Переглядів: 4458

Заручники ситуації?

Дід Мороз розгубився: він не знає наразі, яким чином привітати луганських дітей-сиріт, які перебувають на Одещині, адже напередодні Новоріччя їх вирішили повернути додому, на Луганщину. Можливо, Дідові Морозу доведеться супроводжувати їх у поїзді. Про це розповіли на брифінгу волонтерки Катерина Кожевникова та Діна Казацкер.

Дівчата разом з волонтерською групою допомагають дітям-сиротам з Луганщини від моменту їх приїзду — з липня цього року, коли вони із зони АТО прибули до Одеси. Близько 500 вихованців шести інтернатів Луганської області розташували в інтернатах Одещини. Їм допомагали й одягом, і їжею, і канцприладдям — усім, що було потрібно. Дітей добре підготували до зими — для трьох інтернатів волонтери купили міні-електростанції.

Та ось з’явилася інформація про те, що цих дітей повертають на Луганщину, причому 29 грудня, напередодні Нового року.

— Вивозити дітей на територію, де йдуть бойові дії, — це злочин, — вважають волонтери. — Тим паче, багато хто з них хоче залишитися, дехто вже вступив або готується вступити до середніх професійних навчальних закладів нашої області.

Волонтерки виступили категорично проти того, щоб відправляти дітей на війну.

— Ми ретельно готувалися до Новорічних свят, у кожного поцікавилися, що хоче отримати в подарунок від Діда Мороза, і з допомогою небайдужих одеситів зібрали для них подарунки, розробили цікаві святкові програми. До нас підключилися тисячі одеситів, — розпо-відає Діна Казацкер. — Ми вважаємо, що не потрібно таким нагальним чином, взимку зривати дітей з місця, тим більше, що вони вже адаптувалися до нового місця проживання, а це давалося їм нелегко.

Волонтерам відомо, що ініціатива переселення дітлахів виходить не від одеських чиновників і навіть не від центральної влади — голова Луганської облдержад-міністрації Геннадій Москаль запевнив, що Луганщина готова прийняти назад своїх дітей-сиріт і гарантує їм безпеку.

Волонтери, які щомісяця відправляють на Луганщину гуманітарні вантажі, бачать ситуацію в цій області на власні очі і вважають, що відправляти туди дітей передчасно.

Представник департаменту освіти Одеської ОДА Оксана Кулик розповіла, що дітей приймали за клопотанням Луганської ОДА, причому спочатку їх привезли на оздоровлення, потім залишили у зв’язку з подіями на сході країни. Справді, зазначила, вона, у Луганській області підготовлені до їх прийому три дитячі будинки, і нині там перебувають представники ОБСЄ та центральної влади, щоб визначити рівень безпеки і можливість повернення туди дітей.

За словами Оксани Кулик, існує проблема з документами випускників шкіл, яким потрібно складати ЗНО для вступу до вишів. Діти перебувають на первинному обліку в Луганській ОДА, яка й вирішує питання, де надалі бути цим дітям. Там знаходяться і їхні документи. Більшість дорослих дітей, каже вона, хочуть повернутися на територію свого проживання.

— Це наші загальноукраїнські діти, — вважає Катерина Кожевникова, — і дорослі повинні зробити так, щоб їм було комфортно і добре.

Одеські волонтери сподіваються, що інтереси дітей будуть враховані, їх залишать в Одесі на Новий рік, а ще краще — дадуть їм можливість закінчити навчальний рік.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua