Переглядів: 871

Чужої біди не буває

«Що  маємо, тим
і  ділимося»

Завжди гостинна й щиросердна Балта сьогодні при-ймає переселенців зі сходу України, надає їм роботу, тимчасове житло.

Першими сюди приїхали жителі Краснодона Луганської області — мати і син Далатяни, які у себе на батьківщині втратили бізнес.

«Ми зібрали в сумки те, що встигли, ледве вибралися з міста. Куди їхати — не знали. Згадали про Балту, звідки була родом наша бабуся. Тут у нас залишалися родичі, але, як виявилося згодом, прийняти гостей вони не в змозі, хоча й готові по-ділитися останнім шматком хліба», — розповіла Лариса Далатян.

Завдяки допомозі влади, особисто голови райради Віктора Сороки вже наступного після приїзду дня переселенці вийшли торгувати на міський ринок, і того ж таки дня їх поселили в гуртожитку педагогічного училища. Директор цього навчального закладу Сергій Іванников повідомив, що училище готове надати під житло окремі кімнати для 12 сімей зі сходу.

В останні місяці біженців у Балті побільшало. На їх біду щиро відгукуються жителі міста. Так, керуюча справами апарату міської ради Валентина Храпенко прийняла до себе додому жінку з півторамісячним немовлям. Породілля з дитиною в Луганську два тижні проси-діли у бомбосховищі.

«Нам не шкода надати їм куточок для проживання чи поділитися шматком хліба. Що маємо самі, тим і ділимося», — каже пані Валентина.

«Зараз у районі на обліку перебувають 17 осіб, які переїхали з Краснодона, Луганська й Донецька. Дві сім’ї оселилися в міському готелі, ще дві та самотній чоловік — у гуртожитку педучилища. П’ятій сім’ї один з волонтерів Народної ради віддав під прмешкання великий житловий будинок, у якому є місце ще для кількох родин. Усім переселенцям надана допомога продуктами харчування, речами першої необхідності. Крім влади, їх забезпеченням займаються громадські організації — ра-йонне Товариство Червоного Хреста, Народна рада, релігійні парафії, всі небайдужі городяни. Тому з перших днів перебування приїжджі були нагодовані, одягнені, оточені увагою. Їм запропонували допомогу центр зайнятості, управ-ління соціального захисту населення, медичні установи», — поінформував заступник голови райради Олександр Бойченко.

За даними міської і районної влади, на Балтщині поселилися ще кілька сімей та одиноких громадян, які тимчасово переїхали із зони проведення АТО до своїх родичів, але за допомогою вони не зверталися.

У районі створюється інформа-ційна база про наявність порожніх будинків у селах, організовано збір речей першої необхідності, одягу та взуття.

Бронежилети
для  воїнів-земляків

Голова Балтської районної ради Віктор Сорока нещодавно зустрівся з родиною Голубєвих, у яких двоє синів — Олександр і Денис — беруть участь у бойових діях в зоні проведення АТО. Батьки отри-мали для обох захисників комплекти військового спорядження.

Як розповів Віктор Сорока, в районі пройшла акція зі збору коштів на придбання бронежилетів і касок для військовослужбовців-земляків, які беруть участь в антитерористичній операції. За допомогою небайдужих мешканців та підприємців було зібрано близько 120 тисяч гривень, на які закуплено 25 бронежилетів 4-го рівня захисту та 25 ківларових касок.

Слід зазначити, що голова ра-йонної ради разом з балтськими підприємцями цими днями самі побували у Донецькій та Луганській областях, де передали придбане військове спорядження солдатам-землякам.

До  столу прикордонників

Цими днями виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Г.Г. Гладенький організував відправку продуктів харчування до місця дислокації мобілізованих, що проходять службу у прикордонному відділі «Кодима», охороняючи український кордон з Придністров’ям.

Продукти зібрали небайдужі жителі району та сільгосппідприємства «Кодима» (керівник М.В. Сорочан), «Івашківське» (М.І. Погорілий), «Перемога» (В.І. Гук), «Маяк» (С.І. Довганюк), які брали активну участь і в допомозі дітям-сиротам із Донецької та Луганської областей.

Така добровільна ініціатива ке-рівників агроформувань району та небайдужих громадян стала по-стійною. Так, підприємець В.В. Крісанов та технолог В.І. Каташинська вже не один місяць постачають на кордон хлібобулочні вироби, запах яких нагадує про тепло та затишок домашніх осель.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу прикордонної служби «Кодима» старший лейтенант В.В. Привалов, начальник відділення логістики старшина О.М. Пасічник, мобілізовані кодимчани висловлюють усім доброчинцям велику подяку.

Жителі Кодимщини –
дітям зі  сходу

Півтисячі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з Донецької та Луганської областей, які нині перебувають у Сергіївці, отримали гуманітарну допомогу з Кодимського району.

Із 28 липня в районі триває благодійна акція з надання допомоги дітям, які прибули на Одещину із зони бойових дій. На звернення щодо підтримки малих переселенців зі сходу відразу ж відгукнулися директори, вчителі, вихователі, викладачі шкіл та дошкільних навчальних закладів, учні та їхні батьки, голови та жителі сільських громад, працівники соціальних служб, культури, прокуратури, мешканці райцентру, зокрема пенсіонери, — ніхто не залишився байдужим до подвійного нещастя діток.

Уже за одну добу біля школи-ліцею було зібрано кілька тонн продуктів харчування: крупи, макарони, овочі, консерви, пакунки із солодощами, домашнім варенням та іншими консервуванням. А вночі з 29 на 30 липня у дорогу вирушили два шкільні автобуси. Пальне для поїздки надали місцеві сільгосп-підприємці. Зараз на складах зібрано вантаж ще на два автобуси, який доставлять дітям-переселенцям.

Виконуючий обов’язки голови Кодимської райдержадміністрації Геннадій Гладенький і начальник відділу освіти РДА Людмила Сільницька висловлюють подяку всім, хто залишився небайдужим до дитячого горя через недитячі проблеми.

На  відновлення лікарні

Працівники Котовської міської лікарні переказали на відновлення зруйнованої внаслідок бойових дій міської лікарні Слов’янська одноденний заробіток — майже сорок тисяч гривень.

Таке рішення про допомогу колегам зі Слов’янська котовські медики прийняли на зборах у кожному відділенні. Акція була підтрима-

на одностайно усім колективом лікарні. Байдужих не було.

Нещодавно з Котовська на допомогу постраждалому Слов’янську також вирушила ремонтно-відновлювальна бригада працівників БМЕУ-2 Одеської залізниці.

У місті встановлено кілька наметів для збору гуманітарної допомоги військовим.

Добірку підготувала
Віра ТИХОНОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net