Переглядів: 786

Не лише приправа

Листя петрушки – одна з найпоширеніших пряностей у багатьох кухнях світу. Свіже і сушене – додають до салатів і супів, овочевих, м’ясних та рибних страв, сендвичів, пирогів, піци, спагеті, використовують як прикрасу. Зелень петрушки добре переносить заморожування і може зберігатися близько року.

Петрушка багата на корисні речовини. У ній чимало вітамінів: А і С (у 50 г зеленого листя петрушки міститься їх добова норма), В1, В2, РР, К. А ще вона містить важливі для організму калій, кальцій, фосфор, залізо, магній, цинк і ферменти, які регулюють обмін глюкози в крові. І хоч ми насамперед використовуємо петрушку як незамінну приправу, з давніх-давен вона застосовується у народній медицині ще і як лікарський засіб.

У петрушці міститься зелений пігмент – хлорофіл, який, як і залізо, корисний при недокрів’ї. Народна медицина рекомендує петрушку у вигляді відварів і настоїв для лікування бронхітів, інших запальних процесів і як профілактичний засіб. Сік петрушки підтримує нормальну роботу надниркових і щитовидної залоз, зміцнює судини і капіляри, має цукрознижувальну дію (що важливо для хворих на цукровий діабет), корисний при хворобах серця. Сік вичавлюють із зеленої частини рослини, пропустивши через м’ясорубку або соковижималку.

Петрушка очищає нирки і печінку, стимулює травлення і посилює перистальтику кишечника. Її застосовують при розладі шлунка, млявому травленні, для підвищення апетиту, а також при гастритах зі зниженою кислотністю.

Ця городня рослина, окрім того, швидко загоює рани, опіки і виразки, діючи як дезинфікуючий засіб. Кашку з її листя прикладають до наривів, місць укусів комарів і бджіл. Петрушка корисна при запальних процесах у яснах і на слизовій оболонці порожнини рота. Це чудовий природний засіб, що освіжає подих. Можна сміливо їсти часник, а після пожувати петрушку – непри-ємний запах зникне.

Відвар або настій з листя і корін-ня (1:20) застосовують при болючих місячних, спазмах, порушеннях менструального циклу. Його п’ють по 1/4 склянки тричі на день за 30 хвилин до їди. Для цих цілей використовують також суміш соків петрушки і буряка (по 75 мл кожного).

Для загального очищення орга-нізму від солей зелень петрушки необхідно вимити і дрібно нарізати, корінь натерти на тертушці. Склянку  приготовленої суміші залити двома склянками окропу і дати настоятися. Приймати настій протягом 10 днів, потім зробити пе-рерву на 2 дні і продовжити приймати ще 10 днів.

Втім не перестарайтеся: гранично допустима кількість соку зелені петрушки на день має обмежуватися чотирма столовими ложками. Бо інакше ця рослина не просто може викликати алергію, а й загострити хронічні захворювання.

І в жодному разі не слід вживати петрушку при вагітності, а також при гострих запаленнях сечового міхура і нирок, оскільки вона, маючи сечогінну дію, збільшить навантаження на ці органи.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net