№ 42 (21513) субота 31 травня 2014 року

Переглядів: 735

Нова генерація для нової доби

Цими днями в Українському національному інформагентстві «Укрінформ» відбувся «круглий стіл» «Морально-етичні основи цивілізаційного вибору України. Зустріч поколінь».

Говорили про болючі питання сьогодення, пріоритети і тенденції, економічні та соціально-політичні перспективи держави. Серед учасників розмови — моральні авторитети нашого суспільства, чиї імена знані і шановані в усьому цивілізованому світі, зокрема, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Володимир Горбулін, Левко Лук’яненко, Мирослав Попович, Юрій Щербак, а також лідери молодіжних організацій та рухів, на чиї плечі лягає відповідальність за майбутнє України.

Переглядів: 969

Людина і зброя Очима Олеся Гончара і Гі де Мопасана

...Над полігоном висить розпа-шіле сонце. У витоптаній солдат-ськими чобітьми траві сюрчать коники. Між ними за ручним кулеметом лежу я. Десь далеко попереду із землі виростає мішень — у неї треба встигнути поцілити за кілька секунд. Плавно, як вчили, натискую на спусковий гачок...

У перерві між стрільбою наш студентський взвод, який старанно опановує військову науку, розміщується у куцому затінку «Орієнтира-1» — одинокої сосни. «А якби, — міркуємо вголос, — замість фанерної мішені постала жива людина і була команда «Вогонь!», чи стріляли б?» Питання неоднозначне. Як поєднати принципи гуманності і людяності з армійською єдиноначальністю?

Переглядів: 734

Із завербованих – у заарештованих

28 травня співробітники СБУ затримали трьох громадян України, які за грошову винагороду вчинили вибух в Одесі 25 травня.

Терористичною групою керував 40-річний громадянин М. За вказівкою та координації двох активістів Куликового поля, які після подій 2 травня в Одесі втекли на територію Російської Федерації, він учинив вибух на подвір’ї одного з центральних готелів міста.

Переглядів: 723

Без пального, зате із запалом

Природа відкоригувала плани аграріїв. Цьогорічні жнива ранньозернових розпочнуться на два тижні раніше від середніх багаторічних дат — у першій декаді червня. Свої зміни внесла погода й у географію: через посуху, яка панує в приміських та південно-східних районах, збиральні роботи стартують із центральної частини області, а не південної, як то було завжди.

Урожай зернових в Одеській області, за словами директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Анатолія Новаковського, складе близько трьох мільйонів тонн. Такий ужинок не лише повністю забезпечить формування продовольчих ресурсів Одещини, а й дасть змогу реалізувати на зовнішньому ринку понад півтора мільйона тонн зерна.

Переглядів: 1696

До оцінювання знань – крізь терни технічних новинок

Одеський центр оцінювання якості освіти посилив контроль за учасниками зовнішнього незалежного оцінювання. Про це на спеціальній прес-конференції журналістам розповів Анатолій Анісімов, директор ОРЦОЯО.

Уже 3 червня стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. В Одесі на неї, крім місцевих абітурієнтів, зареєструвалися 27 кримчан і 4 донеччан. Ті, хто не встиг, мають змогу перереєструватися на додаткову.

Переглядів: 649

Світ врятує правда

На слуху одна і та ж фраза: «Ми програли інформаційну війну Росії...» Дослідити, чому так сталося, усунути причини цього явища — обов’язок і честь нової влади. У цьому зв’язку на державному рівні слід підтримати українські ЗМІ, а також видавництва, поліграфію та книгорозповсюдження.

Одним із флагманів полігра-фічної індустрії Одещини було і залишається видавництво «Чорномор’я». Це звідси щодня до наших домівок і квартир надходять тисячі й тисячі газет із звістками про життя місцевих громад, всієї України, світу.

Переглядів: 666

Двоколійка через Бескид

Європейський інвестиційний банкпідтримує будівництво нового двоколійного залізничного тунелю — Бескидського — довжиною 1,8 км, що з’єднує Україну з ЄС. На це він дає позику в розмірі 55 мільйонів євро.

Віце-президент ЄІБ Ласло Бараньяй, відповідальний за позики Україні, прокоментував: «Європейський інвестиційний банк подає чіткий сигнал, надаючи Україні позику на фінансування модернізації ключового транспортного коридору. Ця допомога дуже важлива для подальшого зміцнення інтеграційних зв’язків між Україною та Європейським Союзом. Водночас, це перша позика ЄІБ, направлена на підтримку залізничного сектору в Україні, що також робить свій внесок у розвиток екологічно чистого виду транспорту. Цей проект реалізовується нарівні з попередніми намірами ЄІБ надати України позику розміром в 3 мільярди євро впродовж трьох років (2014—2016) для підтримки економіки і розвитку, а також поглиблення інтеграції з ЄС».

Переглядів: 717

Сусіди чи партнери?

Про сучасні відносини України і Європейського Союзу розмірковують одеські старшокласники

Поки деякі невгамовні, надактивні дідусі й бабусі вельми ностальгують за своїм совковим минулим і щосили волають на всіляких мітингах, зібраннях повернутися до нього, а для цього насамперед пристати до Митного союзу, їхні допитливі й не вельми слухняні онуки, а то й правнуки цікавляться іншим можливим ходом майбутньої історії країни. Прагнуть розібратися: що ж то таке — Європейський Союз, що він дає його членам? І чи справді це таке страховисько, таке ярмо, як дехто настирно лякає ним себе та інших?

Тим більше, що випала нагода взяти участь у запропонованому кафедрами світового господарства і міжнародних відносин, економічної теорії і менеджменту Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова конкурсі «Сучасні відносини України і Європейського Союзу. Сусіди чи партнери?». Науковці теж мали свою мету — сприяти дослідницькій роботі молоді, зміцнити зв’язки між вишом і школярами, придивившись водночас до майбутніх абітурієнтів.

Переглядів: 702

Щоб малеча зростала здоровою

1 червня — Міжнародний день захисту дітей

Найважливішим періодом у житті людини, за медичними параметрами, є неонатальний, тобто від моменту народження до 28 днів. Це перший період позаутробного життя, коли йде процес пристосування дитини до нових умов зовнішнього середовища. В організмі новонародженого відбувається інтенсивна перебудова різних систем та органів. Усі системи перебувають у стані нестійкої рівноваги, тож навіть незначні зміни умов життя можуть спричинити значні зміни стану здоров’я малюка.

Про те, які медичні послуги отримують діти та породіллі Одещини в цей складний для організму період, говорила на прес-конференції головний позаштатний неонатолог управління охорони здоров’я облдержад-міністрації, завідуюча відділенням реанімації новонароджених Одеської обласної дитячої клінічної лікарні Наталія Сіволап.

Переглядів: 669

Якщо кожен зробить добру справу...

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей свою порцію гарного настрою і подарунків від депутата Одеської обласної ради, лідера депутатської групи «Єдність» Миколи Скорика отримали 139 вихованців будинку-інтернату для дітей з особливими потребами, розташованого в селі Красносілка Комінтернівського району.

Більше п’яти років триває дружба між депутатом та підопічними соціальної установи.

Переглядів: 669

Найкорисніший раціон

Американський Центр науки в інтересах суспільства назвав продукти харчування, які обов’язково повинні входити до раціону дитини.

Діти потребують поживних висококалорійних продуктів навіть більше, ніж дорослі, оскільки їхні тіло і мозок розвиваються інтенсивно. Фахівці Центру науки в інтересах суспільства надали перелік продуктів, які ідеально підходять для забезпечення дитини поживними речовинами та енергією: яєчні жовтки, печінка, червона ікра, домашній кістковий бульйон, яловичина і кокосові продукти.

Переглядів: 707

Віддай, якщо можеш...

Соціальному рухові «Відкриті долоні» сповнилося два роки

«Пані Аптека» стала першою в Україні аптечною мережею, яка підтримала ідею міжнародного руху «Відкриті долоні». Проект стартував 29 березня 2012-го спочатку в трьох київських аптечних супермаркетах і за два роки охопив інші торговельні точки мережі по всій країні.

Суть цього популярного соціального руху відображена в його слогані: «Віддай, якщо можеш. Візьми, якщо хочеш». Кожен бажаючий може купити безрецептурні ліки і залишити їх в аптеці для тих, кому вони вкрай необхідні. У той же час людина, яка їх потребує, може абсолютно безкоштовно взяти «підвішений» препарат. Інформація про доступні ліки вивішується на спеціальній дошці, що розташована всередині аптеки.

Переглядів: 740

Вартісні критерії мистецької свободи

Недавно одеські художники відзначали подію, яку цілком можна поіменувати святом. Вони чекали цього давно. Й от, нарешті, збулося. Вийшла друком книга-альбом «Модерністи Одеси». Ширше зміст видання розкриває підзаголовок «Від нонконформізму 1960-х до сьогодення». Тож презентація у Художньому музеї стала неабиякою подією мистецького життя міста, а може, й країни. Водночас у виставковій залі музею відкрився вернісаж вибраних творів одеських модерністів.

Фундаментальне видання обсягом понад 300 сторінок репрезентує творчість найвидатніших художників-модерністів Одеси упродовж більш як півстоліття. Опубліковано понад чотири сотні робіт, що зберігаються в різних музеях України, приватних колекціях, помешканнях та робітнях самих митців. Уперше під однією обкладинкою зібрано майстрів, котрих уповні можна порівняти із шістдесятниками у письменстві.

Переглядів: 1037

Сім етнографічних чудес України

(Продовження. Початок у номері за 24 травня.)

Диво третє.
Волохи — «білі цигани»

Волохи — стара слов’янська назва румун, яка інколи переносилася й на інші романські народи. Однак зараз на Закарпатті волохами звуть невеликий народ, що живе за циганськими звичаями. Місцеві цигани, тим не менш, їх за своїх не визнають.

На відміну від закарпатських циганів, які розмовляють угорською, українською чи циганською, волохи говорять на діалекті, який, можливо, відколовся від румунської мови в XVII столітті.

Переглядів: 683

Преференції для книжок

До стратегічного питання розвитку української книги, розбудови мережі книгорозповсюдження мають бути залучені якомога ширші кола громадськості та всі рівні влади. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Олександр Сич під час засідання відновленої Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження, інформує прес-служба урядовця.

«За підсумками нашого засідання я дам доручення головам обласних державних адміністрацій створити відповідні міжвідомчі комісії при ОДА, які координуватимуть з нами свою роботу на місцях», — наголосив віце-прем’єр.

Переглядів: 1049

Фітозасоби від шкідників

Гусениця не любить полину, тля — чистотілу, а павутинний кліщ — часнику, запевняють досвідчені садівники-городники.

Проти тлі ефективний відвар деревної золи. 330 г її просіюють, заливають окропом і кип’ятять 20 хв. Відстояний відвар проціджують, доливають водою до 10 л. Тепер можна обприскувати.

Переглядів: 761

Не лише приправа

Листя петрушки – одна з найпоширеніших пряностей у багатьох кухнях світу. Свіже і сушене – додають до салатів і супів, овочевих, м’ясних та рибних страв, сендвичів, пирогів, піци, спагеті, використовують як прикрасу. Зелень петрушки добре переносить заморожування і може зберігатися близько року.

Петрушка багата на корисні речовини. У ній чимало вітамінів: А і С (у 50 г зеленого листя петрушки міститься їх добова норма), В1, В2, РР, К. А ще вона містить важливі для організму калій, кальцій, фосфор, залізо, магній, цинк і ферменти, які регулюють обмін глюкози в крові. І хоч ми насамперед використовуємо петрушку як незамінну приправу, з давніх-давен вона застосовується у народній медицині ще і як лікарський засіб.

Переглядів: 660

Кроти відкопали... замок

У Німеччині, в Східній Фризії, кроти допомогли знайти руїни середньовічного замку. У землі, розритій ними, були помічені сліди щебеню й інших будівельних матеріалів, передає Euromag.

Дослідивши місце-вість, археологи дійшли висновку, що виявили старовинну оборонну спо-руду.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net