Переглядів: 684

Коктебель із пропискою в Затоці

11—14 вересня відбувся 12-й міжнародний музичний фестиваль «Джаз Коктебель». Цього року він змінив своє «наси-джене» місце проведення. Його новою локацією стало багатокілометрове піщане узбережжя селища Затока.

Після анексії Криму найбільший музичний опен-ейр України не залишився на окупованій території, а переїхав на материк, під Одесу. Незважаючи на всі вмовляння ро-сійської і кримської влади, проводити фестиваль джазу на окупованій (хоч і тимчасово) території організатори не захотіли.

«Все стало зрозумілим у березні. Спочатку до нас звернулася селищна рада Коктебеля з проханням провести фестиваль у них. Ми чесно написали відповідь, що фестиваль — український, його команда — українці за національністю і згідно із законом про тимчасово окуповані території це неможливо. Потім схожа пропозиція надійшла від міністра культури Росії Володимира Медінського. Ми і йому відмовили. Подібні пропозиції надходили до всіх музикантів і команди фестивалю. Не отримавши нашої згоди, кримська влада провела в Коктебелі свій, окремий від нашого, джаз-фест. Його організували коштом Російської Федерації», — розповіла журналістам Лілія Млинарич, президент «Джаз Коктебелю». За її словами, українська команда до «Кримського джазу» ніякого стосунку не має. «Це чужий інвент, і коментувати його я не збираюся», — пояснила Лілія. Єдине, що вразило наших організаторів, — то це нечесні прийоми російсько-кримських продюсерів, які дезінформували музикантів-учасників, а також використовували розкручений український бренд задля просування кримського заходу.

Крім місця проведення, фестиваль «Джаз Коктебель-2014» мало чим відрізняється від попередніх. Він, як і раніше, зібрав найкращих у своєму стилі музикантів, серед яких, до речі, найбільше саме українських. «Щороку програма формується з тими чи іншими особливостями, які відбуваються у суспільстві. Цього року ми постаралися приділити максимум уваги саме українській музиці, бо вона заслуговує на це», — зауважила Лілія Млинарич.

«Фестиваль взагалі можна було відмінити, для цього були всі пе-редумови. Але він буде, і в цьому велика заслуга організаторів, які знайшли в собі сили задля його проведення, попри всі складнощі», — підкреслив український джазмен і незмінний ведучий Волошинської сцени Олексій Коган. До речі, Волошинська сцена цього року переросла в окрему подію — Voloshyn Jazz Weekend, який пройде в Києві 19—21 вересня. Дуже символічно, але кількість місць, як і в минулі роки, така ж — 450.

Також у рамках «Джаз Коктебелю» цього року пройшов уже другий фестиваль сучасного мистецтва ARTISHOCK. Серед спеціальних проектів — міжнародна ви-ставка плакатів The Voice Of Peace («Голос миру») на підтримку України і соціальний проект допомоги українським героям «Хлопцям багато футболок не буває». Купивши одну футболку, люди автоматично дарували другу українським солдатам.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net