№ 41 (21512) четвер 29 травня 2014 року

Переглядів: 788

Україна обрала президента

На момент здачі цього номера до друку Центральна виборча комісія опрацювала 99,06% протоколів. Беззаперечним лідером став Петро Порошенко, який заручився підтримкою 54,70% виборців.

На другому місці — Юлія Тимошенко із 12,82% голосів. Далі симпатії українців поділилися так: Олег Ляшко — 8,33%; Анатолій Гриценко — 5,48%; Сергій Тігіпко — 5,2%; Михайло Добкін — 3,03%; Вадим Рабінович — 2,25%; Ольга Богомолець — 1,91%; Петро Симоненко — 1,51%; Олег Тягнибок — 1,16%. Решта кандидатів не набрали й одного відсотка голосів.

Політичні симпатії жителів Одещини дещо відрізняються від загальнонаціональних, але в усіх округах області також беззастережним лідером став Петро Порошенко, який, нагадаємо, є нашим земляком за походженням — народився 26 вересня 1965 року у місті Бол-граді.

Як свідчать результати опрацювання 100% протоколів по регіону, у голосуванні взяли участь 836586 виборців Одещини.

За Петра Порошенка віддали свої голоси 41,79% виборців, на другому місці — Сергій Тігіпко — 18,57% (більший відсоток прихильників у С. Тігіпка тільки в Донецькій області), на третьому — Юлія Тимошенко — 9,48%. Четвертим за кількістю симпатиків став Вадим Рабінович — 6,18%, п’ятим — Михайло Добкін — 3,85%, шостим — Петро Симоненко — 3,83%; сьомим — Олег Ляшко — 3,58%; восьмим — Анатолий Гриценко — 2,93%; дев’ятою — Ольга Богомолець — 2,60% (і це один з найкращих її результатів по Україні, дещо більший відсоток голосів політик набрала у Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях); десятим — Олег Тягнибок — 0,90%.

Переглядів: 789

Хто спішить...

Починаємо розбір польотів, паралельно готуємо звернення до ЦВК і прокуратури щодо чудес зі списками виборців в Одесі та щодо цікавої арифметики виборів, — написав учора на своїй сторінці в «Фейсбуці» голова обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко.

Підставою для такого звернення послужили результати попереднього аналізу перебігу виборів в обласному центрі (більш глибоке вивчення всього, що відбувалося в неділю, ще триває).

Переглядів: 894

Усе й одразу? Дивні люди

Важливі  підсумки  президентських  виборів  в  Україні

Президентські вибори 25 травня пройшли в екстраординарних умовах, які вимагають екстраординарних заходів. Су-спільство мобілізувалося і забезпечило результат уже в першому турі. Виокремлю кілька найважливіших результатів.

Донбас

Підсумки виборів показали, що часи, коли Донбас диктував щось Україні, позаду. Самоусунувшись від виборів, Донбас вибрав животіння. Шкода, але регіони, як і люди, діляться на тих, хто здатний робити вибір і хто не здатний. Україна тільки зараз починає пов-ною мірою прощатися із совком. А Донецьк продовжує чіплятися за нього. У боротьбі фантазій і реалізму рано чи пізно перемагає реалізм. Донбас так хотів, щоб його почули, що перестав чути сам. Фінал буде закономірним для всіх сліпих і глухих, які потрапили на глобальний хайвей.

Порошенко

Порошенко почав свою гру рік тому до президентських виборів. Цього практично ніхто не помітив, але вже в серпні 2013-го у по-літичних ток-шоу він почав говорити як кандидат у президенти.

Переглядів: 834

Свобода українців в умовах війни

Колись один із батьків-засновників США Бенджамін Франклін сказав, що «ті, кому безпека важливіша за свободу, не можуть бути гідними ні свободи, ні безпеки». І якщо режим демократичний, то він, за словами ізраїльського політика 1950—1960 років Абби Евена, має керуватися двома інстинктами — інстинктом забезпечення безпеки та інстинктом свободи, інакша є загроза краху цього режиму демократії. Ці оцінки свободи та безпеки народу дуже важливі нині для України. Бо виглядає так, що мілітарна загроза для українців з боку нинішнього режиму Кремля стає не лише реальною, а й обіцяє бути довготривалою.

Саме про це розмова журналіста радіо «Свобода» з відомим українським культурологом, одним із учасників ініціативної групи «Першого грудня» Вадимом СКУРАТІВСЬКИМ.

Переглядів: 809

Одеські енергетики: внесок у безпеку

Працівники ПАТ «Одесаобленерго» передали українським військовим морякам комп’ютери і комплектуючі до них.

— Звісно ж, ми не могли не відгукнутися на прохання військових, — каже начальник служби інформаційних технологій енергопостачальної компанії Станіслав Шульга. — Рішення про виділення оргтехніки для потреб ВМС України було прийнято керівництвом нашої компанії. Ми привезли ком-п’ютери з установленим ліцензійним програмним забезпеченням. З урахуванням наших можливостей, у разі необхідності, готові й надалі допомагати морякам.

Переглядів: 761

Угода з ЄС – запорука перемоги

Топовими темами в інформаційному просторі України зараз є вибори президента та події на сході країни. Відтак тема євроінтеграції відходить на другий план. Але, як не дивно, саме вона може стати запорукою інформаційного та еконо-мічного виграшу України в російсько-українській війні та виходу з політичної та економічної кризи, зазначають експерти громадської організації «Центр UA» на сайті www.pravda.com.ua.

Переможець президентських перегонів за результатами ЦВК Петро Порошенко у своєму першому виступі зазначив: «Я впевнений, що протягом одного-двох років Україна виконає (зобов’язання). Що стосується зовнішньополітичних пріоритетів, це буде, безумовно, реалізація положень Угоди про асоціацію з ЄС. Я буду робити все, щоб протягом одного-двох років Україна виконала левову частину зобов’язань за Угодою про асоціацію і мала можливість отримати перспективу членства в Євросоюзі».

Переглядів: 702

Високе покликання нового президента

21—22 травня в Палаці культури Одеського національного політехнічного університету відбулася VІ Всеукраїнська наукова конференція «Інтелігенція і влада».

Конференція була організована за сприяння народного депутата, кандидата в Президенти України Петра Порошенка. З цікавою промовою перед учасниками наукового форуму виступив довірена особа кандидата Дмитро Співак. Учасники і запрошені, які заповнили актову залу на 1000 місць, одноголосно прийняли наказ виборців Петру Порошенку: під час першого візиту до Одеси у статусі Президента України відвідати Одеський політехнічний університет, щоб поділитися своїми першими успіхами та труднощами.

Переглядів: 884

Почути одне одного

Дорогі одесити, жителі Одещини, всі, хто знає, любить, пам’ятає Одесу!

У багатьох життєвих ситуаціях ми проходимо випробування на людяність, порядність, гідність. Але нинішня ситуація в Одесі, регіоні, Україні наражає кожного з нас на це випробування повсякденно і багаторазово у найгострішій, найболючішій, найтрагічнішій формі. І відповісти на питання «Хто ти? Який ти?» повинен кожен собі сам. А всім разом нам потрібно вирішити, яким бути нашому місту, краю, країні. Відповісти, вирішити і зробити це.

Переглядів: 780

Москiти

У сталінському терорі досить складно розділити катів і жертв. У пам’яті більшості росіян кати не залишилися однозначними злочинцями: бо вчора він був ще катом, а сьогодні став в’язнем. Багато з росіян все ще зберігають віру у те, що кати-чекісти «захищали» країну від підступних «ворогів».

Сьогодні рудименти того співчуття колишнім і новим катам, як спадщина, насаджується росіянам носі-ями нелюдської ідеології 1937 року. У всій повноті ця «ідейна спадщина» дала знати про себе у подіях навколо України: 75—80% росіян підтримують дії новітніх катів. Природа цього явища не стільки і не тільки в самих катах, скільки в моральній атмосфері, яка творилася і твориться ними в суспільстві.

Переглядів: 1587

Борони нас, Боже, від таких «братів»

Хочеться не те що кричати, а волати на весь світ: Господи Боже, захисти нашу неньку-Україну від московських «братів»!

І братами себе називали, і вдовбували в наші мізки, що ми — один народ, і в той же час майже чотири століття нищили нас репресіями, тюрмами, розстрілами, голодоморами. А ми все оживаємо й оживаємо. Господь, вочевидь, любить нас, бо українці — побожний народ. Певна, і цього року захистить нас від «братів», котрі хочуть нас знову окупувати, розчавити, стерти з лиця землі, сунуть на нас у намордниках, як скажені пси, з автоматами, як фашисти, і ще гірше. Ці горе-«брати» викрадають і вбивають тих, кому Бог дав мудрість і добре серце, щоб відкрити очі людям, засліпленим московськими радіо- і телеканалами. Господи, дай же мудрості нашому народові, особливо тим, хто при владі. Від їхньої команди залежить Свобода й економіка нашої країни.

Усі мають зрозуміти, що з терористами ніхто ніяких перемовин не веде: прийшли з автоматами і злом — одержуйте відсіч. Мені, людині в літах, у голову не вкладається: як банда захопила міліцію, СБУ та ще й зброю? Вони що — так непробудно спали, були накурені чи п’яні? Вони що — забули, що присягу складали? Як на мене, це зрада країни, свого народу, батьків, сім’ї. Невже совість не мучитиме? А як бути батькам, дітям, якщо хтось дорікне, що їхній син чи батько був зрадником, здався ворогам, котрі із зброєю в руках напали на Батьківщину?

Переглядів: 721

Китайські заводи на Одещині?

Низка китайських компаній у рамках національного проекту «Індустріальні парки України» розглядає можливість інвестувати в будівництво заводів з виробництва побутової техніки на території індустріальних парків Одеської області.

Нещодавно голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко, повідомляє  прес-служба відомства, і президент Китайської бізнес-асоціації Олександр Громико обговорили деталі реалізації цих проектів.

Переглядів: 3762

Ігор СІКОРСЬКИЙ: «У мого роду... суто українське походження»

25 травня сповнилося 125 років від дня народження Ігоря Сікорського, видатного українського та американського авіаконструктора, вченого і винахідника

Ігор Іванович Сікорський народився 1889 року в Києві в родині відомого психіатра, професора Київського університету Святого Володимира Івана Олексійовича Сікорського. Його батько був засновником і редактором журналу «Вопросы нервно-психической медицины и психологии», активно займався громадською діяльністю. Дуже важливу роль в житті майбутнього конструктора зіграла мати — Марія Стефанівна. Вона була високоосвіченою жінкою, але своє життя присвятила родині, в якій, окрім Ігоря, було ще четверо дітей. Родина мешкала по вулиці Ярославів Вал, 15.

Хлопчик любив слухати розповіді мами про нескінченність Всесвіту, загадки зірок, про таємниці морів та океанів, про дивовижний і цікавий світ, що існував за стінами помешкання. Але найбільше уяву дитини вражали розповіді про Леонардо да Вінчі та його ідею створити «залізного птаха» — літаючу машину, що мала підніматися в повітря під дією потужного гвинта без будь-якого розгону. Якось після читання роману Жуля Верна «Робур-завойовник» Ігореві наснилося, начебто він перебуває на борту летючого корабля. Хлопчик тоді ще не знав, що сон здійсниться за тридцять років — усе це він побачить на борту власноруч спроектованого літака-амфібії...

Переглядів: 41586

«Якби ви вчились так, як треба...»

Виховне значення творів Великого Кобзаря у формуванні особистості сучасного молодого українця

Якби ви вчились так, як треба,
То й мудрість би була своя.
А то залізете на небо:
«І ми не ми, і я не я,
І все те бачив, і все знаю,
Нема ні пекла, ані раю,
Немає й бога, тілько я!
                                        Тарас ШЕВЧЕНКО.

Молодь — це інтелектуальний, соціально-економічний та творчий потенціал країни. Водночас її можна віднести до групи підвищеного ризику, оскільки на її вікові проблеми накладається вплив цілої низки глобальних політичних криз. Як працювати в цих умовах, запалювати вогонь, підтримувати жагу до знань, стимулювати до навчання?

Переглядів: 807

Заповітними стежками разом із Богданом Чуфусом

Унікальні передачі на Одеському державному телебаченні уже багато років готує народний артист України Богдан Чуфус.

Щотижня до студії він запрошує одеських істориків, поетів, артистів, щотижня лунають змістовні розмови про наболіле, про культуру, про те, що цікавить громадськість. Не можу забути надзвичайну передачу у формі містичного інтерв’ю, яке Богдан Чуфус бере буцімто у Марка Вовчка, роль якої дуже талановито зіграла заслужена артистка України Галина Кобзар-Слободюк.

Переглядів: 712

«Єднання» Лариси Дем’янишиної

Із 29 травня по 26 червня у виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею (вул. Ланжеронівська, 24а) експонуватиметься виставка живопису і графіки Лариси Дем’янишиної «Єднання».

В експозиції — акварельні роботи і замальовки до книжки «Українське весілля. Північно-західне Причорномор’я», живописні та графічні твори, співзвучні темі. Поштовхом до такої роботи послужила пропозиція Лабораторії фольклору та етнографії Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової оформити матеріали польових досліджень традиційного весільного обряду півдня України. Над книгою мисткиня працювала майже два роки, і, як зауважує Лариса Семенівна, внутрішньо ця робота все ще триває.

Переглядів: 728

Повернімо Одесі одесита

Розпочалася благодійна акція зі збору коштів на виготовлення та встановлення меморіальної дошки видатному українському художнику, члену Товариства південноросійських художників та паризького «Осіннього салону», володареві золотої медалі на Всесвітній виставці у Мюнхені (1909) Герасиму Семеновичу ГОЛОВКОВУ (1863—1909).

Меморіал планується встановити на фасаді будинку по вул. Михайлівській, 62, де мешкав митець.

Переглядів: 1322

Що дасть чоловікові відмова від куріння

31 травня — Всесвітній день без тютюну

Мало хто всерйоз замислюється не про абстрактну шкоду від паління, а про конкретне горе для себе. Завзятий курець, побачивши заголовок статті зі словами «відмова від куріння», швидше за все, навіть не почне її читати. І дарма, адже переважна більшість зовсім не знає, якої реальної шкоди якості життя і здоров’ю завдає нікотин.

Щоб прояснити питання з усіх боків, ми звернулися за допомогою до фахівця. Отже, на запитання відповідає кандидат медичних наук Галина Зіновіївна КОРЖ.

Переглядів: 713

Звичка, що вбиває

Починаючи з 1988-го, 31 травня в Україні щорічно відзначається Всесвітній день без тютюну. Його мета — активні дії, спрямовані на зниження поширення шкідливої тютюнової залежності.

Як не прикро, а проблема тютюнопаління в нашій країні залишається вкрай актуальною. Сьогодні палить майже половина чоловіків працездатного віку в міській і 60 відсотків — у сільській місцевості. За розрахунками ВООЗ, очікується, що у 2020 році в Україні вживання тютюну спричинить понад 22 відсотки смертей, тобто практично кожен п’ятий помиратиме через згубну звичку.

Переглядів: 7189

Ростуть у лісочку...

У лісі, лісосмугах, на полях та біля доріг уже з’явилися перші гриби. Деякі з них їстівні, а деякі — небезпечні для людського організму і можуть призвести до трагічних наслідків. Тому ті, хто хоче збирати гриби, повинні знати їх в «обличчя», щоб не потрапити в неприємну історію. Якщо ви збираєтеся на «тихе полювання», обов’язково знайдіть час і прочитайте про гриби в книгах чи в інтернеті, щоб мати про них хоч якесь уявлення.

А ще грибники мають свої «золоті» правила поводження в лісі, яких треба неодмінно дотримуватися: нічого із живого не ламати; не смітити; не руйнувати в пошуках грибів лісову підстилку; не затоптувати гриби, які переросли або які не берете; не збивати та не ламати неїстівні й отруйні гриби, які вам зустрічаються, бо вони можуть пригодитися лісовим мешканцям — тваринам та птиці; не палити і не викидати недопалки; не створювати незручностей лісовим мешканцям; ставиться до лісу і до всього живого в ньому з повагою. Пам’ятайте слова основоположника буддизму Сіддхартха Гаутами: «Ліс — це особливий, незмінно добрий і безкінечно щедрий організм, який не просить нічого для підтримки свого існування й великодушно розсипає продукти власної життєдіяльності, він бере під захист всі живі істоти і пропонує затінок навіть лісорубові, який губить його».

Переглядів: 672

«Zелений Остріv»

29 травня в Одесі стартує масштабний фестиваль ЕКО сімейного типу «Zелений Остріv», який триватиме до Дня захисту дітей — 1 червня, з нагоди чого відбудуться спеціальні заходи.

«Zелений Остріv» — унікальний соціально-культурний проект. Його успішна реалізація стане дзеркалом, в якому відобразяться соціальна активність і відповідальність одеситів та гостей міста. Організатори переконані, що Одеса — ідеальне місце для проведення ЕКО-фестивалю сімейного типу саме тому, що вона є одним з найяскравіших міст України — творче, веселе, харизматичне і курортне! А берег моря сам по собі сприяє здоровому способу життя і закликає до дбайливого ставлення до природи.

Переглядів: 861

У мальовниче Міжгір’я – на «Рекітське сузір’я»

Уже в одинадцяте у мальовничому закарпатському краї — селищі міського типу Міжгір’я — на базі професійного ліцею 3—6 липня відбудеться Міжнародний фестиваль юних поетів і прозаїків, журналістів, митців фото і малюнку, авторської пісні та літературно-мистецьких композицій «Рекітське сузір’я».

Ініціатори та організатори цього творчого дійства на чолі з керівником Малої академії літератури і журналістики (МАЛіЖ), письменником, заслуженим журналістом України Василем Тарчинцем доклали чималих зусиль у підготовку форуму, що проводиться громадською організацією МАЛіЖ за підтримки Закарпатської облдержадміністрації, Міжгірської райдержадміністрації, дирекції Міжгірського професійного ліцею.

Переглядів: 712

«Золота шабля» «Укрпошти»

20 травня у Лондоні (Великобританія) на урочистій церемонії оголошення результатів 10-ї міжнародної премії SABRE Awards-2014 один з наймасштабніших всеукраїнських соціальних проектів «Казкова резиденція Діда Мороза» від «Укрпошти» посів перше місце та отримав головний приз GoldenSabre («Золота шабля»).

SABRE Awards — це найбільший та найзатребуваніший у світі конкурс великих досягнень у сфері брендингу, репутаційного менеджменту та зв’язків з громадськістю. На здобуття премії цього конкурсу, який організовує провідний аналітик PR-індустрії TheHolmesReport, подаються проекти в різних галузях з усього світу.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net