№ 48 (21519) cубота 21 червня 2014 року

Переглядів: 841

Кожен Іван має план

План — початок успішної справи. Але якщо на планах затриматися, справи не буде. Час втрачено. Ділові люди і державні люди це добре розуміють. І не надають великого значення пунктам, параграфам і навіть розрахункам. Особливо, коли обстановка змінюється і доводиться реагувати миттєво.

Зрозумійте правильно, нікому в голову не прийде вважати порожнім звуком чотирнадцять пунктів мирного плану президента України щодо врегулювання ситуації на сході країни. Але, швидше за все, головні положення, сформульовані Петром Порошенком, будуть скориговані, а більша частина аргументації за і проти втілення плану в життя виявиться застарілою раніше, ніж буде опублікована ця стаття.

Переглядів: 729

Хто з мечем прийде...

Зі сходу країни продовжують надходити тривожні новини. Як заявив з парламентської трибуни виконувач обов’язків міністра оборони України Михайло Коваль, у ніч на п’ятницю з боку Російської Федерації в Україну в’їхало 10 бойових машин «Град» БМ-21, танки Т-64 та інша техніка. Українська сторона має докази того, що ця техніка належить російській армії.

«У нас була оперативна інформація про те, що 10 бойових машин «Град» БМ-21 перетнули держкордон і перебувають на теренах України»,  — заявив Михайло Коваль. За його словами, одна машина була захоплена і знищена. Українські військові знайшли докази того, що вона належить російській армії: «В ній ми знайшли доказову базу, що це машина із 18-ї мотострілецької бригади з Чечні, Південного військового округу РФ. Там були блокноти, карта вогню і печатки цієї бригади».

Переглядів: 957

Сповідь солдата

22 червня 1941 року — початок Великої Вітчизняної війни

Пропонуємо вашій увазі спогади фронтовика про початок Великої Вітчизняної війни, надані редакції його донькою — Інною Васильковою, яка живе і працює в Іллічівську. У цих спогадах, записаних безпосередньо з уст учасника війни, який неодноразово був за мить від загибелі (мабуть, народився у сорочці), розкривається трагічна картина тих подій.

Іван Микитович Васильков народився 20 січня 1919 року в с. Носиківка Шаргородського району, що на Вінниччині. Призваний до лав Робітничо-Селянської Червоної армії 20 січня 1940-го, статний чорнявий юнак з Поділля був направлений для проходження військової служби на Буковину — у 209-й гвардійський стрілецький полк 312-ї дивізії 6-ї армії, яка входила до складу військ Південно-Західного фронту під командуванням Героя Радянського Союзу, генерал-полковника Михайла Петровича Кирпоноса. Службу проходив у містах Моршині, Бірчі, Болехові, Чернівцях, виконуючи обов’язки заряджаючого та їздового гірсько-в’ючної артилерійської батареї. Згодом за сумлінну службу та відмінні навички у військовій підготовці молодому бійцеві було присвоєно звання старшини й доручено проводити заняття з новоприбулими призовниками. За Іваном Васильковим було закріплено 245 новобранців.

Переглядів: 1259

Таким росіянином бути не соромно!

В останні місяці багато хто з нас зіткнувся з проблемою непорозуміння, або, скажімо відверто, тотального нерозумін-ня, зі своїми знайомими, друзями і родичами з Росії. Наші вельмишановні брати не шкодують ні сил, ні часу, щоб висловити нам невдоволення й обурення у зв’язку з подіями в Україні. Народи зіштовхнуті лобами, інколи навіть здається, що ніколи вже не буде так, як раніше.

У подібній ситуації зустріти однодумця в особі пересічного громадянина РФ здається чимось за-хмарним і далеким від реальності. Але мені все ж таки пощастило — познайомилася з людиною, яка змогла зменшити моє занепокоєння щодо цього питання.

Переглядів: 752

Ужинки тривожного року

Рекордним цьогорічний врожай на Березівщині не обіцяє бути, але перші намолоти показують досить вагомі результати. Як відомо, в центральних районах області майже вся весна була без дощів, а ті, що нарешті випали в травні, вже особливо не допомогли посівам озимого ячменю, який завчасно дозрів, не набравши врожайного максимуму. Тож приступати до жнив довелося значно раніше звичного.

Комбайнери ТОВ імені М. О. Посмітного виявилися до такого повороту повністю готовими, як, власне, і всі інші підрозділи агрофірми. Без жодних зволікань тут робиться все, аби зібрати збіжжя, перевезти його з поля до сушарок, а потім закласти на зберігання у власні комори.

Переглядів: 727

Куяльницька епопея

/_f/2014/048.jpg На виїзній нараді, яка відбулася 19 червня за участю голови облдержадміністрації Ігоря Палиці, його заступника з будівництва Михайла Кучука та міського голови Геннадія Труханова, виконуючий обов’язки  начальника «Укрпівдендіпроводгосп» Олег Чижик представив проект порятунку Куяльницького лиману.

Сьогодні лиман втратив практично 50 відсотків води і його глибина не перевищує 30—50 сантиметрів. Основним варіантом для відновлення його нормального стану була визнана подача води з морської затоки. Вода подаватиметься за допомогою трубопроводу, який частково вже існує. Довжина труби — близько 2 кілометрів. Водозабір з моря знаходитиметься на відстані 500—550 метрів від берега. Діаметр трубопроводу — 1 метр. Вода надходитиме природним шляхом через перепад висот між морем і Куяльницьким лиманом.

Цей варіант визнаний оптимальним, оскільки на даний момент солоність води в Куяльнику досягла 290 грамів на літр, а для утворення лиманських грязей, вона повинна становити не більше 120—180 грамів на літр. У морській воді солоність не більше 20 грамів, а відтак додавання її в обсязі кількох мільйонів літрів дозволить відновити солоність до рівня 120—180 грамів на літр, за якої повинно відновитися утворення цілющої лиманської грязі.

Переглядів: 634

Як отримати субсидію?

У зв’язку із різким зростанням тарифів значно побільшало сімей, які звернулися або мають намір звернутися по субсидії. Таких родин в Одесі, за попередніми підрахунками, близько 10 тисяч.

Саме цьому питанню був присвячений брифінг директора департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради Олени Китайської.

Переглядів: 1071

Четверта російсько-українська війна

Війна — це мир. Свобода — це рабство. Незнання — сила. Такими були засадничі партійні гасла вигаданої Джорджем Оруелом країни Океанії з єдиною правлячою силою під назвою «Партія» — однієї з трьох світових імперій майбутнього. Захмарне майбутнє для Оруела мало цілком реалізуватися вже у 1984 році. Тому його роман, написаний у 1948-у, що приніс йому світову славу, так і називався «1984». Він просто переставив місцями дві останні цифри року написання роману.

Англійська нація дала неперевершених особистостей у всіх сферах інтелектуальної діяльності людства, й одним з них був Джордж Оруел. Маючи диплом Ітона — одного з найпрестижніших коледжів Великої Британії, Джордж Оруел замість успішної кар’єри у будь-якій сфері діяльності, що є типовим для випускників Ітона, присвятив своє коротке життя боротьбі за ідею демократичного соціалізму. Романтика та ідеалізм молодості привели його в тридцяті роки в Іспанію на бік республіканців. Там, на відміну від більшості лівої інтелігенції Заходу, він реально зіткнувся із справжнім сталінським обличчям соціалізму. Він так і не знайшов відповідь на питання — чи можливий соціалізм з якимось іншим обличчям, але, повернувшись з Іспанії, всі свої творчі сили віддав боротьбі з тоталітаризмом як полі-тичною системою, що реально за-грожувала людству тоді. Не зникла в світі ця загроза і сьогодні.

Переглядів: 721

«Просимо на виступці»

Українська мова напрочуд делікатна. Коли гість аж надто обридає, йому пропонують його туфлі — «виступці». Мовляв, виходьте! Людина, хоч би з крихтою моральності, збагнула б: пора й честь знати. Не всі, однак. Історія, фольклор свідчать: є такі, що ти його — за двері, а воно — у вікно лізе. Як ось російська пропаганда: «Нехай би назва «Україна» залишалася, а держави такої щоб не було». Ярослав Мудрий поступив інакше: державну Україну зберіг у своїх кордонах, а всі навколишні землі відпустив на свої хліби — «Порайтеся собі самі».

Прочитайте «Слово о полку Ігоревім». У геніальному творі, метриці держави, в кордонах України названі: Сіверщина, Чернігів, Переяславщина, Смоленщина, Галичина, Волинь та Полоцьке князівство. Про Москву чи Волгу — ні слова. Згадка про Всеволода на Москві — штучна вставка, здійснена Мусіним-Пушкіним при переписуванні оригіналу, щоб зробити давню історію «спільною», а прочитання вислову «в Лозі» як «по Волзі» — химера вчених.

Переглядів: 806

Гравітації фестивальної Одеси

Музичний простір Одеси стає багатшим і різноманітнішим: 13 червня стартував перший міжнародний фестиваль Black sea music fest. Складне переплетіння музики і людських доль далекого минулого певним чином пов’язане з Одесою. Фестиваль відбувся під знаком Сергія Рахманінова за благодійної підтримки народного депутата України Сергія Гриневецького. Ведуча фестивальної програми — Людмила Сергейчук.

У перший день виконувалися «Вокаліз» (1912) і дебютна опера композитора «Алеко» (1892) — на той час дипломна робота випускника Московської консерваторії. Загальновідомий факт: в основу лібрето В. Немировича-Данченка покладено поему О. Пушкіна «Цигани», яку опальний поет почав писати під час почесного заслання в Одесі. Зазначимо, цьогоріч виповнюється 190 років створення славнозвісної поеми. «Вокаліз» написаний двома десятиліттями пізніше і присвячений Антоніні Неждановій, чиє ім’я носить наша музична академія.

Переглядів: 817

Шевченко. Ідентифікація

23 червня український театральний режисер Сергій Проскурня представить в Одесі повнометражний документальний фільм, соціальну містерію «Тарас Шевченко. Ідентифікація». Показ приурочений до Дня Конституції України. Презентація пройде в артхаусному кінозалі Одеської кіностудії «U-CINEMA» о 17.00 (Французький бульвар, 33, перший поверх). Вхід вільний.

Сергій Проскурня на прес-конференції із журналістами був максимально відвертим. Говорили не лише про фільм. З-поміж усього іншого режисер не залишився байдужим і до політичної ситуації в Україні, тим паче подій на Одещині. Він підкреслив, що був здивований ініціативі Одеси та області, які першими «на офіційному рівні» запропонували йому провести показ фільму. «Я чомусь думав, що це повинен бути Львів, моє рідне місто. Коли зустрів на інавгурації президента Андрія Садового (міський голова Львова. — Прим. Авт.), навіть сказав йому, що Одеса випередила Львів із показом нашого фільму», — зауважив режисер.

Переглядів: 651

Чупакабра-Попелюшка, або Сучасний погляд на вічні цінності

Що спільного в чупакабри та Попелюшки? «Нічого!» — відповісте ви. Але ж ідеться не про реальність, а про незвичайну виставу, сміливий задум телеведучої Інни Гузенко: улюблена «Попелюшка» постане у новому трактуванні.

Близько двадцяти дітей на чолі з режисером Олегом Савченком та сценаристом Інною Гузенко запрошують глядачів на цікаву і повчальну постановку під назвою «Чупакабра».

Переглядів: 690

Сивочолі блогери

У жовтні минулого року в Інституті комп’ютерних систем Одеського політехнічного університету з’явилися дивовижні студенти-айтішники: сиві, в окулярах, багато хто з паличками. Саме дев’ять місяців тому почався навчальний курс для літніх людей «Університет третього віку: комп’ютерна освіта».

Непросто здобувати освіту у 80, але можливо. Впродовж року студенти-першокурсники та завідувачка соціально-інженерної лабораторії політеху Юлія Сулімова навчали 65 бабусь та дідусів працювати на комп’ютері та освоювати інтернет. А цими днями відбулася завершальна зустріч, на якій юні викладачі представили свого роду «дипломні роботи» пенсіонерів — створені сивочолими студентами блоги.

Переглядів: 688

Козаки XXI століття

19—24 червня у Савранському районі постала «Кам’янcька Січ». Тут у дитячо-молодіжному козацькому таборі Чорноморського гайдамацького з’єднання проходять військово-патріотичний та спортивний вишкіл дітлахи від 10 до 14 років.

Півсотні дітей з Одеси й області зможуть відчути себе справжніми козаками. Чотири дні під наглядом кваліфікованих інструкторів-викладачів вони мешкатимуть у наметовому містечку в оточенні лісу, призвичаюючись до незвичних умов життя на природі. Крім оздоровлення і відпочинку, дітлахи, за задумом організаторів, мають «навчитися» патріотизму та проникнутися національною гідністю. «Ка-м’янська Січ» опікується й освітою своїх підопічних. У програмі вишколу: спортивно-військова підготовка, основи туризму, історія України і краєзнавство. Набиратимуться знань козаки й козачки в ігровій формі. А ще вони навчаться самостійно організовувати функціонування табору, як-то нести чергування, готувати їжу, стежити за порядком, тренуватися.

Переглядів: 4293

Не тільки для олімпійців

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Одесі 17 червня провело відбіркові міські змагання серед постраждалих на виробництві «Олімпійські ігри не тільки для олімпійців».

Слід зазначити, що такі змагання фонд організовує щорічно з метою покращення фізкультурно-реабілітаційної роботи серед потер-пілих на виробництві, пропаганди фізичної культури і спорту та залучення цієї категорії громадян до активного суспільного життя.

Переглядів: 903

Спомин про Леоніда Міщенка

У редакції газети «Чорноморська комуна» та її правонаступниці — «Чорноморські новини» було багато редакторів, які вписали яскраві сторінки в історію української журна-лістики.

Творча доля одного з них — Леоніда Міщенка — пов’язана із найвизначнішим періодом — становленням незалежності нашої держави, її розбудовою і відродженням духовних, культурних та мовних цінностей. За його очільництва колектив «Чорноморки» став надійною ланкою цієї грандіозної роботи, активним осередком розвитку справжньої демократії. Він і досі йде цим курсом, незважаючи на випади минулої влади проти українства і підтримку проросійських газет в Україні, у тому числі на її південних теренах. У державі є народ, є виборна влада, але досі ще нема тієї України, за яку покладено стільки лицарських голів, за яку й сьогодні триває збройна боротьба на Сході України.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net