Переглядів: 744

Пам’ять доброти і доброта пам’яті

Здавалося, що ця трохи огрядна жінка просто не уявляє себе похмурою чи недоброзичливою. Вона страшенно любила усіх нас, членів Всеукраїнського об’єднання ветеранів, здивувати чудовими тортами, пундиками... Тоді обличчя її, і вуста зокрема, полум’яніли добротою, радістю, що струменіли якимись ніби особливими променями...

Ніна Михайлівна Бабур (а мовиться про неї) ніколи не підкреслювала ні свої поважні посади в минулому, ні не зовсім добрі справи зі здоров’ям. Так, з гумором, про це натякала. Але як справжня українка кохалася в старовинних народних піснях, приказках, прислів’ях, анекдотах.

Вона мала особливу пам’ять доброти. Розповідала цікаві життєві історії, у котрих раптом вимальовувалися справжні козацькі постаті. І то мовилося про знайомих, родичів, сусідів, просто неординарних зустрічних. Оповідачкою Ніна Михайлівна була незвичайною, часом аж запальною, — особливо, як хтось із нас намагався заперечити її розповіді чи міркування... Але ніколи те не закінчувалося образами чи ще якимись ущипливими словечками, котрі (чого там грішити!) частенько у нас трапляються. Ні. Ніна Михайлівна мило усміхалася. І гутірка увіходила в спокійне, умиротворене русло...

Коли часом ми натякали на дуже древнє походження її прізвища Бабур (з наголосом на другому складі), Ніна Михайлівна ніяково махала руками. Мовляв, і охота ото вам, панове, бродити по диких степах Забайкалля чи й у самих Гімалаях... Посміємося та й давай пригощатися тортами та пундиками смачнющими — разом із свіженьким чаєм.

Проте, коли йшлося про образи на адресу України та українців, тут наша героїня виявляла ще одну благородну рису характеру: доброта пам’яті. Рішуче поставала проти недолугого балакунства. Ішли на поміч їй і неабиякі знання з історії, літератури, народних звичаїв і повір’їв. Серед нас було теж немало патріотів і знавців. Але не можна було без належної поваги слухати енергійні і водночас толерантні думки-аргументи Ніни Михайлівни.

10 червня 2012 року і ветерани, і ми, журналісти «Чорноморських новин» (котрих не раз щиросердно підтримувала Н. М. Бабур і коштами, і отими ж тортами, пундиками, пиріжками — аби ми не охляли у боротьбі з недругами газети...), пречудово відзначили 80-річний ювілей Ніни Михайлівни. Скільки було радості, скільки надій! Я навіть подарував ювілярці двотомних своїх вибраних поезій...

А ось 8 червня 2014 року... зупинилося невтомне серце цієї славної, цієї неординарної людини. Про неї можна розповісти багато доброго і величного. Я ж особливо хочу відзначити дві чудові риси її особистості: пам’ять доброти і доброту пам’яті. Рідкісне поєднання в одній людині.

Отож хай Господь прийме її чудову душу в Райські сади. А рідна земля Українська хай буде їй пухом.

Станіслав КОНАК.

Ділимося сумною вісткою з побратимами з Всеукраїнського об’єднання ветеранів, крайової організації Української партії та громадянством: на 82-му році відійшла у вічність Ніна Михайлівна БАБУР.

Усе своє життя, що не знало спокою і байдужості, Ніна Михайлівна присвятила Україні й українській справі.

Щира, привітлива, толерантна, вона знаходила вагомі аргументи і ставала рішуче непоступливою, коли заходила  мова про інтереси українства, Україн-ської держави. Попри поважний вік, Ніна Михайлівна, зодягнена у вишиванку, була і серед патріотичної молоді у Вишиванковому ланцюзі, і на Євромайдані біля Дюка з листівками на руках, і з цікавими думками-пропозиціями виступала на засіданнях, круглих столах, семінарах... Її щирість та бажання бути корисною для людей не знала меж. Її  матеріальну підтримку відчували учасники і Помаранчевої революції, і  Революції Гідності, й наші ветеранська та партійна організації в їх скрутні часи. Неоціненний внесок зробила наша соратниця у справу

патріотичного виховання підростаючого покоління. Її замітки, статті в місцевих газетах завжди були живим відгуком на події дня. Внесок Ніни Михайлівни у справу патріотичного виховання молоді відзначений грамотами та медаллю Всеукраїнського об’єднання ветеранів.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким покійної. Вічна пам’ять.

Друзі.

Цього тижня ми готувалися вітати нашу Ніну Михайлівну з днем народження, 82-м. Та підступна хвороба зробила свою чорну справу. Замість святкових — букети, оповиті чорними стрічками, довелося нести нам на останню зустріч з нею, нашим другом, однодумцем, порадником.

Ніна Михайлівна БАБУР відійшла у засвіти, як і прийшла у цей світ, на Трійцю. Кажуть, у великі свята Бог забирає до себе тих, хто заслужив його особливу любов. І життя Ніни Михайлівни, сповнене страждань і щастя, любові і віри, мабуть, таки варте особливої ласки від Всевишнього.

Осиротіли донька Оксана й онучка Даринка, осиротіла українська громада Одеси і колектив «Чорноморських новин», осиротів кожен з нас, бо в її щирому і великому серці вистачало любові для всіх. От тільки переживань на її серце, особливо в останні місяці, коли таке почало творитися в нашій державі, за котру вона надто вболівала, виявилося забагато...

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким, усім, кому пощастило у цьому житті знати цю прекрасну людину, з непоправною втратою. Нехай земля буде пухом, а світла пам’ять назавжди залишиться у наших серцях.

Євгенія Волошина,
Катерина Діордійчук,
Роман Кракалія,
Іван Мельник, 
Олег Олійників,
Юлія Плотиця,
Віра Семенченко,
Ольга Сіра,
Євгенія Хамаза.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net