Переглядів: 731

...Й голуби над Приморським бульваром

Урочиста церемонія з нагоди Дня міста розпочалася з підняття прапора Одеси на флагштоці біля будівлі міськради на Думській площі. На честь свята свій голос подала навіть старовинна гармата з фрегата «Тигр», відтсалютувавши іменинниці. Міський голова Геннадій Труханов привітав городян і висловив надію, що нам вдасться зберегти мир в Одесі і зберегти «єдину та неподільної нашу Батьківщину — Україну».

Надалі гуляння перемістилося на Приморський бульвар, до пам’ятника Дюку де Ришельє. Там одесити і гості міста переглянули театралізоване дійство «Відкритий урок історії» за участю «живих скульптур». Серед його персонажів не обійшлися без Катерина II, але був і козацький отаман Антон Головатий, чию роль у завоюванні Хаджибея всіляко применшували, а то й замовчували проімперські історіографи. Про славні сторінки минувшини нашого міста (при цьому, слід відзначити, йшлося не лише про останні 220 років його існування, а й про давні часи, про античні витоки першого поселення на цих теренах) говорили поети Олександр Пушкін та Леся Українка, авіатор Сергій Уточкін та конструктор Сергій Корольов, градоначальники Йосип Дерибас, Григорій Маразлі та Михайло Воронцов, інші видатні постаті, чиє життя і діяльність переплетені з історією Одеси. Присутні відзначили як високу якість тексту постановки (автор — Всеволод Люмкіс), так і хорошу організацію шоу (режисер Оксана Бурлай-Пітерова) та танців (хореограф Юхим Коган).

На честь нашого міста і як символ миру в небо над Приморським бульваром відпустили 220 голубів, почесні громадяни Одеси першими поклали квіти до пам’ятника Дюку де Ришельє.

Ще одним знаковим дійством стало відкриття Алеї зірок на розі вулиць Пушкінської та Ланжеронівської. Перша почесна зірка присвячена самій Одесі, а решта — літераторам Анні Ахматовій, Ісаку Бабелю, Юрієві Олеші, а також нашим знаменитим сучасникам — кінорежисеру Кірі Муратовій та сатирику Михайлові Жванецькому. Присутній на церемонії Михайло Михайлович став й автором послання нащадкам, яке заклали в капсулу, вмонтовану під зірку Одеси.

З-поміж іншого він написав: «Ми шлемо сигнал майбутньому: бережіть, прикрашайте, будуйте і передайте далі». У свою чергу Кіра Георгіївна подякувала Одесі за «удочеріння» та закликала всіх до миру і людинолюбства.

Завершився святковий день чудовим концертом під відкритим небом, де глядацьким залом слугували Потьомкінські сходи. Не раз схоже дійство вже тут проходило, але такого велелюддя, мабуть, ще не збиралося (і це при тому, що концерт транслювався в прямому ефірі і на телебаченні, і на великих екранах у центрі міста, а також у житломасивах Таїровському та Котовського). Ведучими концерту були відомі українські актори Ольга Сумська та Віталій Борсюк.

Вечір розпочався хвилиною мовчання. Після привітань Геннадія Труханова, Ігоря Палиці та Олексія Гончаренка, основним лейтмотивом промов яких було: «Одеса — це мирне місто! Одеса — це Україна!», мікрофон перейшов до Олександра Пономарьова, котрий у своїй неповторній манері за підтримки багатотисячного різноголосся виконав Гімн України.

У концертній програмі взяли також участь Тіна Кароль та гість із Німеччини колишній соліст групи «Modern Talking» Томас Андерс. У якийсь момент ведучі закликали глядачів заспівати щось гуртом. І над Приморским бульваром, і ген-ген над морськими просторами полинув знаменитий хіт про Путіна...

Справжньою окрасою вечора та й усього цьогорічного святкування Дня Одеси став виступ гурту «Океан Ельзи» на чолі зі Святославом Вакарчуком.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net