Переглядів: 725

І виставки, й екскурсії

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей в Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горького з 1 по 10 червня триває бібліо-мистецька акція, у рамках якої експонуються книжкові виставки «Здорові діти — наше майбутнє», «Права дитини: гарантії, захист»,  «Світ очима дітей».

Тут представлені сучасні матеріали щодо фізичного та психологічного розвитку дитини, охорони безпеки її життєдіяльності, книги та періодичні видання із захисту прав дітей в Україні, а також з розвитку творчої особистості. Пропоновані матеріали цікаві й корисні викладачам дошкільних і шкільних навчальних закладів, психологам, правознавцям і, звісно, батькам.

З огляду на те, що 2014-й — рік Тараса Шевченка в Україні, підготовлена також виставка «Ох, діти! Діти! Діти! Велика Божа благодать!»: образ дітей у творчості Т. Г.Шевченка». Цікавим є дослідження Дмитра Чуба «Живий Шевченко: біографічні та літературознавчі оповіді» (К., 1994). Автор книги — український письменник з Австралії, який багато років присвятив вивченню життя та творчості Великого Кобзаря. У пропонованому виданні він прагне показати, яким був Тарас Шевченко у повсякденному житті, який мав характер, а також ставлення до дітей (цій темі присвячено окремий розділ).  Ще одне цікаве видання — «Шевченко Т. Г. Буквар південноруський 1861 р.» (К., 1991) . До книжки увійшли фототипічне видання «Букваря южнорусского 1861 р.», укладеного й виданого Шевченком, тексти для читання з нього в сучасній транскрипції, розповідь про його педагогічні погляди та любов до дітей. Представлені в експозиції й інші видання для юних читачів: «Красицький Д. Ф. Дитинство Тараса» (К., 1959), «Шевченко Т. Г. Малий Кобзар: вірші» (О., 2000), «Кобзарик-школярик. Т. Г.Шевченко / Укл. О.Д. Сиплива» (Д., 2006), «Палієнко М. О. Маленька книжечка Тарасика. Поезії» (О., 2004) тощо.

Окрім книжкових виставок, на відвідувачів «Горьківки» чекає приємний подарунок від учнів Одеського центру дитячої та юнацької творчості «Моряна» — виставка «Мені тринадцятий минало…»: поезії Т.Г. Шевченка у світі дитячого малюнка». Роботи дітей вражають своєю щирістю та яскравістю.

З нагоди свята для школярів проводяться екскурсії по бібліотеці. 

Людмила ХУДЕНКО,
завідувач сектором відділу зв’язків з громадськістю і реклами ОННБ ім. М. Горького.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net