Переглядів: 847

Історія дорослішання у жорстокому світі

11 вересня в кінозалі «U-cinema» на Одеській кіностудії відбудеться прем’єрний показ фільму Мирослава Слабошпицького «Плем’я», який став справжнім проривом українського кіно на міжнародних кінофестивалях.

З цього дня картина демонструватиметься з на екранах кінотеатрів «U-cinema», «Сінема-Сіті», «Планета кіно» — на житломасивах Косовського та Таїрова.

Режисер-постановник та автор сценарію кримінальної драми «Плем’я» Мирослав Слабошпицький, оператор-постановник — Валентин Васянович, звукорежисер: Сергій Степанський, художники-постановники — Владлен Одуденко та Олена Гресь. У ролях — Григорій Фесенко, Яна Новікова, Роза Бабій, Олександр Дзядевич, Яро-слав Білецький, Іван Тишко, Олександр Осадчий, Олександр Сидельников.

Головний герой фільму, Сергій, потрапляє в спеціалізований інтернат для людей, які погано чують, де існує кримінальна організація — плем’я. Він намагається зайняти своє місце в ієрархії школи і бере участь у кількох пограбуваннях. Коли Сергій закохується в Анну, одну з наложниць «Смотрящого», йому доводиться порушити неписані закони племені...

Сам Мирослав Слабошпицький про фільм розповідає так: «Зняти оммаж німого кіно було моєю давньою мрією. Зробити фільм, який був би зрозумілий без вимовленого вголос слова. Я не думав про те, щоб зняти якесь європейське «екзистенційне» кіно, в якому герої мовчатимуть півфільму. І, до того ж, в німому кіно актори не мовчать. Вони дуже активно спілкуються за допомогою міміки та мови тіла. Вони могли донести емоції і почуття без жодної репліки. Невипадково більшість німих стрічок беруть свій початок в пантомімі. Саме тому я завжди хотів зняти фільм про життя глухонімих. Без усного мовлення, закадрового голосу і субтитрів. І з участю справжніх глухих акторів.

Поки працював над короткометражними фільмом «Глухота», який я вважаю своєрідним пілотом майбутнього повнометражного фільму, багато контактував із керівництвом Українського товариства глухих. Я також познайомився з лідерами неформального «тіньового» закритого співтовариства, які показали мені зсередини їх ізольований світ, з його внутрішніми ритуалами та особливостями.

Цей фільм повністю заснований на моїх шкільних спогадах та інформації, яку мені надавали мої консультанти із спільноти глухонімих. При всій видимій простоті і жорстокості, це фільм про дуже молодих людей. Юних людей, здатних на сильні, щирі почуття: любов, ненависть, лють, гнів, відчай. Нікому не потрібні слова, щоб висловити ці емоції. Я бачу «Плем’я» як гуманістичну історію кохання та ініціації — історію дорослішання в жорстокому світі».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net