Переглядів: 713

«Ми всі пройшли через Майдан...»

21 листопада — у першу річницю дня народження Майдану — у Києві презентують повнометражну документальну стрічку про Революцію Гідності. Автори кінодокумента з назвою «Молитва за Україну» відтворили максимально точну картину подій з листопада по лютий.

У фільмі немає жодного коментаря за кадром — про пережите розповідають безпосередні учасники подій. Тож саме очима лікарів, студентів, сотників, артистів на барикадах невдовзі український Євромайдан побачить світ, адже ще до прем’єри у Києві стрічку покажуть на багатьох міжнародних фестивалях. Режисер «Молитви за Україну» Євген Афінєєвський хоче представити фільм у світовому прокаті, на основних кінофестивалях та на розгляд журі «Оскара».

Робота над документальним фільмом «Молитва за Україну» (Pray for Ukraine) тривала близько трьох місяців, повідомляє «Радіо Свобода». За цей час американський режисер Євген Афінєєвський разом з українськими кінематографістами провели 100 інтерв’ю з учасниками Революції Гідності, 50 із них увійшли до кінохроніки. Знімальна група розповідає: це стрічка про те, як любов до своєї країни зігрівала у 25-градусний мороз медиків, студентів, жінок, що куховарили на польовій кухні.

До зйомок фільму долучилися медіа: «Радіо Свобода», «5-ий канал», Espreso.TV та інші надали свої відзняті кадри революційної зими 2013—2014 років. Загалом творці стрічки обробили 500 годин відеоматеріалів із різних джерел.

Журналістка «Спільнобачення» Ліна Клебанова, що приєдналася до знімальної групи, зазначає: психологічно було дуже складно працювати над «Молитвою за Україну», адже спогади ще дуже свіжі. «Ми всі пройшли через Майдан, ми це бачили самі. Дуже часто плакали герої фільму, оператори, люди, що стояли поряд, монтажери не могли монтувати», — додала вона.

Євген Афінєєвський каже, що за кадром не буде коментарів, герої своїми словами розповідають про те, як розгорталися події. Режисер хоче винести Євромайдан за межі України, тому всі події в стрічці розгортаються послідовно, щоб іноземці зрозуміли їх причини і наслідки. Стрічка транслюватиметься з англійськими субтитрами.

«У планах почати з Канади й Американського континенту. Ми подаємо стрічку і на американський «Оскар», і на решту міжнародних великих фестивалів, і на всю групу нагород Awards, які входять в американський «Оскар», — по-ділився планами режисер. Мета — показати світу правду: що спонукало українців вийти на Майдан і як під час протистоянь з тодішньої владою вони віддавали життя заради кращої долі своєї країни.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net