Переглядів: 845

Літні застороги СЕС

Одним із головних питань порядку денного засідання колегії обласної Держсанепідслужби був детальний аналіз сан-епідситуації на Одещині.

З інформацією виступила начальник відділу санепіднагляду Людмила Красницька, яка, зокрема, наголосила на особливій настороженості фахівців служби щодо кишкових інфекційних захворювань, зосередивши увагу на циркуляції ротавірусної інфекції, раніше характерної для сезону весна—осінь, а тепер її визначають як таку, що втратила сезонність. Крім іншого, ця інфекція набула стійкості до більшості дезінфікуючих засобів.

Ось чому спеціаліст акцентувала на першорядному значенні правильної організації протиепідемічних заходів та якісному епідеміологічному розслідуванні. Найперша увага — до профілактики.

Серед найважливіших проблем літнього періоду, який вже переступив поріг міжсезоння, Людмила Красницька назвала забезпечення профілактики особливо небезпечних інфекцій, серед яких значиться холера.

У середині травня відбулися навчально-тренувальні заняття фахівців служби та держустанови «Одеський лабораторний центр Держсанепідслужби України», під час яких в умовному режимі вони діяли за змодельованими схемами. Навчання продемонстрували професійну готовність колег спів-працювати в позаштатних ситуаціях, засвідчили їх належну підготовку та оперативність.

Про організацію роботи головного управління Держсанепідслужби щодо забезпечення нагляду за оздоровчими закладами у нинішньому сезоні доповіла начальник управління держсанепіднагляду Лідія Степанова.

Вона, зокрема, зазначила, що цього літа планується активна діяльність 1020 закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, з них — 28 стаціонарних позаміських оздоровчих із цілодобовим перебуванням дітей, 14 позаміських оздоровчих з цілодобовим перебуванням дітей на базах відпочинку для дорослих, 810 пришкільних закладів відпочинку, 158 закладів праці та відпочинку при школах. Крім того, вже працюють 10 дитячих санаторіїв.

Відпочинком та оздоровленням планується охопити не менше 70% школярів Одещини, а це близько 160 тисяч дітей.

Яна СТАСІНА.

Як убезпечити себе від інфекційних захворювань та харчових отруєнь

(Пам’ятка для населення)

Влітку основним правилом убезпечення від таких захворювань є особиста гігієна та регулювання питного режиму, особливо у дітей, які гірше переносять втрату води.

Воду варто пити лише кип’ячену, не залишати її у пляшках відкритою, уникати вживання з відкритих водойм та водогонів. Не можна використовувати лід, приготований з сирої води, оскільки в ньому зберігаються хвороботворні бактерії.

Як правило, варто вживати не менше 2—3 літрів рідини на добу, хоча вживання кількості води є суто індивідуальним і залежить від способу життя людини, фізичної активності, кліматичних умов тощо.

Особливу увагу також варто приділити особистій гігієні та правилам безпечного харчування. Для того, щоб застерегти себе та родину від кишкових отруєнь та токсикоінфекцій, треба дотримуватися основних правил безпечного харчування, як-от: створити належні умови зберігання продуктів, піддавати гарячі страви з м’яса та риби ретельній термообробці, споживати вимиті під проточною водою фрукти та овочі, а також не купувати продукти харчування у місцях стихійної торгівлі. А головне — забезпечити чистоту всього, що має відношення до їжі і напоїв, починаючи з рук і завершуючи кухонним обладнанням.

Серед потенційно небезпечних харчів, вживання яких варто обмежити в літній період, — сирі яйця, молочні та кисломолочні продукти, а людям, які мають хронічні гастроентерологічні захворювання, варто утримуватися від вживання солі, насичених жирів та цукру. Не треба споживати в сирому вигляді морепродукти, в тому числі рибу, бо є висока ймовірність отруєння токсинами або зараження глистами.

На необачних підстерігають гострі кишкові інфекційні хвороби зі встановленими та невстановленими збудниками, сальмонельозні інфекції, вірусний гепатит А…

У зв’язку з посиленням міграційних процесів, особливо під час літнього відпускного періоду, актуальним стало поняття «діарея туристів», у 80% основна причина — бактеріальні ентеропатогени.

Враховуючи це, радимо завжди мати в аптечці оральні регідратаційні суміші, антибактеріальні та протипротозойні препарати, а також сорбенти (краще гелієві).

Особливу увагу варто приділити боротьбі з комахами — мухами та комарами, які переносять інфекцію.

При перших симптомах отруєння чи інфекційних захворювань (нудота, пронос, свербіж, запаморочення, підвищена температура тіла, загальна слабкість тощо) треба негайно звернутися до лікаря.

Одеський обласний
центр здоров’я.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net