Нова генерація для нової доби
Цими днями в Українському національному інформагентстві «Укрінформ» відбувся «круглий стіл» «Морально-етичні основи цивілізаційного вибору України. Зустріч поколінь».
Говорили про болючі питання сьогодення, пріоритети і тенденції, економічні та соціально-політичні перспективи держави. Серед учасників розмови — моральні авторитети нашого суспільства, чиї імена знані і шановані в усьому цивілізованому світі, зокрема, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Володимир Горбулін, Левко Лук’яненко, Мирослав Попович, Юрій Щербак, а також лідери молодіжних організацій та рухів, на чиї плечі лягає відповідальність за майбутнє України.
На переконання Левка Лук’яненка, політика і дисидента, письменника, автора Акта про незалежність нашої держави, Героя України, українці, нарешті усвідомивши себе європейської нацією і почавши консолідуватися, мають залишатися між Європою і Росією.
«Українці, усвідомивши себе як нація, мають нікуди не йти — ні на Схід, ні на Захід. Ми маємо, перш за все, освоїти свою минувшу історію... Вивчення нашої історії показує, що Україна в минулому, в тисячолітній історії, зробила величезний внесок у розвиток цивілізації. Ми маємо чим гордитися. Безперечно, кожен із нас виступає проти ізоляціонізму, проти того, щоб навколо України збудувати китайську стіну і жити тільки своїми надбаннями. Необхідно вивчати і Захід, і Схід, і Південь та брати звідти все, що тільки можна взяти на користь українцям», — цитує «Укрінформ» Левка Лук’яненка.
Водночас він відзначив, що на нинішніх виборах переважна більшість наших громадян проголосували за те, щоб Україна рухалася в напрямку Заходу. «І тепер народ, який усвідомив свою національну долю, проголосував за європейський вибір... має розвиватися в межах європейської цивілізації. Не азіатської, не російської», — сказав політик і наголосив «наступ Путіна дуже багатьом допоміг зрозуміти, що таке Україна, що таке Азія... Рівень національної свідомості завдяки оцій війні Росії проти України значно зріс і дуже серйозно міняє наше населення і з нашого населення робить націю».
Левко Лук’яненко впевнений: «Те, що сталося наприкінці минулого року і продовжується нині, свідчить про те, що ми справді започатковуємо нову добу. І симво-лічно, що започатковується вона новим поколінням».
У свою чергу, відомий меценат, громадський діяч, член Римського клубу, один із засновників Всесвітнього економічного форуму в Давосі, учасник ініціативної групи «Першого грудня», один з тих мислителів, хто передбачив розпад СРСР, Богдан Гаврилишин висловив прогноз, що через 10—12 років Російська Федерація розпадеться, натомість Україна отримала легітимність впливати на велику зміну цивілізацій.
«Я попередньо умів аналізувати світ, всі ключові країни. Пропонував, що потрібно робити, щоби стати більш ефективними, і передбачав, чи вони це зроблять, чи ні. І тому передбачив розпад Радян-ського Союзу. Як і тепер уже передбачаю — і я не одинокий, — що Російська Федерація теж розпадеться, як і Радянський Союз, за якихось 10—12 років», — сказав Богдан Гаврилишин на «круглому столі».
Щоб стати ефективною країною, впевнений він, Україна, маючи величезний потенціал — і природні багатства, і дуже високу якість людського капіталу, мусить пережити тотальну трансформацію всього: системи влади, економічної системи, соціальної, екологічної політики. Але нинішній стан держави дуже поганий — політично, економічно, соціально, екологічно... Причина в тому, вважає Богдан Гаврилишин, що отої тотальної трансформації досі не змогли здійснити попередні влади, але, на жаль, не зможуть і головні партії колишньої опозиції, «бо в них нема дійсної ідеології і нема плану дій». Тож ця місія, наголосив він, залишається для молодої генерації.
Богдан Гаврилишин вважає, що представники молоді за спеціальними програмами цілеспрямовано і в різних напрямках мають вивчати досвід ефективних країн Європи. «Це країни, які мають чотири характеристики: повна політична свобода, певний рівень економічного добробуту для всього населення, соціальна справедливість — у науці, освіті, охороні здоров’я, пенсійному забезпеченні, а також симбіоз з біосферою, а не тільки експлуатація і засмічення. Це є Австрія, Німеччина, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія... Вони мають вивчати, щоб вибирати певні складові майбутньої архітектури нашого сус-пільного ладу — яка має бути система влади, економічна система і так далі», — уточнив економіст і додав, що має оптимістичний погляд на майбутнє України: «Ми пройшли чистилище. Ми відновились. Ми стали моральними людьми. У нас є тепер легітимність вплинути на велику зміну цивілізацій. Це наш навіть обов’язок. Тому я дивлюся на наше майбутнє через оптимістичні окуляри».
Підготував Олег СОКІЛ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206