Переглядів: 886

G-7: анексія Криму і дестабілізація у східній Україні – неприйнятні

Глави держав — члени «Великої сімки» — під час дводенного саміту, який відбувся цього тижня у Брюсселі, ухвалили комюніке щодо ситуації в Україні. Зауважимо, що вперше за останні 17 років зустріч відбулася у форматі семи — без Росії, членство якої в клубі найбільш розвинутих промислових країн світу призупинили ще у березні — у відповідь на незаконну анексію Криму.

В ухваленому документі, зокрема, йдеться:

«У зв’язку з неприйнятним втручанням у суверенні справи України з боку Російської Федерації ми підтримуємо український уряд і народ. Ми закликаємо незаконні озброєні угрупування роззброїтися. Ми спонукаємо українську владу і надалі дотримуватися зваженого підходу у проведенні операцій з відновлення закону та порядку... Ми також спонукаємо Верховну Раду та уряд України продовжувати конституційну реформу з метою створення рамок для поглиблення і зміцнення демократії та узгодження прав і прагнень людей в усіх регіонах України.

«Велика сімка» налаштована продовжувати працювати з Україною задля підтримки її економічного розвитку, суверенітету і територіальної цілісності. Ми заохочуємо виконати зобов’язання України щодо проведення важких реформ, які є вкрай важливими для підтримки економічної ста-більності та активізації зростання, що керується приватним сектором. Ми вітаємо рішення МВФ щодо ухвалення програми для України із бюджетом у 17 млрд дол. Вона прокладе шлях до інших дво- і багатосторонніх пакетів допомоги і кредитів, включаючи близько 18 млрд дол., передбачених партнерами «Великої сімки»... Ми також вітаємо зусилля України у напрямі диверсифікації джерел постачання газу, включаючи ті, що стосуються налагодження реверсних газових потоків. Окрім того, ми очікуємо на успішне завершення перемовин — які відбулися за сприяння Європейського Союзу — щодо транзиту і постачання газу з Ро-сійської Федерації до України.

Ми єдині у питанні засудження порушення Російською Федерацією суверенітету і територіальної цілісності України. Незаконна анексія Криму Росією, а також дії з дестабілізації ситуації у східній Україні — неприйнятні і мають припинитися. Ці дії, які мають непокоїти всі нації, порушують засадничі принципи міжнародного права. Ми закликаємо Російську Федерацію визнати результати виборів в Україні, завершити відведення своїх збройних сил від українського кордону, зупинити потрапляння зброї та бойовиків через кордон і застосувати свій вплив серед озброєних сепаратистів, аби ті склали зброю та відмовилися від насильства. Ми закликаємо Російську Федерацію дотримуватися зобов’язань, взятих на себе у рамках спільної Женевської заяви, та співпрацювати з українським урядом, який втілює у життя план з відновлення миру, єдності та проведення реформ.

Ми підтверджуємо рішення «Великої сімки» щодо застосування санкцій проти осіб та організацій, які активно підтримували або брали участь у порушенні суверенітету і територіальної цілісності України; також це стосується тих осіб і організацій, які загрожують миру, безпеці і стабільності України. Ми впроваджуємо сувору політику невизнання того, що стосується Криму і Севастополя у відповідності до Резолюції Генеральної асамблеї ООН №68/262. Ми готові посилити цільові санкції та застосувати істотні додаткові обмежувальні заходи з подальшого перекладання витрат на Росію, якщо цього вимагатиме ситуація...»

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net