Переглядів: 4165

Нахалбуд наступає на пам’ятки

В Одесу навідалася комісія Міністерства культури на чолі з начальником управління охорони нерухомого майна. Чиновники Мінкульту мали нараду із місцевими громадськими діячами, які активно борються за збереження історичного центру нашого міста.

Нарешті дочекалися! Громадські активісти, які не один рік відстоюють збереження історичних будівель, пам’яток  архітектури та самого вигляду міста в первозданному вигляді, таки зустрілися з чиновниками Мінкулькульту. Питань до київських візитерів було чимало. На думку активістів, про історичні будівлі Одещини ніхто не дбає. «Чесно кажучи, мені навіть боляче дивитися на цю повну імпотенцію влади. Ми зараз бачимо відсутність вертикалі державної влади», — не підбираючи слів, висловила думку більшості одна з учасниць зустрічі. Одесити скаржилися: чиновники направо-наліво роздають дозволи на забудову міста висотками, а до думки простих жителів — усім байдуже. І Київ про це знає, але ніяк не реагує.

Делегація Мінкульту виправдовувалася: це все було при правлінні Януковича. Місцеві органи тоді цілеспрямовано позбавили контрольних функцій і механізмів впливу на незаконних забудовників. Усі повноваження сконцентрувалися в ДАБІ — Державній архітектурно-будівельній інспекції України. Ситуацію планують змінити в новому, 2015-у, році відпо-відними постановами. «Ми зі свого боку будемо робити все, що зможемо. Повірте щиро: ми так само не хочемо допустити знищення Одеси, як і ви. Повноваження рано чи пізно ми на місця передамо. Зараз буде Верховна Рада. Будемо просити Одеську обласну адміністрацію, щоб підтримали наше звернення, будемо просити Львівську обласну адміністрацію і Київську — три центральні міста, де в нас є органи охорони культурної спадщини, на жаль, у нас їх не так багато, і таким чином будуть вноситися зміни в законодавство», — пояснив ситуацію Богдан Кожушко, радник міністра культури, голова громадської ради при Мінкульті.

Але все це потребує часу. І це розуміють як активісти, так і чиновники. Забудови ж ніхто на цей період не зупинить. Історичний центр продовжуватимуть нівечити. Вже зараз київська делегація під час так званої «робочої прогулянки містом» зафіксувала чимало порушень на декількох одеських скандальних об’єктах забудови. Жоден з них не мав передбачуваних законом узгоджень проекту та дозволів на проведення будівельних робіт в історичній зоні. На порушників хочуть накласти фінансові санкції. Але й це не зупинить забудов. «Навіть якщо буде прийняте судове рішення  про стягнення фінансових санкцій, то це не означає, що роботи будуть зупинені», — зауважила Лідія Карпенко, начальник міністерського управління охорони нерухомого майна.

Чиновники стверджують: офіційні механізми впливу на незаконних забудовників вичерпані. Єдиний дієвий зараз спосіб боротьби за заборону нахалбуду — небайдужість самих жителів міст. Громадським активістам в Мінкульті порадили самим виходити на скандальні об’єкти і блокувати робочий процес — перегороджувати дорогу техніці.

Підсумком наради стало створення консультаційної ради за участі чиновників і представників громадськості.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua