Переглядів: 790

Бути почутими

Держава повинна потурбуватися про психологічний стан населення. Таку думку під час круглого столу, присвяченого питанню інформаційної війни між Росією та Україною, висловила психолог, міжнародний тренер з нейро-лінгвістичного програмування Оксана Болотова.

За її словами, у складній для України воєнній ситуації українцям конче необхідна кваліфікована допомога спеціалістів із вправляння мізків. Очільники країни, якщо вони турбуються про населення, мають продумати й утілити на державному рівні спеціальні програми, аби зняти напругу в суспільстві. Щоб люди не панікували, їх треба розслабити на тренінгах з медитації та класичними розмовами з психологом. Подібна практика давно існує в багатьох європейських країнах і цим до-свідом слід скористатися.

«Ще в часи Другої світової війни англійська палата лордів через голод у країні спеціально зібралася і розробила рецепти їжі для населення, створила цілу мережу спеціальних безкоштовних тренін-гових програм, аби навчити людей готувати з тих продуктів, які вони мали. Це робилося для того, аби люди завчасно не панікували», — зауважила Оксана Болотова. Тренінги повинні бути безкоштовними. «Безкоштовними — це коли держава оплачує роботу тренерів-волонтерів, а люди за ці тренінги нічого не платять», — уточнила психолог.

Скориставшись досвідом європейців, вважає Оксана Болотова, вдасться налагодити діалог між представниками різних політичних поглядів в Україні. Зараз же «люди просто не чують одне одного». «Я проводила опитування людей з різних сторін. Від бага-тьох з них чула твердження, що бу-цімто «тієї сторони не існує». А як можна почути одне одного, якщо «тих не існує»? Насправді ж це класичний приклад посттравматичного стану — невроз: уникання того, про що я не хочу знати, чути, що для мене небезпечно. В тих умовах, які є зараз, дві сторони, з різними політичними поглядами, проводити переговори і про щось домовлятися не можуть», — пояснила Оксана Болотова. Між людьми треба подолати ненависть.

Психолог також зазначила, що для нашої держави ідея зміни психологічного стану суспільства сьогодні може звучати дещо утопічно, але подібна практика давно діє в США та Великобританії і має ефективні результати.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net