Переглядів: 707

Фільм як інструмент війни

Держкіно зобов’язало Експертну комісію з питань розповсюдження і демонстрування фільмів до обов’язкового перегляду всіх стрічок виробництва Російської Федерації щодо їх відповідності українському законодавству, повідомляє портал http://ridna.ua. Таке рішення прийняте у зв’язку із ситуацією, яка склалася внаслідок військової агресії з боку РФ.

При оформленні державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування для кінотеатрального показу всіх фільмів виробництва Російської Федерації комісія має обов’язково переглядати кожен з них та визначати, чи не містить він антиукраїнської пропаганди. Держкіно вважає, що такі заходи убезпечать від інформаційної агресії іноземних держав, можливого негативного інформаційно-психологічного впливу та посилять контроль за дотриманням законодавства з питань інформаційно-психологічної безпеки з урахуванням соціально-політичної ситуації в країні.

Необхідність такого рішення особливо актуалізувалася у зв’язку із з заявками на отримання прокатного посвідчення на стрічки російського виробництва «Біла гвардія» (режисер С. Снєжкін) та «Піддубний» (режисер Г. Орлов).

Більшістю голосів експертів, які переглянули «Білу гвардію», цей фільм було визнано як такий, що «демонструє зневагу до української мови, народу та державності». А у картині «Піддубний», присвяченій відомому професійному борцю, уродженцю України, на думку експертів, «спотворені окремі факти і переписані на користь Росії, тому в умовах війни, яку веде Росія проти України, цей фільм є інструментом інформаційної війни».

Скажімо, у стрічці «Піддубний» український спортсмен, уродженець міста Золотоноші на Полтавщині, показаний як російський. Крім того, як пише у журналі «Огонек» Андрій Архангельський: «Антиамериканізм та антизахідництво в цій картині теж класичні: і чергові сто п’ятдесят свідчень придумані саме для того, щоб довести просту думку — якою брехливою є Європа, якою продажною Америка, якою невинною і чистою є російська душа і що вони ніколи не зійдуться».

Державне агентство України з питань кіно вважає, що як центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику в галузі кінематографії, має пильнувати національні інтереси в інформаційно-культурному просторі.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net