Переглядів: 872

До концепції ще би й інвестора

В Одеській області на території села Червонознам’янка Іванівського району в найближчі кілька років планується будівництво індустріального парку. Концепцію в ОДА затвердили ще рік тому, тепер справа за «малим» — пошуком інвесторів.

Проект «Перший одеський регіональний промисловий парк» (скорочено — ПОРПП) цими днями презентував в.о. директора КП «Бюро регіонального розвитку» Антон Муравенко. Саме ця установа третій рік поспіль курирує цю ініціативу.

«Сама земельна ділянка площею 136 гектарів доволі перспективна, перш за все — своїм розташуванням. Це — київська траса і межі ділянки збігаються з межами автомобільної дороги Одеса—Київ. Це значна перевага для розміщення зручного під’їзду, транспортної розв’язки і будівництва логістики на території індустріального парку. Поряд — за-лізнична гілка на райцентр Роздільна, що також зручно для транспортування майбутньої продукції. Територією протікає річка Малий Куяльник, а неподалік, у Радісному, є лінія електропередач — це також додатковий плюс для інфраструктури», — зазначив Антон Муравенко.

Основним напрямком роботи індустріального парку, за попередніми розрахунками, стане аграрний сектор. «Сільське господарство в нашій області на лідируючих позиціях. Крім цього, всі вже чули про рішення уряду перенаправити до Одеси частину зерна, яке збе-рігалося в Криму. Для його зберігання і переробки необхідні додаткові умови. Ми плануємо будівництво зерносховища на території майбутнього ПОРПП. Гіпотетично його потужність становитиме 100 тисяч тонн. Побудувати такий термінал можна десь за два роки. Бізнес-план уже готовий, чекаємо лише на інвестора», — прокоментували на презентації. За словами Антона Муравенка, наприкінці минулого року потенційний інвестор знайшовся, але через складну ситуацію в країні співпраця призупинилася. «Це була велика італійська компанія. Зараз ми сподіваємося на стабілізацію в країні і зацікавленість нових інвесторів», — пояснив він.

Детальний план території парку в Іванівському районі (з ним можна ознайомитися на сайті ОДА) узгоджений на сесії Червонознам’янської сільської ради, обговорювався місцевою громадою. Але на всеукраїнському рівні сприймається все ще несерйозно. Вся проблема — в паперах, вірніше — у відсутності потрібних. «Індустріальні парки обговорюють у Міністерстві економіки та в державних відомствах з питань інвестицій. А вони роблять висновки за конкретними документами, які в них на руках. Щоб отримати свій сертифікат на будівництво індустріального парку, треба подати проект у Національний реєстр індустріальних парків Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами, яке курирує проекти з будівництва. Необхідні документи вже зібрано, впродовж тижня-двох процедуру закінчимо», — пояснив Антон Муравенко. Після цієї процедури також стане зрозумілим, якою саме буде участь Києва в одеському проекті. «Це може бути допомога в будівництві інфраструктури або ж преференції податкового характеру. За нашими підрахунками, витрати в інвестора будуть чималі — близько двох мільйонів гривень на гектар площі, і без державної підтримки тут не обійтися», — зазначили на презентації.

Всього на території України планується реалізувати 10 пілотних проектів індустріальних парків. П’ять з них уже зареєстрували — у Львівській, Полтавській, Житомирській, Івано-Франківській та Хмельницькій областях.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net