№ 73 (21544) cубота 20 вересня 2014 року

Переглядів: 843

Становище гірше за президентське

Для опису неприємного, вкрай скрутного для людини становища в російській мові є ідіома «становище гірше за губернаторське». Після прийняття Верховною Радою Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» в українській мові може з’явитися схожа ідіома.

Не секрет, що згаданий вище закон №8051 став одним з підсумків роботи так званої «Тристоронньої контактної групи», а також результатом особистої зустрічі і телефонних переговорів президентів Порошенка та Путіна. Невідомо, хто консультував при цьому президента Росії, але міністр закордонних справ України Павло Клімкін пуб-лічно заявив, що його відомство у «мінському переговорному процесі» участі не брало, а давало тільки експертні оцінки.

Переглядів: 737

Найвищий пріоритет – це мир

Президент України Петро Порошенко у рамках свого першого офіційного візиту до Сполучених Штатів Америки зустрівся з президентом США Бараком Обамою.

У спільній заяві за підсумками зустрічі глава Української держави назвав дуже символічною для всіх українців ту неймовірну підтримку, яку сьогодні отримала Україна у Конгресі США, Державному департаменті, у президента Сполучених Штатів Америки, повідомляє прес-служба президента України.

Переглядів: 757

Арсеній ЯЦЕНЮК: «Надто дорого нам коштує війна»

З виступу прем’єр-міністра Арсенія Яценюка на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 17 вересня

...Насамперед прокоментую позицію щодо прийнятого закону про особливий статус окремих територій Донецької і Луганської областей. Можу ще раз тільки підтвердити попередньо сказану позицію уряду і мою особисту, що було два варіанти — поганий і дуже поганий. Вибрано поганий варіант, і ми зараз повинні в рамках цього приймати рішення, як далі з цим жити.

Чи виступаємо ми за мир і я особисто? Категорично так. Мир потрібен країні, мир потрібен українцям. Надто дорого нам коштує війна. Те, що безцінне, — це ціна людського життя. Дуже багато українців, які йшли боронити і боронять сьогодні державу, загинули, сім’ї залишилися без батьків, без синів, без годувальників. Через російських бандитів загинуло багато мирних жителів. Тому ціна надто висока. Кожен день війни нам коштує 80 мільйонів гривень. І тому в Україні треба встановити мир.

Переглядів: 838

Три питання, або Чому Україні відмовили у наданні статусу основного союзника США поза НАТО

Сьогодні ми отримали звістку, яка відверто здивувала. Президент США Барак Обама, незважаючи на рішення комітету Сенату, відмовив Україні у наданні статусу основного союзника поза НАТО. На сьогодні його мають принаймні 15 країн, останнім головним союзником США поза межами НАТО у 2012 році Бараком Обамою був визнаний Афганістан.

Президент України Петро Порошенко пояснив нам, що таке рішення прийняте, «оскільки в України вже є особливий статус на рівні співробітництва між США та Україною» і це нібито вище, ніж той статус основного союзника, який має, наприклад, Аргентина.

Переглядів: 735

Замах на «ударівця»

В Одесі планували вбивство лідера обласної організації партії «УДАР» Андрія Юсова, але зловмисник, який вчинив замах, помилився і стріляв у сусіда політика.

Як повідомила «Думская.net», замах стався у п’ятницю вранці. Нападник був озброєний пістолетом Макарова і бойовим ножем. Він прийняв за Юсова його сусіда, тричі вистрілив тому в живіт і спробував втекти, але був затриманий співробітниками міліції. На допиті він зізнався, що хотів застрелити саме соратника Гурвіца і Кличка.

Переглядів: 670

Львів–Одеса: настрої напередодні виборів

Останнім часом прес-клуби Львова, Донецька, Дніпропетровська, Луганська та Одеси у форматі діалогів між журна-лістами, експертами та громадськими діячами  втілюють проект «Інформаційно-просвітницькі мости — «Схід—Захід: європейський вектор». Мета цих он-лайн зустрічей — почути одне одного, зруйнувати колишні стереотипи і допомогти взаєморозумінню між різними регіонами України.

От і недавно у прес-центрі «Паритет»  відбулася скайп-прес-конференція «Як вибори до Верховної Ради 26 жовтня 2014 року вплинуть на суспільно-політичні настрої Одеської і Львівської областей».

Переглядів: 698

Час української книги

Найстаріша книгозбірня України — Одеська національна наукова бібліотека ім. М. Горького — 25 вересня відзначає своє 185-річчя. Цій даті приурочена програма заходів, які відбудуться впродовж 24—26 вересня. Центральною подією стане XV всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині».

У своїй стратегії організатори керуються міркуваннями максимальної користі виставки-форуму для країни, адже книга формує свідомість громадян, є інтелектуальним продуктом і носієм духовності. Форум підвищує читацький інтерес, стимулює видавничу діяльність, чому сприяє проведення конкурсів «Краща читацька рецензія на книгу, представлену на виставці-форумі» та «Краща книга виставки-форуму».

Переглядів: 688

Смертники – «спецстатус» для тих, хто не зрадив Україну?

Антиукраїнський парламент легалізував здачу українського Донбасу під протекторат Росії. Саме легалізував, бо окупована частина Донбасу в особливому спеціальному статусі «русского мира» вже давно: ми на цих територіях з квітня — без українських ЗМІ, без міліції, прокуратури та судів, без української, законно обраної влади. Натомість — із призначеними Путіним «урядами» терористичних організацій ДНР та ЛНР та створеними ними силовими структурами — аж до так званих армій ДНР і ЛНР. На окупованих територіях — культ Сталіна і Берії, православне канонічне мракобісся, фашизм, цензура. Проголосовані в таємному режимі закони легалізують усе це, легалізують тероризм та окупацію.

Янукович
відпочиває...

Голосування за путінський проект «спеціального статусу», за наполяганням Порошенка і Турчинова, відбулося у закритому режимі. Безпрецедентно за-критому, небаченому раніше режимі. Під час голосування табло було мертвим, ніхто з депутатів не міг бачити, хто і як голосує. Лише наприкінці висвітилася цифра 277 — і Турчинов оголосив: закон прийнято. На всіх попередніх закритих засіданнях табло показувало хід голосування. Результати на сайті не оприлюднювалися, але депутати все бачили. Такого закритого голосування в парламенті не було. Ніколи. Наголошує Анатолій Гриценко.

Переглядів: 708

«Свободівці» кують перемогу: свою – на виборах, а для України – у війні

На тлі численних сюрпризів та несподіванок у парламентських списках багатьох політичних партій, другий етап передвиборного з’їзду ВО «Свобода», який відбувся в Києві 14 вересня, виглядав більш консервативно. Не тільки в сенсі ідеології — «Свобода» і без того є фактично єдиною в Україні політичною силою, яка послідовно тримається задекларованих принципів. Йдеться насамперед про кандидатів у народні депутати — переважно це перевірені «бійці».

Серед першої п’ятірки списку «Свободи», разом із лідером партії Олегом Тягнибоком, віце-спікером парламенту Русланом Кошулинським, віце-прем’єр-міністром Олександром Сичем, народним артистом України Богданом Бенюком, є й нове обличчя — голова Харківської обласної організації «Свободи», командир взводу 22-го мотопіхотного батальйону Збройних сил України, старший лейтенант Олексій Миргородський, який з квітня воює в зоні АТО.

Переглядів: 778

Якщо не боротися самому, ніхто не допоможе

Відстоювати на офіційному рівні права позичальників перед фінансовими установами і державою, забезпечити конструктивний діалог між позичальниками, кредиторами й органами влади, зменшити навантаження на позичальників шляхом компенсації та реструктуризації боргів, надавати правову допомогу та захист від колекторських фірм — такі цілі ставить перед собою громадське об’єднання «Кредитний майдан». Воно виникло кілька місяців тому, але вже стало потужним всеукраїнським рухом.

Про те, що вдалося зробити в напрямку захисту позичальників, розповіла учасникам медіа-клубу «На власний погляд» лідер ГО Тетяна РУДЕНКО.

Переглядів: 677

Щодень творити Україну

/_f/2014/073.jpg У вівторок, 16 вересня, в урочистій атмосфері підвели підсумки конкурсу для вчителів-україністів, заснований Українським клубом Одеси та Фондом Романа Чайчука.

«Уже традиційно третій рік поспіль саме 16 вересня, у день народження Романа Даниловича Чайчука — славетного педагога, фундатора історичної освіти у школі, громадського діяча, зразкового сім’янина, якого заслужено можна назвати прикладом для сучасних вчителів, — ми проводимо цей конкурс і нагородження кращих», — привітала гостей та учасників конкурсу Наталія Чайчук, очільник Українського клубу Одеси.

За словами Наталії Олександрівни, цьогорічне нагородження незвичне й має свою родзинку. «За фактом — це вже третій за рахунком конкурс, але сталося так, що торік ми не отримали дозволу від управління освіти і залучити вчителів не змогли. Нагадаю, що за умовами конкурсу, на його другий тур вчителі разом з учнями приїздять до нашого Українського клубу на відкритий урок. Оскільки ж директори шкіл не мають права відпускати вчителів без відповідного рішення управління освіти, конкурс було зірвано», — зазначила пані Наталія. Але втрачати рік організатори не захотіли, а тому 2013-й/2014-й вирішили присвятити всім тим, хто, незважаючи на війну і розруху в країні, продовжував творити Україну: співати українські пісні, вишивати національні узори, писати українською мовою, проводити екскурсії в знакових для української історії місцях, допомагати українським солдатам…» Таких виявилося зо два десятки. Всі вони отримали грамоти і корисні подарунки від організаторів. Серед інших — пам’ятний дарунок — хлібопічку — отримала сім’я Олександра і Тетяни Навроцьких — за патріотичне виховання сучасної молоді, популяризацію національних звичаїв і традицій. (Навроцькі, якщо хто не знає, організовують екскурсії знаковими українськими місцями, зокрема до Холодного Яру). Нагородили і нашу газету «Чорноморські новини». Як зазначила Наталія Чайчук, «за те, що завжди була українською. Як би їй не було тяжко виживати, але вона жила і живе».

Переглядів: 794

«Вій» добрався й до оперного...

20, 21 та 27 вересня в Одеському театрі опери і балету — прем’єрний показ постановки композитора Віталія Губаренка за мотивами гоголівської містичної повісті «Вій». Про це розповіла на прес-конференції журналістам генеральний директор театру Надія Бабич.

Уперше опера-балет «Вій» прозвучала на сцені оперного у вже далекому 1984-у, у дев’яності роки були дописані балетні сцени, тож тепер виставу покажуть в оновленому вигляді.

Переглядів: 694

Арт-марафон у Теплодарі

13 вересня в нашому місті пройшов благодійний арт-марафон під назвою «Теплодар — за мир», під час якого збирали кошти на ліки для бійців АТО.

Марафон тривав впродовж трьох годин. З-поміж 92 учасників — танцювальні колективи, юні солісти, вокалісти, свої патріотичні вірші читали поети-початківці — члени Малої академії літератури і журналістики. Під час марафону відбувся ярмарок, виручені кошти з якого також пішли на допомогу бійцям АТО.

Переглядів: 1647

Підручник про 94 дні Євромайдану

Телевізійна служба новин каналу «1+1» на Форумі видавців у Львові презентувала мультимедіапроект «94 дні. Євромайдан очима ТСН» (http://euromaidan.tsn.ua).

Цей проект складається з книги, своєрідного підручника історії, що ґрунтується на матеріалах випусків новин ТСН, та з документального інтернет-проекту, де день за днем відтворено історію Революції Гідності у фотографіях, спогадах та відео.

Переглядів: 1028

З чорних ягідок намисто

Росте в троїцьких лісах невеличке деревце заввишки від 2 до 10 метрів. Місцями можна зустріти його й у вигляді куща.

В біле платтячко вбереться,
Аромат духмяний ллється.
Ну а потім вкрита чисто
З чорних ягідок намистом.

Гадаю, ви вже здогадалися, про яку рослину йдеться. Так, це черемха звичайна. Про це деревце складено багато пісень, віршів, легенд. Його люблять у всіх куточках нашої Батьківщини за надзвичайно запашні білосніжні суцвіття, за смачні та цілющі плоди.

Переглядів: 787

Золота осінь миру

Одеська обласна Рада миру, Одеська єпархія та благодійний фонд «Медичний центр «Надія, Добро і Добробут» з нагоди Міжнародного дня миру проводять доброчинний культурно-освітній фестиваль «Золота осінь миру».

Заходи проходитимуть у концертно-виставковому залі на Французькому бульварі, 32 (вхід з Шампанського провулка). Початок концертів о 15.00. Отож у програмі.

Переглядів: 613

Друге місце одеситів

Другий рік поспіль Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві проводить всеукраїнську спартакіаду серед інвалідів праці «Сила духу». Цьогоріч ці змагання проходили в Ужгороді. Закарпаття дуже привітно прийняло 24 команди з усієї України.

Наші земляки змагалися у шести видах: бомбаскеті, гирьовому спорті, армреслінгу, шахах, дартсі та настільному тенісі.У фінальних змаганнях визначалися переможці в особистій першості з кожного виду спорту, у командному заліку та кращі з-поміж регіональних збірних.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net