Переглядів: 744

Наодинці з мовним бар’єром

Мовна проблема біженців в Одесі загострилася. Профінансовані ООН курси української мови для дорослих, які безкоштовно діяли при Одеській національній юридичній академії, завершилися, а нові ніде так і не відкрилися. Тепер іноземці середнього і похилого віку зі статусом «біженець» знову наодинці з мовним бар’єром.

За даними головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, в нашому місті понад 2,5 тисячи біженців та осіб, які потребують додаткового захисту. Більшість з них — вихідці із гарячих точок Центральної Азії, Африки та Близького Сходу. Їхньою інтеграційною адаптацією на державному рівні зайнялася координаційна рада з міграційних питань при ОДА. «У нас на обліку в міграційній службі перебуває близько 600 осіб із Афганістану, більше 100 — із Судану. Також багато із Сирії, Палестини, Конго», — зазначив Василь Пасулько, в. о. начальника ГУ ДМСУ в Одеській області, заступник голови координаційної ради з міграційних питань при ОДА.

Щоб успішно інтегруватися в нове суспільство, отримавши українське громадянство, таким людям насамперед треба вивчити українську мову. Якщо молоді біженці (студенти і школярі) ще мають можливість освоювати мову на курсах при школах та університетах (з вишів зголосилися проводити курси ОНУ ім. І. І. Мечникова та По-літехнічний університет), то людей старшого віку цього року такої можливості позбавили. Профінансовані ООН курси української мови для дорослих, які безкоштовно діяли при юракадемії, завершилися, а альтернативу їм чиновники так і не знайшли. Сподіваються, проблема відпаде з появою в Одесі Центру соціальної інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту.

Такий центр має запрацювати в липні 2015 року. Саме він вирішуватиме всі проблеми інтеграції іноземних біженців: там працюватимуть курси з вивчення української мови, культури, правових основ держави. Надаватиметься медична допомога. «Наше завдання — максимально полегшити умови перебування біженців на території нашого міста. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок. Поки вирішуватимуться організаційні питання, люди цієї категорії зможуть навчитися української мови й пройти медичне обстеження», — зазначив Анатолій Максименко, заступник начальника управління по роботі з іноземцями і біженцями ГУ ДМСУ в Одеській області, секретар координаційної ради.

Такі ж центри соціальної адаптації біженців відкриються в Києві і Харкові. Їх появу відповідним пунк-том включено в план заходів у рамках виконання програми імплементації Угоди про асоціацію з Євросоюзом. 

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net