Переглядів: 1136

Щаслива сценічна доля «Гамлета»

23 квітня 2014 року світ відзначив 450-ліття від дня народження Вільяма Шекспіра. Приємно, що серед численних мистецьких подій, присвячених ювілею класика світового театру, є і вистава Одеського українського театру ім. В.Василька. 24 квітня на сцені нашого театру була показана вистава «Гамлет», яка в ці ж дні святкує свій перший ювілей — 5-річчя з дня прем’єри.

У різні роки на одеській українській сцені йшли вистави за творами Вільяма Шекспіра «Приборкання сварливої», «Багато галасу даремно», «Сон літньої ночі», «12-а ніч, зіграна акторами далекої від Англії країни, що і не знали ніколи слів Шекспіра…», «Отелло» та ін. П’ять років тому, 15 квітня 2009-го, відбулася прем’єра «Гамлета» — і то було перше звернення Українського театру ім. В.Василька до вершини творчості великого англійського драматурга.

Тоді все склалося: був режисер, який прагнув поставити «Гамлета», і був значний творчий потенціал у театру. Художньо-постановочна група: кияни Дмитро Богомазов (режисер-постановник), Олександр Друганов (художник-постановник), Лариса Венедиктова (режисер з пластики), Олександр Курій (автор музичного рішення та звукорежисер). На той час у доробку цієї команди митців була вже не одна вистава в Українському театрі Одеси. Режисер використав текст трагедії «Гамлет» у перекладі відомого українського письменника Юрія Андруховича.

Роль Гамлета виконав провідний актор театру Яків Кучеревський, який через декілька місяців після прем’єри був удостоєний звання «Заслужений артист України». Клавдія, короля Данії, грав Валерій Швець; Гертруду, королеву Данії і матір Гамлета — заслужена артистка України Ольга Петровська; ролі королівського канцлера Полонія і його сина Лаерта — Євген Юхновець; Офелію, дочку Полонія, — Ірина Бесараб; Горація, приятеля Гамлета, — Олександр Станкевич; Розенкранца і Гільденстерна — Сергій Ярий і заслужений артист України Ігор Геращенко (ці актори, до того ж, грали у виставі Богомазова ролі Блазнів і Гробарів). У ролі Привида Гамлетового батька виступив Олександр Бабій. У виставі «Гамлет» діяла своєрідна група персонажів — Жінки в чорному: заслужена артистка України Галина Кобзар-Слободюк, Тетяна Глущенко, Тетяна Медведєва, Тетяна Саковська та інші.

Виставі випала щаслива сценічна доля. «Гамлет» брав участь у престижних фестивалях, зокрема у вересні 2009-го його було показано в програмі міжнародного фестивалю сучасного мистецтва ГогольFEST. У березні 2010-го постановка стала лауреатом премії імені народних артистів України Л. Бугової та І. Твердохліба Одеського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України в номінації «Краща театральна вистава».

21 березня 2013 року відбулася онлайн-трансляція вистави «Гамлет» — перша в історії театральної України. Постановку нашого театру подивилися онлайн більше ніж 17 тисяч інтернет-користувачів.

З виставами «Гамлет» та «Едіп» театр взяв участь у IV міжнародному фестивалі «Європейські театральні зустрічі «Близькі незнайомці» в польському місті Познань у червні 2011 року.

За виставу «Гамлет» в Українському театрі ім. В.Василька та дві інші вистави, поставлені в київських театрах, Дмитро Богомазов навесні 2013 року був удостоєний найвищої нагороди в галузі культури і мистецтва — Національної премії України імені Т.Г. Шевченка. А наприкінці року йому було присвоєне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Лариса КУЗОРА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net