Літаки повернуться у Буялик
Повітряні сили України розпочали відновлення трьох колишніх аеродромів: Мартинівка, Буялик та Червоноглинське. Чи будуть на них розгорнуті нові авіаційні частини, а чи це будуть лише авіаційні комендатури — допоки невідомо. На злітних смугах заливається сучасне монолітне бетонне покриття виробництва компанії Dyckerhoff, повідомляє «Український мілітарний портал» (http://mil.in.ua).
У Мартинівці (Вознесенськ Миколаївської області) до 2001 року базувався 642-й винищувальний авіаполк на МіГ-29. Технічна інфраструктура аеродрому занедбана, однак у 2011-у було помічено літак С-130, який брав участь у спільних навчаннях, що може свідчити про те, що злітно-посадкова смуга здатна приймати літальні апарати. Зараз тривають активні відновлювальні роботи всієї інфраструктури.
Аеродром Буялик (Одеська область) покинутий українськими військовими у 2003 році — до цього тут базувалися розвідувальні Су-24МР з
511-го розвідувального авіаполку. Зараз триває необхідна документальна підготовка процесу відновлення аеродрому.
Аеродром Червоноглинське (Арциз, Одеська область) як авіакомендатура існував до 2003 року, а до 1998-го тут базувалася 206-а авіабаза (737-й винищувальний авіаполк). Частину інфраструктури збережено, зараз тут прописався місцевий аероклуб і злітають легкі літаки.
Варто нагадати, що 16 червня запрацювала військова комендатура на аеродромі Канатове у Кіровоградській області, який з 2004 року теж був розформований.
У Міноборони розглядали й варіанти відновлення аеродромів у Болграді та Лиманському (Одещина), однак від цієї ідеї відмовилися через занадто близьку відстань до кордону.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206