№ 43 (21514) четвер 5 червня 2014 року

Переглядів: 729

Сигнал про перезавантаження

США вкладуть мільярд доларів у збільшення своєї військової присутності в Центрально-Східній Європі.

Америка не збирається задля збереження відносин із Росією жертвувати принципами колективної безпеки членів НАТО та її союзників. Про це у вівторок у Варшаві заявив президент США Барак Обама, який брав участь у відзначенні 25-річчя демократичних змін у Польщі. За словами Барака Обами, його країна рішуче підтримуватиме Україну в її прагненні зберегти суверенність і територіальну цілісність.

Переглядів: 800

Лінас ЛІНКЯВІЧЮС: Мати впертість, мотивацію і йти своїм шляхом

Одесу 28 травня відвідала делегація дипломатів Литовської Республіки на чолі з міністром закордонних справ Лінасом Лінкявічюсом (на знімку). Пан міністр зустрівся з керівництвом області та зі студентами Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова. У зустрічі взяли участь посол Литви в Україні Пятрас Вайтєкунас та ректор ОНУ Ігор Коваль.

Виступаючи перед студентами, Лінус Лінкявічюс сказав:

— Дуже  приємно знову відвідати Україну. Я часто тут бував, зокрема і в Одесі, коли  працював послом Литви при НАТО. Радий зустрічі з вами.

Для вступу скажу про пріоритети нашої зовнішньої політики, зокрема про нашу послідовну підтримку України. У всі часи, у всіх ситуаціях ми відчуваємо не лише якийсь обов’язок чи якісь політичні завдання, а щось зсередини, є якась симпатія до вашого народу, кожен з нас відчуває,  як багато спільного з вами. Незважаючи на те, що наші держави різні за величиною, ми можемо вас зрозуміти і розділити те, що ви відчуваєте у ці дні, особливо в Одесі. Ми пам’ятаємо 2 травня, ми пам’ятаємо той трагічний шок, котрий був для вас, звичайно, і був для нас. Багато таких потрясінь, але головне, чому ми тут, — ми хочемо вам побажати й допомогти у тому, що ми зможемо, щоб ви якнайшвидше повернулися у нормальне русло, до спокійного життя, і щоб далі розбудовували свою державу. Розбудовували та, хочу наголосити, як ви самі це вирішите. Щоб не вирішував за вас хтось інший з ближнього зарубіжжя чи з дальнього, щоб ви вирішували самі. Бо такі тенденції і такі симптоми вирішувати за інших сьогодні, не будемо приховувати, мають місце, але від цього слід відвикати.

Переглядів: 756

Не підкорилися сепаратистам

6 червня — День журналіста

Співробітники газет «Донбасс» та «Вечерний Донецк» пішли у безоплатні відпустки. Таке рішення було прийнято на зборах трудових колективів, які відбулися після захоплення сепаратистами головних редакторів видань.

Як повідомляє сайт НСЖУ, озброєні люди – представники так званої «ДНР» – у понеділок увірвалися в приміщення, де розташовуються редакції видань, забрали документи та інші важливі матеріали, а головреда газети «Донбасс», секретаря НСЖУ Олександра Брижа, головреда «Вечернего Донецка» Леоніда Лапу  і журналіста «Донбасса» Андрія Кривцуна повезли в штаб «ДНР». Сепаратисти під тиском вимагали зміни редакційної політики.

Переглядів: 759

Хто захистить журналістів?

Із загостренням ситуації в Україні таке питання почало звучати дедалі частіше. Бо якщо і до цього діяльність праців-ників ЗМІ не можна було вважати безпечною, то тепер ступінь загрози зріс у рази. За останні півроку в нашій державі постраждали понад 300 журналістів: двоє загинули (і це без урахування подій на Донбасі), багато залишилися каліками. «Фотограф без очей...» — так кажуть про тих медійників, які залишилися живими, але стали інвалідами.

У зв’язку з цим Незалежна медіа-профспілка спільно з Національною спілкою журналістів України організовують по всій країні тренінги на тему «Безпека журналістської роботи під час громадянських повстань і в зоні підвищеної небезпеки». В Одесі такий тренінг провели члени НМПУ Юка Гаврилова та Олександр Тарасов.

Переглядів: 820

Будьмо вдячні

Гадаю, не один я десятки років передплачую газету «Чорноморські новини». Передплачую не тільки тому, що вона україномовна, у ній український дух, національна свідомість, любов до рідного краю, свого народу, а тому, що вона правдива, чого не завжди скажеш про інші газети. А правдива тому, що її творять непідкупні професійні журналісти: Валентин Щегленко, Роман Кракалія, Оксана Поліщук, Віра Семенченко та інші. До речі, багато «чорноморців» удостоєні звання «Заслужений журналіст України».

Погодьтеся, що кожен хоче, щоб правда була на його боці, але не кожен хоче бути на боці правди. Особливо це стосується журналістів.  Адже за це, як не прикро, буває, розплачуються життям.

Переглядів: 1252

Одеська кузня морських офіцерів

Академія Військово-морських сил України ім. П. С. Нахімова, яку передислокували з окупованого Криму в Одесу, оголосила про початок вступної кампанії. Цього року держзамовлення на студентів збільшено вдвічі. Очікується 87 першокурсників.

Особливістю цьогорічної вступної кампанії стало те, що академія імені Нахімова тимчасово перестала існувати як самостійний навчальний заклад. Передислоковану із Севастополя її трансформували у військово-морський факультет при Одеській національній морській академії. Про це повідомив заступник начальника колишньої академії, капітан другого рангу Аркадій Степанченко, пояснивши, що з часом факультет може знову вирости в академію, але для цього потрібно чимало часу — мінімум два роки на відновлення бази закладу.

Переглядів: 703

Нова плата за кіловати

1 червня набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики,

№ 749 «Про внесення змін до тарифів на електроенергію, що відпускається населенню».

Відповідно до постанови, вже цього місяця платитимемо за спожиті кіловати суттєво більше (на 10—40 відсотків) за диференційованою схемою, яка враховує і пору року, і кількість спожитої електроенергії.

Переглядів: 686

Не дивіться на ніч новин, або Як позбутися відчуття тривоги

Нинішня політична ситуація в країні позначилася не тільки на доходах та роботі, а й на нервах українців. Ще з революційної осені минулого року, коли була перша спроба розігнати силовиками Майдан, українці занурилися в глибоку тривогу. У депресію увігнали події на Грушевського, а розстріл протестувальників на Інститутській став справжнім шоком.

Психологи кажуть: щоб «відійти» від важких подій Майдану, людям необхідно не менше кількох місяців. Але, на жаль, такої можливості не випало. Потім був Крим, потім — Одеса, буремний схід…

Переглядів: 674

Офісні політдебати

Події в країні — це не тільки привід для особистих переживань, але й тема для щоденних розмов і дискусій на робочому місці в кожній третій компанії. Такі результати були отримані в результаті дослідження Міжнародного кадрового порталу Headhunter Україна спеціально для порталу bigmir.net.

У третині колективів актуальні новини обговорюють безперервно, протягом усього робочого дня. Трохи більше половини офісних співробітників тримають себе в руках і дискутують тільки в неробочий час (55%), а ось 15% офісних колективів уміють жити, полишаючи по-літику за дужками і взагалі не обговорюючи актуальні новини. Найчастіше це вдається мешканцям сходу та півдня (19%), тоді як на заході таких колективів лише 11%.

Переглядів: 675

Збіднілі багатії

Як свідчить оновлений рейтинг найбагатших українців, який традиційно складає журнал Forbes, син президента-втікача Олександр Янукович відчутно збіднів і посів лише 87-е місце із 78-мільйонним доларовим статком, тоді як торік він був 59-м і володів $187 мільонами.

Очолює рейтинг українських товстосумів, як і раніше, Рінат Ахметов. Його статки за рік також «схуднули» — із $15,4 млрд до $11,2 млрд. За ним, як і рік тому, йде Віктор Пінчук, капітал котрого також скоротився — із $3,8 млрд до $3 млрд. На третє місце вийшов співвласник «ПриватБанку» Геннадій Боголюбов, якому, попри загальну тенденцію, вдалося не скоротити, а наростити свої статки — із $1,7 до $2 млрд. Його бізнес-партнер — голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський втратив одну позицію і став четвертим із капіталом $1,8 млрд (рік перед тим мав $2,4 млрд). Замикає першу п’ятірку нардеп від Партії регіонів Вадим Новинський, чий статок за рік зменшився з $1,9 до $1,4 млрд.

Переглядів: 880

Оренда землі: ризики і вразливі місця

У квітні проект USAID «АгроІнвест» провів чергове соціологічне дослідження щодо питань, пов’язаних з орендою земель сільськогосподарського призначення. Про результати та особливості дослідження розповідає фахівець з аграрної політики цього проекту Олександр МУЛЯР.

— Чому проект USAID «АгроІнвест» присвятив своє нове дослідження проблемам земельної оренди, та на чому була зосереджена його особлива увага?

— Як відомо, в Україні сільськогосподарська земля для виробництва товарної сільгосппродукції використовується виробниками здебільшого на основі договорів оренди земельних ділянок. Згідно з даними опитування власників земельних паїв, проведеного нашим проектом у листопаді—грудні 2012 року, майже 80% власників сільгоспземель здають свої ділянки в оренду сільгосппідприємствам. Незалежно від того, чи буде запроваджено ринок земель сільськогосподарського призначення і наскільки швидко він почне функціонувати, оренда землі залишатиметься важливою складовою формування виробничого потенціалу сільського господарства в Україні.

Переглядів: 811

Микола Гоголь і його «почуття любові до Росії»

«Про Гоголя можно определенно сказать, что он горячо и пламенно не любил ни русских людей, ни русской природы. А вот для Малороссии, для малорусской природы, для малорусской истории, для Тараса Бульбы Гоголь имел в своем сердце неиссякаемый родник любви...»
С. ВЕНГЕРОВ, російський історик літератури.

«Русская  грудь» 
українського  генія

Наприкінці грудня 1840 року в одному з листів до своїх московських друзів-покровителів Гоголь писав: «Да, чувство любви к России слышу во мне сильно...» Яскравіше ця теза прозвучала в листі до С. Аксакова від 21 лютого 1841 року: «Теперь я ваш; Москва моя родина. В начале осени я прижму вас к моей русской груди». Дедалі більше: в серпні 1844 року — зізнання О. Данилевському: «...Мне Россия и все русское стало милей, чем когда-либо прежде...», а в квітні 1846-го, перебуваючи в Римі, він вже називав її у своїх листах «раєм», «каким для меня кажется теперь наша требующая любви нашей Россия»...

Переглядів: 750

Фестиваль народного танцю

8 червня В Одесі відбудеться другий регіональний тур ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського.

У конкурсі, який проводиться за ініціативи управління культури і туризму, національностей та релігій ОДА, беруть участь кращі колективи Одеської, Кірово-градської, Херсонської та Миколаївської областей.

Переглядів: 631

Вишиванковий мегамарш

28 червня, у День Конституції України, в Одесі пройде IV Мегамарш у вишиванках.

Вишиванковий мегамарш має київське походження і спочатку, з 2008-го, організовувався лише у столиці двічі на рік (навесні та восени), аж поки 22 вересня 2012-го цю ініціативу не підхопили одесити (ініціатором виступили Наталя Михайленко (одеська філія МО «Остання барикада») та громадська організація «Інтелектуальний форум». Надалі Сергій Агеєнко, голова овідіопольської «Просвіти», вирішив залучити до цього заходу українські громади світу.

Переглядів: 727

І виставки, й екскурсії

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей в Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горького з 1 по 10 червня триває бібліо-мистецька акція, у рамках якої експонуються книжкові виставки «Здорові діти — наше майбутнє», «Права дитини: гарантії, захист»,  «Світ очима дітей».

Тут представлені сучасні матеріали щодо фізичного та психологічного розвитку дитини, охорони безпеки її життєдіяльності, книги та періодичні видання із захисту прав дітей в Україні, а також з розвитку творчої особистості. Пропоновані матеріали цікаві й корисні викладачам дошкільних і шкільних навчальних закладів, психологам, правознавцям і, звісно, батькам.

Переглядів: 689

Вільний політ «южненської чайки»

Художня імпреза знаної южнен-ської мисткині Лариси Дем’янишиної у виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею (вул. Ланжеронівська, 24а) поєднала дві музи — малярство і музику: у відкритті виставки взяли участь її земляки — популярний ансамбль української народної пісні будинку культури Одеського припортового заводу «Дружба» «Чорномор» (художній керівник Анатолій Патюк).

Під час відкриття зала була вщент заповненою. Це ніби своєрідна метаморфоза, фізична персоніфікація «дружби на Фейсбуці». У Лариси справді дар виявляти й, головне, зберігати друзів. Для кожного, по можливості, вона знаходить час і добре слово. Окрім ревного служіння сім’ї та мистецтву, Лариса підтримує різні громадські ініціативи, є головою южненської «Просвіти». Приваблює не тільки її яскраве художнє обдарування, але й відкритість, людяність, душевна чуйність і солідарність з однодумцями.

Переглядів: 658

Прочитав із захватом та ужитком...

Так, перефразувавши заголовок одного з матеріалів, можна схарактеризувати перше у цьому році число літературно-художнього, культурно-просвітницького та історико-публіцистичного журналу «Зоря вечорова».

На розвороті обкладинки — світлина Майдану Незалежності з понад мільйоном людей, котра струснула світом. Поверх фотографії — найкращий, мабуть, заголовок до неї, вічні Тарасові слова, що живлять дух нації: «Борітеся — поборете!» Ще одна прикмета часу — портрет молодого Шевченка на форзац-титулі. Обидві картинки немовби означили рік 2014-й, що приніс Україні та світові нашу Революцію Гідності і 200-річчя українського Пророка Тараса Шевченка. Віщі поетові слова, винесені на обкладинку, дали назву й одній із рубрик, під якою тема Майдану продовжена у редакційній статті «Вічна слава українським героям» за підписом засновника і видавця журналу Дмитра Мартинюка. Матеріал присвячено пам’яті героїв Небесної Сотні.

Переглядів: 759

Із запахом любистку, чебрецю і м’яти...

На Трійцю, чи Зелені свята,
в теплі купається земля.
Прибралась рясно наша хата
в зелене липове гілля.
З народної пісні

Згідно з Євангелієм, у день, коли з небес на Ісусових апостолів зійшли вогненні язики Духа, вони заговорили різними мовами, щоб іти до народів і проповідувати вчення Христове. Сходження Святого Духа обіцяв Христос у день Свого Вознесіння. Обіцянка сповнилася через десять днів, на 50-й день після Воскресіння. Тому свято Трійці ще зветься П’ятидесятницею.

Переглядів: 644

Синьйор Світлофор

Управління ДАІ ГУ МВС України в Одеській області визначило переможців дитячого творчого конкурсу «Молоде покоління — за безпеку дорожнього руху», який проводився у січні—травні цього року.

Журі назвало переможців у трьох вікових категоріях.

Перша категорія (5 — 9 років): 1-е місце — учень Ставрівського НВК Красноокнянського району Максим Бігунець — робота «Неуважні пішоходи»; 2-е місце — учень Одеської ЗОШ № 78 Олександр Лопатін — «Смішарики на дорозі»; 3-е місце —учень Одеського НВК № 49 Микита Чорний — «Чемні хлопці дбають про безпеку руху».

Переглядів: 743

Хто віддає – наповнює серце

Ідею «підвішених ліків» аптечна мережа «Пані Аптека» реалізувала в Україні першою, взявши участь у соціальному русі «Відкриті долоні». Завдяки цій ініціативі кожен покупець може придбати якийсь безрецептурний препарат і залишити його в аптеці, а будь-яка людина, що цього потребує, — взяти такі ліки безкоштовно. Нещодавно, як уже повідомляли «ЧН», проекту виповнилося два роки. Про його результати ми розмовляємо з директором мережі «Пані Аптека» Анною БІГДАН.

— Розкажіть, будь ласка, як виникла ідея проекту?

— Напевно, ви знаєте, що практика «підвішування» різних товарів у світі є досить поширеною. Починалося все з «підвішеної» кави у кав’ярнях — добровільного бажання зробити щось приємне незна-йомій людині, яка потребує підтримки. Поступово до такої соціальної ініціативи долучалися хлібні, продуктові магазини. Й ось, два роки тому, нам спало на думку: а чому б не розширити сферу впливу цього соціального руху і на нашу діяльність? Тим паче, що це співзвучно із системою цінностей «Пані Аптека»: «Здорова родина — здорова країна». Таким чином, наприкінці березня 2012-го в нашій мережі стартував проект «Відкриті долоні».

Переглядів: 690

І кава, і піца, і скайп

Найстаріша мешканка Чернівців Олександра Назарова відзначила свій 104-й день народження разом з онукою та правнуком у ресторані.

У такому поважному віці іменинниця жваво цікавиться усім, що відбувається довкруж, стежить за подіями у країні та світі, а ще — опановує новітні технології. Онука довгожительки Гюльнар Назарова розповіла в інтерв’ю журналістам, що три роки тому бабуся освоїла скайп і тепер може годинами розмовляти з родичами або подругами онуки, які проживають в інших країнах. «Любить піцу, вранішню міцну каву, ніколи не скаржиться на здоров’я, не вживає ліків, донині зберегла добру пам’ять, — цитує «Укрінформ» Гюльнар. — Бабуся пам’ятає події, які давно вже стали історією, не з чужих розповідей».

Переглядів: 695

Небезпеки від спеки

Настало літо, а з ним прийшла і спека. Як уберегти організм від високих температур і сонячного опромінення — радять рятувальники.

1. Пийте достатню кількість рідини — близько 2,5—3 літрів на добу. Найкраще — столову мінеральну, колодязну воду або зелений несолодкий неміцний чай, трав’яні настої. Не вживайте солодкої газованої води — вона не втамовує спрагу, а тільки посилює її. Їжте більше овочів і фруктів.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net