Переглядів: 864

Полюс характеру Віталія Громлюка

Є люди — що флюгери на вишці: відкіля вітер подме, туди мерщій і повертаються. Такі завжди обласкані верхами, але скептично сприймаються низами. Та не такий Віталій Васильович Громлюк з Комінтернівського, якому вчора сповнилося славних 70. Він ніколи не намагався вивищитися заради власних інтересів, свого благополуччя і кар’єрного зростання.

Місцева громада знає його як розумного і доступного керівника, порядну і чесну людину, поборника і впроваджувача нових технологій. А заслужити авторитет у громади, як відомо, не просто. Люди помітили, що в нього не було і нема другорядних справ. Він дуже уважно, навіть прискіпливо, ставиться до всього, за що береться. Слово у нього не розходиться з ділом. І головне — результату домагається.

У житті Громлюка був випадок, що з особливою силою підкреслив, яке визнання він здобув у жителів району. Шумовиння перших літ української незалежності винесло на поверхню мітингових лідерів. Але гарно говорити не завжди означає до ладу робити. І що ж? Через деякий час люди, переконавшись у безплідності горе-демократів, попросили Віталія Васильовича повернутися до керівництва районом. У 1994 році його обрали головою районної ради, а в 1996-му призначили головою райдержадміністрації.

Люди все бачать, вони знають, хто є хто.

Де ж ті витоки, які наділяють людину кращими чеснотами, наснажують стійкістю долати труднощі, додають віри у краще? Якщо поглянемо на життя ювіляра, то побачимо полинне дитинство й нелегке утвердження свого місця в житті, за яких викристалізувалися працьовитість, відповідальність і принциповість. На його плечі, як, до речі, і старшого брата, рано ліг обов’язок з підтримки сім’ї: батько, повернувшись з війни, невдовзі помер, тож після школи брався у колгоспі за будь-яку роботу. Ет, що вже про те згадувати... У 15 років він став справжнім колгоспником.

Здібного до знань юнака мрія кликала йти далі. З величезними труднощами Віталій випросив у голови колгоспу довідку для отримання паспорта (так-так, селяни тоді були безправними, як кріпаки) і поїхав до автошляхового технікуму. Вступив. Гай-гай, як давно те було. Давно, а неначе вчора. А потім закінчив інститут, працював на інженерних посадах і, як то кажуть, зарекомендував себе добрим фахівцем й умілим організатором. Саме тому його запросили на партійну роботу. Багато хто ставав на цій ділянці бюрократом, відгороджувався від реалій життя, почувався таким, що Бога за бороду вхопив. Але не Громлюк! Завжди керувався маминими настановами: бути порядним, чесним, людяним. Та й той, хто пройшов через бідування, хто був свідком несправедливостей, хіба міг переродитися?! Ні.

Заслуговує на повагу позиція Віталія Громлюка у відстоюванні національних інтересів. Він завжди виступав на захист української школи, українського слова, україн-ської церкви. Йому болить душа за те, що нині коїться в країні, за облуду, яку сіють на сході сепаратисти. І все ж він певен, що Україна посяде гідне місце у сім’ї європейських народів.

Життя чи не щодня змінюється. Прийшов новий устрій, з’явилися нові технології тощо. Але світогляд людини, риси її характеру як були, так і залишаються визначальними й на роботі, й поза нею.

Віталій Васильович і сьогодні дбає про свій район. Як депутат райради бере активну участь в підготовці, обговоренні і прийнятті далекоглядних рішень.

Разом з дружиною Надією Іванівною ювіляр прищеплює традиційні чесноти своєї родини дітям, а тепер — онукам й онучкам. Не цурається ніякої роботи по дому та на присадибній ділянці. Ось і до свого дня народження дозріла у нього рання молода картопля. А ще вирощує троянди. Красиво і корисно.

...Учені довели, що землетруси на землі можуть змінити географічний полюс планети, але вони не здатні змінити полюс характеру людини. І це сповна стосується справжнього українця, громадянина держави, який багато літ віддав соціально-економічному і культурному розвитку Комінтернівського району Одещини, давнього друга нашої газети Віталія Громлюка.

З води і роси Вам, Віталію Васильовичу!

Колектив газети «Чорноморські новини».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net