сопрано). Партія фортепіано і віолончельний дует — Катерина Замишляєва та лауреати міжнародних конкурсів Ольга Веселіна і Вадим Ларчиков, партія читця — Євгенія Заславська.

У своєму виступі перед виконанням кантати голова Одеської регіональної асоціації євреїв — колишніх в’язнів гетто і нацистських концтаборів Роман Шварцман сказав, що збереження пам’яті про злочини, скоєні державою, яка переступила всі визнані норми моралі і законності, є гарантією того, що подібні злочини не будуть вчинені у майбутньому.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net