Переглядів: 6455

Громада не потерпить розгулу радикалізму

Пленарне засідання тридцять другої сесії обласної ради розпочалося з хвилини мовчання — на вшанування пам’яті жертв «чорної п’ятниці»: 48 загиблих і сотні поранених вна-слідок трагічних подій, які сталися в Одесі 2 травня через масові сутички на Соборній і Грецькій площах та Куликовому полі, а також через пожежу у Будинку профспілок.

Порядок денний складався усього з шести питань, основне з яких — про суспільно-політичну ситуацію та заходи щодо недопущення ескалації радикалізму на Одещині.

До участі у засіданні запросили народних депутатів України від нашої області, керівництво облдержадміністрації, прокурора Одеської області, начальників ГУ МВС, управління СБУ, очільників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представників громадськості та ЗМІ. Втім, цього разу слова силовикам не давали, оскільки триває слідство.

Керівник депутатської групи «Єдність» в обласній раді Микола Скорик зазначив, що ніколи до цієї трагедії в Одесі не було сутичок через те, під прапорами яких кольорів і з якими атрибутами хто ходив: під синьо-жовтим стягом чи з георгіїв-ською стрічкою на грудях. Людей, сказав, спровокували, і яке, мовляв, рішення сьогодні не було б прийняте — це громаду не заспокоїть, адже всі заведені й залякані тим, що трапилося.

У своїх виступах депутати підкреслювали, що влада мусить зайняти більш жорсткі позиції щодо наведення та підтримки правопорядку на Одещині. Вони також вважають, про що говорили і записали в рішення, що розвиток подій за таким сценарієм був спричинений, зокрема, непрофесійною діяльністю колишнього керівництва обласної державної адміністрації та ГУ МВС України в Одеській області. За наявності достовірної інформації про можливі провокаційні дії із застосуванням супротивниками холодної і вогнепальної зброї, так званих «коктейлів Молотова», так і не було вжито відповідних заходів реагування, що свідчить про ухилення від виконання закону та своїх професійних обов’язків.

Обговоривши питання щодо суспільно-політичної ситуації в регіоні та про невідкладні заходи, які необхідно вжити для недопущення ескалації радикалізму, обласна рада вирішила звернутися до Генпрокуратури з вимогою забезпечити об’єктивне і неупереджене розслідування злочинів, які були скоєні в Одесі 2 травня, виявлення їх організаторів та безпосередніх виконавців масових вбивств громадян на Грецькій площі та в Будинку профспілок, притягнення винних до відповідальності незалежно від політичних поглядів, відповідно до чинного законодавства; виділити з обласного бюджету матеріальну допомогу сім’ям загиблих у результаті трагічних подій 2 травня у сумі 50 тисяч гривень на кожну сім’ю, а також зарезервувати кошти на оплату витрат на лікування постраждалим особам; доручити ОДА передбачити в обласному бюджеті цей рік відповідні кошти та забезпечити їх належне освоєння (голова облради Микола Тиндюк уточнив, що суму виплат може бути збільшено, залежно від того, наскільки тривалим буде лікування та реабілітація постраждалих у сутичках); вважати неприпустимим та заборонити перебування на території Одеської області озброєних та/або із закритими обличчями формувань, груп або окремих осіб, які не віднесені до складу органів МВС, Державної прикордонної служби, Міністерства оборони, Національної гвардії та не мають законних підстав на носіння, зберігання і застосування зброї. У разі виявлення фактів відповідних правопорушень місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування терміново інформувати правоохоронні органи для належного реагування останніми.

Створено тимчасову комісію зі здійснення депутатського контролю за ходом слідства щодо скоєних 2 травня злочинів, до складу якої увійшли Григорій Єпур (голова), Валерій Локайчук, Сергій Веселов, Дмитро Волошенков, Валерій Дєордієв, Микола Скорик та Василь Чорнолуцький. До речі, буквально на сьогодні, 22 травня, заплановане засідання комісії, тож про нього зможемо розповісти у наступному номері.

Перш ніж схвалити це рішення, депутати заслухали виступ голови обкому профспілок В’ячеслава Буратинського, який поскаржився на те, що керівництво федерації неодноразово зверталося до правоохоронних органів з проханням відвести людей, які безстроково стали табором на Куликовому полі, близько від стін Будинку профспілок, однак цих сигналів ніхто не почув. Керівник обласної організації ФПУ не проминув звинуватити й рятувальників, які, мовляв, 750 метрів добиралися аж 40 хвилин, коли люди вже горіли заживо. Сьогодні ж дійшло до того, наголосив, що на місце трагедії вже водять екскурсії. Будинок профспілок, на його переконання, має бути закритим, матеріальні збитки, спричинені екстремістами, підраховані й пора складати плани на його відбудову.

Надзвичайно емоційним був виступ на сесії голови облдержадміністрації Ігоря Палиці. Він, зокрема, сказав, що завданням створеної тимчасової комісії зі здійснення депутатського контролю за ходом слідства мусить бути не відстеження дій правоохоронців, а примирення людей.

— Я прошу вас, — сказав керівник області, звертаючись до депутатів, — стримуйте людей, адже сьогодні будь-хто, що несповна розуму, може завести й повести натовп.

Ігор Палиця закликав депутатів не піаритися на нашій спільній біді, а зробити все можливе для того, щоб люди помирилися. Він також зазначив, що є прихильником європейських цінностей, але, на його переконання, поспішати до ЄС не варто, бо там нас ніхто не чекає, що не є прихильником федералізації, але виступає за економічну самостійність регіонів, за розширення повноважень громад.

Стосовно Одеси, Ігор Палиця виступає за те, щоб місто відродило статус порто-франко, ставши осередком миру та спокою, відкритим для всього світу.

Яна СТАСІНА.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net