Космічний ліфт
Наукова фантастика стає реальністю. Японська компанія Obayashi заявила про готовність побудувати функціонуючий космічний ліфт до 2030 року. Цей задум, у разі успіху, революціонізує космічні польоти і переверне світову економіку, повідомляє інформагентство АВС.
Японський будівельний гігант Obayashi працює над створенням космічного ліфта загальною протяжністю 96 тисяч кілометрів. Роботизовані автомобілі на магнітних лінійних двигунах доставлятимуть людей і вантажі на орбітальну космічну станцію. Такі перевезення обходитимуться дешевше, ніж з використанням сучасних ракет. При цьому дорога в один бік займатиме лише тиждень.
Компанія стверджує, що реалізувати цю ідею їй допоможуть вуглецеві наноматеріали.
Межа міцності вуглецевих нано-трубок майже у 100 разів вища, ніж у сталевого троса, тож ідея цілком здійсненна. «Сучасні технології дозволяють нам робити нанотрубки довжиною 3 сантиметри, але цього недостатньо для створення троса. Ми думаємо, що нам вдасться зробити це до 2030 року», – заявив керівник досліджень і розробок Obayashi Едзі Ісікава.
Експерти вважають, що космічний ліфт покладе край дорогим і небезпечним ракетам, що запускаються з наземних пускових установок. Ліфт також посприяє розвитку космічного туризму. Кабіни, над якими працюють японські вчені, будуть місткістю до 30 чоловік. Тож недалекий той день, коли польоти на Місяць стануть схожими на відвідування Діснейленду.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
050-55-44-203, 050-55-44-206