Без пального, зате із запалом
Природа відкоригувала плани аграріїв. Цьогорічні жнива ранньозернових розпочнуться на два тижні раніше від середніх багаторічних дат — у першій декаді червня. Свої зміни внесла погода й у географію: через посуху, яка панує в приміських та південно-східних районах, збиральні роботи стартують із центральної частини області, а не південної, як то було завжди.
Урожай зернових в Одеській області, за словами директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Анатолія Новаковського, складе близько трьох мільйонів тонн. Такий ужинок не лише повністю забезпечить формування продовольчих ресурсів Одещини, а й дасть змогу реалізувати на зовнішньому ринку понад півтора мільйона тонн зерна.
Першими побачать комбайнерів Біляївський, Овідіопольський, Комінтернівський, Березівський, Іванівський та Роздільнянський райони. На збиранні врожаю задіють понад чотири з половиною тисячі комбайнів, тисячу сто з яких залучать з інших регіонів.
Контролюватиме використання техніки буде спеціально створена, за розпорядженням голови ОДА Ігоря Палиці, робоча комісія: до неї увійшли спеціалісти департаменту агропромислового розвитку, сіль-госпінспекційних служб, інспектори з надзвичайних ситуацій, ДАІ, представники Міністерства внутрішніх справ. Вони слідкуватимуть за ефективним використанням зернозбиральної техніки та її безпечним пересуванням регіоном. Головне завдання зараз, за словами головного аграрія області, якомога швидше запастися паливом, поки не подорожчало. «Ним ми майже забезпечені. Для проведення жнив необхідно 28,6 тис. тонн дизельного палива та 7,6 тис. тонн бензину. Дизельним наші господарства забезпечені на 70% від потреби, а бензином — на 65%», — зауважив Анатолій Новаковський.
Вплинула на роботу сільгоспвиробників не лише погода. Через несприятливу політичну ситуацію в країні й загострення стосунків із Росією багато господарів втратили свого покупця. Першими відчують кризу виноградарі. «Врожай винограду в Одеській області очікується гарний, на рівні минулого року — десь 225 тис. тонн. Проблема зараз — у пошуках нових ринків збуту. Наші господарства завжди постачали виноград на кримські винзаводи, але нині Крим втрачено. Така ж ситуація і з ро-сійським покупцем», — розповів Анатолій Новаковський. За його словами, виноградарі Одещини через це надовго в «задумливому настрої».
Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206