Передвиборна арифметика
Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» представила результати загальноукраїнського соціологічного дослідження «Україна напередодні президентських виборів, травень», проведене силами трьох соціологічних служб: Центром соціальних та маркетингових досліджень «Соціс», Київським міжнародним інститутом со-ціології та соціологічною групою «Рейтинг».
Аудиторія дослідження — населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: репрезентативна, квотна вибірка 6200 респондентів (по 2067 респондентів для кожного із соціологічних центрів) в усіх регіонах України (без урахування населення АР Крим). Метод дослідження — особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face) за місцем проживання респондента. Статистична похибка вибірки (довірчий інтервал) — не більше 0,8%. Терміни проведення дослідження (польового етапу): 8 — 13 травня.
За тиждень до проведення виборів Президента України громадяни демонструють дуже високий рівень електоральної активності: близько 82% виборців готові чи скоріше готові взяти участь у волевиявленні. При цьому тих, хто протилежної думки, — 12%. Шість відсотків опитаних не змогли дати чіткої відповіді на поставлене питання.
На президентських виборах, які відбудуться 25 травня, Петра Порошенка готові підтримати 34% опитаних респондентів. Другу позицію посідає Юлія Тимошенко — 6,5%, третю — Сергій Тігіпко — 5,8%. За Олега Ляшко та Анатолія Гриценка готові проголосувати 4,1% та 4,0% респондентів відповід-но, а Михайла Добкіна, в свою чергу, підтримують 3,5% виборців. За лідера КПУ Петра Симоненка готові проголосувати 2,2%. Всі інші зареєстровані кандидати набирають менше 2% голосів. Близько 23% виборців заявляють, що на даний момент не знають, за кого віддати свій голос, а майже 12% сказали, що не підуть на вибори.
Серед тих, хто має намір прийти на виборчі дільниці та визначився зі своїм вибором, перша п’ятірка президентських перегонів виглядала б так: П. Порошенко — 53,2%, Ю. Тимошенко — 10,1%, С. Тігіпко — 8,8%, О. Ляшко — 6,3%, А. Гриценко — 6,2% відповідно.
Під час дослідження респондентам також пропонувалося зробити свій власний прогноз стосовно того, хто стане наступним президентом. У людей запитували: «Скажіть, незалежно від того, кого із кандидатів ви підтримуєте, на вашу думку, хто все-таки переможе на виборах і стане майбутнім Президентом України?»
Найімовірнішим переможцем респонденти вважають П. Порошенка — 49,7%. Перемогу Ю. Тимошенко прогнозують 5,6% опитаних, а С. Тігіпка — 3,3%. Близько 37% від усіх опитаних відмовилися скласти свій прогноз щодо того, хто стане президентом.
Таким чином, на даний час, за умов проведення другого туру президентських виборів, можна сказати однозначно про участь у ньому П. Порошенка. Найбільш імовірними кандидатами у другому турі разом з П. Порошенком можна вважати, перш за все, Ю. Тимошенко, а також С. Тігіпка.
Тому варіанти голосування у другому турі представлені серед наступних пар: Порошенко — Тимошенко, Порошенко — Тігіпко. В обидвох випадках переконливу перемогу здобуває П. Порошенко.
Респонденти дали свою оцінку й щодо інших питань. Зокрема, 38,2% опитаних підтримують статус української мови як єдиної державної, а російська при цьому може бути офіційною. Надання статусу офіційної російській мові в деяких регіонах України підтримують 27,3%, при цьому єдиною державною має залишатися українська. У свою чергу, 30,7% вважають, що й українська, і російська мови мають бути державними в Україні.
Абсолютна більшість українців підтримують нинішню унітарну форму державного устрою України. Тих, хто за федеративний устрій, — лише 15,8%.
Більшість опитаних — 42,9% — розцінюють події, які відбуваються на південному сході України, як приховану агресію з боку Росії. У цих подіях вбачають народне повстання 19,8%, а 22,9% опитаних вважають, що це терористичні акти.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206