Переглядів: 750

Місто літератури ЮНЕСКО

Львівська міська рада та Інститут міста спільно із діячами культури та громадськістю підготували заявку на участь міста в конкурсі від ЮНЕСКО, назва якого винесена у заголовок.

Щоб отримати можливість взяти участь у конкурсі, заявку міста-претендента повинні підтримати міста, які вже отримали такий титул. Подання Львова схвалили Дублін, Единбург, Норвіч, Мельбурн та Краків.

Як повідомила прес-служба Львівської міської ради, цю пропозицію підтримала також низка українських організацій: Національна спілка письменників України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація, ГО «Культурний формат», Українська асоціація культурологів та Державне науково-виробниче підприємство «Карто-графія».

До робочої групи, яка працювала над підготовкою Львова до конкурсу, увійшли 16 осіб, зокрема: директор Інституту міста О. Кобзарев, доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова О. Муха, президент ГО «Форум видавців» О. Коваль, заступник начальника управління культури міськради І. Магдиш та інші.

«Львів — відомий центр спадщини ЮНЕСКО в Україні, коли ми говоримо про архітектуру. Цього року ми вирішили подати заявку на звання «Львів — місто літератури ЮНЕСКО», щоб підкреслити особливе його ставлення до книговидання. Перш за все — це надзвичайно важливий культурний аспект розвитку міста. Вже багато років тут відбувається Форум видавців, і ми хочемо ще більше розвивати українське книгодрукування. Заявка передбачає проведення в місті заходів для популяризації літератури та культурного розвитку», — зазначив Олександр Кобзарев, керівник робочої групи з питань формування заявки щодо набуття Львовом статусу «Міста літератури ЮНЕСКО».

Робота над аплікацією тривала з кінця жовтня до кінця березня. «Це абсолютний рекорд серед усіх міст-претендентів. Поки що львів’янам залишається чекати до листопада, поки будуть оголошені результати конкурсу. Проте не годиться сидіти, склавши руки, адже це звання до чогось зобов’язує. Ставши «Містом літератури», Львів буде включений до літературних туристичних маршрутів мережі. Мешканці багатьох країн, що цікавляться літературою, будуть поінформовані про появу нового цікавого об’єкта на карті їх зацікавлень і зможуть відкрити для себе понад 100 самобутніх письменників, чиї життя і творчість пов’язані зі Львовом. Відтак Львів має до цього підготуватися: нові туристичні маршрути, інформація різними мовами, відповідно підготовані об’єкти, які захочуть відвідати гості. Роботи багато і тому потрібно негайно складати плани і братися за їх виконання. Дуже сподіваюся, що буде реформовано роботу бібліотек, буде більше літературної тематики в громадському просторі. Читання стане актуальним, модним, необхідним. А економічний ефект від цього не забариться», — зазначила Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців».

Довідково. «Місто літератури ЮНЕСКО» — це частина мережі креативних міст, яка почала працювати у 2004-у. У попередні роки містом літератури ставали Краків (2013), Норвіч (2012), Рейк’явік (2011), Дублін (2010) та інші. В рамках цієї мережі кожного року визначаються також міста кіно, музики, дизайну, гастрономії та інші.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net