Переглядів: 795

«Мистецька біографія народу»

Під такою назвою в Одеському обласному центру української культури в рамках Народної академії творчості сьогодні (початок о 15.00) відкриється виставка старовинних і сучасних зразків та виробів декоративно-ужиткового мистецтва.

Невмирущим творінням талановитих рук українських жінок були рушники та вишитий одяг, зокрема сорочки-вишиванки. Тож пропонована виставка дозволить кожному, хто її відвідає, заглибитися в історичне походження, ґенезу вишивки, її символіку та роль у житті нашого народу.

Сьогодні вишивка повноцінно повертається у повсякденний, а ще більше — в урочистий, ужиток нашого народу. А тому дуже важливо, щоб ми знали про ті магічні символи, які закодовані у візерунках, у призначеннях тої чи іншої вишитої речі. Адже в кожній із них — народна душа, споконвічні обереги краси, добра і благополуччя. Вишивані речі — це рукотворна молитва, символи любові до рідної землі, працелюбності та єдності родини.

В експозиції представлені також гончарні, дерев’яні та металеві вироби: розмаїття горшків та глечиків, декоративний посуд, прядка, ночви, праски... Є тут і предмети з петриківським розписом, і килим ручної роботи, й інші творіння, які неодмінно були у наших бабусь-прабабусь. В основі виставки — вироби декоративно-ужиткового мистецтва з приватних колекцій Оксани Шевчук (Овідіопольський район), Надії та Дмитра Скориків (Кодимський район), роботи учнів гуртка «Рукоділля» ЦДЮТ «Еврика» під керівництвом Світлани Мазурової, живопис члена НСХУ Світлани Крижевської, витинанки та петриківський розпис лауреата обласної премії ім. Р. Палецького Алли Діасамідзе.

У рамках обласної Народної академії творчості працюватиме семінар-практикум «Зрима пісня».

З-поміж запланованих заходів, зокрема, такі: виступи-презентації народних самодіяльних колективів Одещини; вишивання рушника до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка за участю майстрів з народної вишивки нашої області, «Основи стилізації одягу, сценічний одяг, робота з релігійними сюжетами», «Історія розвитку мистецтва вишивки на теренах України. Роль вишитого рушника в українському побуті та народній культурі», «Український народний одяг та головні убори. Історія розвитку, крій, вишивка, пошиття», «Українська весільна обрядовість», «Ритуальні хліби Кодимщини. Нанашкування», «Виготовлення весільних віночків», «Весільний обрядовий одяг та рушники» тощо.

Виставка працюватиме до 7 листопада за адресою: м. Одеса, вул. Польська, 20, Обласний центр української культури. Вхід вільний.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net