Переглядів: 905

Збирайтеся, дівчата, заміж!

У давні часи уважно стежили за тим, на який день тижня припадає Різдво. Якщо це понеділок, то, вважалося, літо буде теплим і багатим на лісовий урожай — гриби і ягоди. Якщо на вівторок — рік обіцяє успіх молодятам. На середу — хороший знак для мисливців і рибалок. На четвер — буде вдалим для незаміжніх дівчат. На п’ятницю — зима буде довгою, а літо коротким. На суботу — потрібно чекати дощового закінчення зими. А якщо Різдво випадає на неділю, то рік буде вдалим і щасливим в усьому.

Одне з найвідоміших різдвяних табу — заборона на шиття і рукоділля. Вважалося, якщо у Святвечір дівчина бере в руки голку і нитки, то у сім’ї впродовж року обов’язково з кимсь з домашніх трапиться якась неприємність.

Небезпека чекала і мисливців, що промишляли у Святвечір. За стародавнім повір’ям, з тими, хто виходив на полювання у заборонений день, відбувалося нещастя: хтось не повертався з лісу, замерзаючи там, а хтось ставав здобиччю звіра, на якого полював.

До святкового столу слід було вдягати тільки новий одяг: не випраний і випрасуваний, а саме новий. Багато хто досі вірить: якщо зустрів Різдво у ношеному костюмі, чекай невдачі у справах. Така ж доля і тих, хто сідає за святковий стіл у чорному.

Також не рекомендувалося виносити сміття з дому до 14 січня (старого Нового року), а 14-го слід спалити його у дворі. Тоді весь рік злі духи не турбуватимуть.

Різдвяний вінок, який, за католицькою традицією, вішають на двері, є символом світла і тепла. Він охороняє праведних людей від нашестя злих сил. Різдвяні свічки, прикрашені яскравими стрічками, сріблястими зірочками і золотою мішурою, також захищають будинок. А різдвяні дзвоники оповіщатимуть про наближення злих духів та іншої нечистої сили.

Існує ще й така традиція: якщо в домі є камін, не рекомендується гасити його до світанку. За стародавніми віруваннями, вогонь у каміні гарантує захист від злих духів, адже Різдвяна ніч — це не тільки час чудес і виконання бажань, а й біснування всілякої нечисті.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net