Чутки – частина інформвійни
З оголошенням третьої хвилі мобілізації в Одеській області почали активно розпускатися різного роду чутки. Дійшло до абсурду: в Інтернеті з’являються «калаші» про те, як Нацгвардія забирає на війну «невинних» кішечок, собачок... Втім, люди справді налякані, адже ведуться розмови, що молодих хлопців забирають служити, відловлюючи їх навіть у маршрутках, потягах, або що забирають на війну чоловіків переважно з сільської місцевості тощо.
У четвер на ці та інші запитання журналістів у Кризовому медіа-центрі відповідали начальник відділу по роботі з особовим складом та громадськістю Одеського обласного військкомату Владислав Мусейко і помічник військового комісара з правової роботи Олег Обухів.
Нещодавно керівник одного з районів області поцікавився, чи правда, що лише з цього району на війну заберуть п’ять тисяч осіб? Владислав Мусейко підкреслює: такого роду інформація — винятково чутки. Інша справа — хто і з якою метою їх розпускає? Наразі існує план мобілізації, який виконується за рахунок тих, хто має досвід служби в армії або у воєнних діях. Тобто, за словами Владислава Мусейка, в зону АТО відбираються переважно професіонали. Але не всі мобілізовані відправляються воювати. Багато з них служать у різних частинах на мирних територіях України, в тому числі і в Одесі.
Не підтвердили військові інформацію про те, нібито офіційна статистика значно зменшує число загиблих захисників у зоні АТО. Спростували й чутки про те, що загиблим під час бойових дій у висновку про смерть пишуть зовсім інші причини, наприклад, суїцид.
«З моменту початку АТО в Одеській області поховали дев’ятеро військовослужбовців, — зазначив Влади-слав Мусейко. — Це представники Збройних сил України, Нацгвардії та Державної прикордонної служби.
Загалом, жодну із чуток військові не підтвердили. Скажімо і про те, що самі працівники комісаріатів часто підривають військовий дух наших солдатів антиукраїнською пропагандою. Владислав Мусейко наголосив: ці чутки — частина інформаційної війни. Є люди, яким вигідно, аби ширилися ці чутки. Головна їх мета — підірвати довіру до армії та дестабілізувати ситуацію в нашому регіоні.
Інна ЯКИМЕНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206